Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace IV 2.0T - Jak najłatwiej odłączyć zasilanie pompy paliwowej?

zzawodniak 25 Jul 2020 23:20 918 3
Relpol
 • #1
  zzawodniak
  Level 11  
  Witam,
  Planuję zakup auta. Jako jeden z kryteriów wyboru przyjąłem możliwie jak najlepszą kondycję silnika. Mam do dyspozycji przyrząd diagnostyczny PMS100. Jedną z jego funkcji jest pomiar kompresji względnej. Pomiar polega na podłączeniu przewodów miernika do zacisków akumulatora i uruchomieniu rozrusznika przez ok. 6s, przy nie aktywnej pompie paliwowej. W dużym skrócie idea pomiaru jest taka, że rozrusznik obracając silnikiem w każdym z cylindrów doprowadza do fazy sprężania, czyli im większy prąd zostanie pobrany z akumulatora tym lepsza kompresja w danym cylindrze. Renault Espace IV 2.0T - Jak najłatwiej odłączyć zasilanie pompy paliwowej? Renault Espace IV 2.0T - Jak najłatwiej odłączyć zasilanie pompy paliwowej?.
  Moje pytania czy jest w Espace IV 2,0T łatwo dostępny bezpiecznik lub przekaźnik którego wyjęcie unieruchomi pompę paliwową?
  Czy znacie może inne proste i skuteczne metody na szybką ocenę kondycji silnika?
  (np ruszanie na trzecim biegu bez użycia pedału gazu?)
 • Relpol
 • #2
  koleś kit
  Level 39  
  Taki pomiar to o doope rozbić.Sprawdzisz tylko to czy kompresja jest w miarę równa.Jak już ci na tym zależy to podjedź na normalny pomiar kompresji.Ile to kosztuje?
 • #3
  zzawodniak
  Level 11  
  Moim celem jest wykorzystanie tej metody do wstępnej selekcji. Na placu stoi 5 aut, jak w miarę szybko wybrać ten z najlepszym stanem silnika? Ta metoda wygląda na bardzo prostą i bardzo szybką. Niestety nie zawsze działa, w domu testowałem na seicento 900 – wynik najsłabszego cylindra to ok. 85%, w oplu astrze F 1,6 16V – pokazywało mi za duży poziom zakłóceń – pomiar niemożliwy. Jestem świadomy, że uzyskany wykres jest tylko wstępną oceną, kolejny krok to pomiar kompresji tradycyjną techniką.
 • #4
  sebap
  Level 41  
  zzawodniak wrote:
  kolejny krok to pomiar kompresji tradycyjną techniką.

  Tego kroku się trzymaj. W celu odłączenia pompy wyjmij jej bezpiecznik, ewentualnie przekaźnik.