Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa touch pad w laptopie.

25 Lip 2020 15:55 318 15
  • Poziom 14  
    Witam.
    Robiła się jakaś aktualizacja w tle, i oglądałem film na laptopie, nagle
    zauważyłem że nie działa myszka i klawiatura a kursor się nie ruszał.
    W rogu ekranu była ikona że trzeba zrestartować kompa po aktualizacji.
    Więc go zrestartowałem. Po restarcie kontynuowana była aktualizacja, gdy
    Się zakończyła komputer się normalnie uruchomił.
    I tu moje rozczarowanie, nie działa klawiatura w laptopie, touch pad
    I zewnętrzna klawiatura i myszka też nie działa, mimo że komputer się
    uruchomił to nic na nim nie można zrobić.
    Czy to wina oprogramowania czy coś z laptopem?
    Co robić w takiej sytuacji?

Moj laptop to:
    Del inspiron 5567. Windows 10 pro.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Spec od komputerów
    W BIOS klawiatura też nie działa?
  • Poziom 14  
    Właśnie w biosie touch pad działa. Bo sprawdzam teraz.
  • Spec od komputerów
    No to masz odpowiedź - problem software'owy.
  • Poziom 14  
    Tzn. Coś w windowsem 10?

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

A więc udało mi się przywrócić starszą kopię Windowsa i teraz wszystko działa prawidłowo.
    Ale system w tle już pobiera aktualizacje,prawdopodobnie stanie się to samo co wcześniej,co wtedy?
    Nie chcę do skutku przywracać starej kopi zapasowej.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

I znowu to samo. Nie działa mysz i klawiatura, ale nie ma jeszcze ikony w rogu ekranu że można zrestartować kompa.
    Trochę poczekam, może pomoże.
    Zauważym jeszcze że działa klawisz Windows, bo otwiera się menu start.
    Ale zdążyłem jeszcze zrobić zrzut co mi się aktualizuje.
    Pomóżcie, co robić

• Poziom 31  
    @wertiko7
    Według producenta u siebie w laptopie masz usb 3.1, 3.0 oraz 2.0.
    Do którego portu podłączyłeś zewnętrzną klawiaturę?
    Spróbuj podłączyć zewnętrzną klawiaturę do najwolniejszego porty czyli 2.0. To samo z myszką?
    Może do 3.1 i 3.0 nie masz kompletu sterowników.
    Klawiatura i myszką na kablu , czy bezprzewodowe? Spróbuj na różnych modelach.
  • Poziom 14  
    Klawiatura chyba po części działa bo uruchomiłem kombinacją klawiszy, ctrl, alt, del menadżera zadań i widać na nim że system wciąż aktualizuje się.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale touch pad nawet nie działa w laptopie kursor sie w ogóle nie porusza gdy palcem ruszam po płytce na touch pad.
  • Poziom 31  
    Jest kombinacja Fn+ (który klawisz od F1 do F12). Wtedy można wyłączyć touch pad.
    Niektóre model mają również możliwość wyłączenia touchpada jednym klawiszem od F1 do F12.
    Spróbuj poczekać, aż skończy aktualizacje.
    Na dole masz jakieś urządzenie do aktualizacji.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem wszystkie klawisze od f1 do f12 z klawiszem
    fn.
    Czy czasami touch pad jest wyłączony i nic nie pomaga.

Dodano po 16 [minuty]:

Już wiem tyle że hardware jest ok, bo w biosie touch pad działa, no i przywróciłem starszą kopie windowsa i też działało do momentu aktualizacji..
    To wina Windowsa bo uparcie coś w nim aktualizuje
    I przez to coś się psuje.
    Nie wiem jak z tym sobie poradzić.
  • Poziom 24  
    Zostawić na noc, niech dokończy te aktualizacje. Jeśli rano nadal touchpad nie będzie działał - przywrócić system i zablokować aktualizacje do czasu znalezienia odpowiedzi na pytanie, która konkretnie KBxxx "psuje touchpady".
  • Poziom 14  
    Ponownie przywróciłem starszą kopię Windowsa,ledwo zdążyłem wstrzymać update na 7 dni bo Windows zaczął już wyszukiwać nowych aktualizacji. Na 7 dni mam spokój,może w ciągu tych paru dni coś się wyjaśni.
  • Poziom 14  
    Nie wiem już co robić, znowu przestał działać touch pad.
    A wstrzymałem ostatnio aktualizacje na 7 dni.
    I teraz nie wiem czy samo się coś przełączyło w aktualizacji czy nie.
    Ale oprócz tego mamy jeszcze problem z ruterem i siecią wi fi.
    I dzisiaj touch pad przestał działać w momencie kiedy robiłem tzw. Napraw połączenie sieciowe, troche dziwne to ale naprawiałem połączenie sieciowe ze 2 razy i kursor się zatrzymał i touch pad przestał działac.
    Zauważyłem jeszcze że gdy touch pad przestaje działać to obok ikony głośnika w trayu jest czerwony znaczek z krzyżykiem, tzn że chyba też jakiś problem z dźwiękiem, ale tego już nie mogę sprawdzić bo nie można sterować laptopem z powodu nie działającego touch pada.
  • Poziom 24  
    Reasumując - nie działa ci touchpad, szwankuje karta sieciowa i prawdopodobnie dźwiękowa też. Moim skromnym zdaniem jest mocno wątpliwe, że to wina li tylko windzianych aktualizacji. One tylko ujawniają niedomagania sprzętu lub systemu.
    Piszesz - nie działa touchpad i klawiatura, również te zewnętrzne podpięte pod USB. Jesteś pewny, że oprócz tego system działa? Wrzuć do autostartu coś, co się rusza - jakiś samoodtwarzający się film czy choćby taskmgr.exe i zobacz, czy pomimo zamrożenia klawiatury i myszy uruchomione aplikacje nadal działają.
  • Poziom 14  
    Do laptopa mam podłączony telewizor kablem hdmi.

Dodano po 6 [minuty]:

Jak pisałem wyżej to klawiatura raczej działa, bo uruchomiłem kombinacje ctrl, alt, del.
    Karta sieciowa raczej ok bo z ruterem coś jest nie tak, już to wiem bo na telefonie też problemy z wi fi.
    A tak z ciekawości poprostu kliknąłem, napraw połączenie sieciowe.
    Jeżeli piszesz że coś ze sprzętem to dlaczego po przywróceniu starszej kopii windowsa wszystko działa ok.
    Właśnie kończy mi się przywracanie kopii z acronisa, dam znać.
  • Poziom 24  
    Zasugerowałem się tym:
    "nie działa klawiatura w laptopie, touch pad
    I zewnętrzna klawiatura i myszka też nie działa, mimo że komputer się
    uruchomił to nic na nim nie można zrobić. "

Mimo wszystko uruchomiłbym jakieś narzędzie DELL-a do sprawdzenia sprzętu. Wygląda bowiem na to, że komputer dziczeje przy operacjach bardziej obciążających procesor?
  • Poziom 14  
    Właśnie przywróciłem kopię którą robiłem przed samą awarią touch pada i niestety nie działa.
    Poddałem się i instaluje system od nowa wersja 1809.
    I chcę zaznaczyć że touch pad przy instalacji Windowsa działa normalnie.

Dodano po 5 [minuty]:

Raczej nie.
    Nie używałem go przez parę miesięcy. A ostatnio jak go uruchomiłem to zaczął pobierać aktualizacje i zaczeły się te problemy z touch padem.
    Zaznaczam że mam do laptopa podłączonych trochę urządzeń, może to ma jakiś wpływ na to że głupieje.