Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Taraban 3 R-510 MODUŁ BLUETOOTH

wri0rex 25 Jul 2020 14:26 393 8
    wri0rex
    Level 3  
    Witam Taraban został przestrojony na nowe Pasmo odbiera kilkadziesiąt stacji :) Chciałem dołożyć do niego MODUŁ BLUETOOTH z wbudowanym wzmacniaczem,radiem i usb.Moduł działa od 5V do 12V może ktoś podpowie jak to podpiąć chodzi mi o radio gdzie złapać z radia zasilanie i masę? Głośnik podłączyłem.Po podłączeniu zasilacza 6V gra o LALA:) Ale był bym za tym by zasilanie było bezpośrednio z radia
    nomudrek
    Level 36  
    Można dodać małą płytkę z zasilaczem podłączyć do zasilania żarówki oświetlającej skalę gdzie jest napięcie zmienne około ~6 V, moduł bluetooth nie obciąży zbytnio transformatora.
    wri0rex
    Level 3  
    nomudrek wrote:
    Można dodać małą płytkę z zasilaczem podłączyć do zasilania żarówki oświetlającej skalę gdzie jest napięcie zmienne około ~6 V, moduł bluetooth nie obciąży zbytnio transformatora.

Znalazłem takie coś Płytka PCB zasilacza symetrycznego o takie coś chodzi?
    wodzu_1
    Level 25  
    Nie pokazałeś co znalazłeś, ale zasilacz symetryczny nie jest potrzebny. Wystarczy zasilacz stabilizowany.
    wri0rex
    Level 3  
    wodzu_1 wrote:
    Nie pokazałeś co znalazłeś, ale zasilacz symetryczny nie jest potrzebny. Wystarczy zasilacz stabilizowany.
    Chciałem podpiąć ten moduł bluetooth bezpośrednio pod zasilanie radia
    wodzu_1
    Level 25  
    wri0rex wrote:

Jak myślisz, w jaki sposób można odpowiedzieć na zadane pytanie?
    Myślisz, że można czytać w myślach?
    Rozwiązanie miałeś w poście #2. Poszukaj zasilacza stabilizowanego np. + 5V .
    wri0rex
    Level 3  
    wodzu_1 wrote:
    wri0rex wrote:

Jak myślisz, w jaki sposób można odpowiedzieć na zadane pytanie?
    Myślisz, że można czytać w myślach?
    Rozwiązanie miałeś w poście #2. Poszukaj zasilacza stabilizowanego np. + 5V .

A mogło by być takie coś umieścić w radiu https://allegro.pl/oferta/zasilacz-symetryczny-stabilizowany-5v-5v-mod-8005465908
    wodzu_1
    Level 25  
    Potrzebujesz napięcia + 5V, - 5V nie jest potrzebne do działania Twojego modułu.
    Zasilacz symetryczny podaje na wyjściu napięcia symetryczne względem odniesienia ( masy ), czyli + 5V oraz - 5V.
    Tobie wystarczy ,, połowa " takiego zasilacza z napięciem dodatnim.
    750kV
    Level 31  
    Do zasilania układu wykorzystaj uzwojenie wtórne transformatora sieciowego, zasilające żarówki podświetlenia skali (6,3V AC).
    Schemat poniżej:
    Unitra Taraban 3 R-510 MODUŁ BLUETOOTH