Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Estetyczna izolacja 2 żył (przewodów słuchawkowych). Jak to zrobić ?

Piotr562 25 Jul 2020 23:44 375 6
 • #1
  Piotr562
  Level 6  
  Witam
  Czeka mnie wymiana przewodu w słuchawkach, popękał i często przerywa dźwięk, mam 2 przewody dedykowane pod audio. I tu pojawia się pytanie jak mogę te 2 przewody estetycznie "scalić" w jeden, tak by izolacja była okrągła? Gdybym włożył te 2 przewody do koszulki termokurczliwej to ostatecznie przewód będzie wyglądał niezbyt ładnie, będzie pogięty i bardziej płaski aniżeli okrągły. (Nie wiem czy dobrze zrozumieliście mój zamysł) Może jest jakaś gotowa izolacja do której wkłada się dwa przewody, tak by ostatecznie przewód nie odbiegał zbytnio od oryginału ?
 • Helpful post
  #2
  piotrkol7
  Level 39  
  Nie prościej kupić gotowy kabel słuchawkowy? ;)
  Moim zdaniem to trochę za dużo kombinowania, a każda forma dodatkowej izolacji jedynie usztywni przewód.

  Ewentualnie - szukaj pod hasłem "oplot kablowy". Może to spełni twoje oczekiwania.
 • Helpful post
  #3
  jurand87sca
  Level 28  
  Witam, Oplot nylonowy. Chyba że zamontować gniazdo jack 3,5mm w słuchawkach i mieć go wypinanego? Jest o wiele więcej opcji na dobranie wygodnego kabla..;)
 • Helpful post
  #4
  jarek_lnx
  Level 43  
  Piotr562 wrote:
  Gdybym włożył te 2 przewody do koszulki termokurczliwej to ostatecznie przewód będzie wyglądał niezbyt ładnie, będzie pogięty i bardziej płaski aniżeli okrągły.
  A przede wszystkim sztywny i gruby, istnieją specjalne koszulki termokurczliwe których używa sie do robienia przewodów wielożyłowych, elastyczne i odporne na ścieranie, ale to nadal w porównaniu z typowym przewodem do słuchawek było by za grube.
  Akurat to że paski, a nie okrągły to zaleta, mam w słuchawkach (fabrycznie) płaski przewód 6mm x 1,5mm i to prawda że się nie plącze.
  jurand87sca wrote:
  Oplot nylonowy.
  Też sztywne

  Można kupić gotowy kabel do słuchawek, z wtykiem jack i z rozwidleniem na dwie słuchawki.

  Można też kupić na metry przewody tego typu
  Estetyczna izolacja 2 żył (przewodów słuchawkowych). Jak to zrobić ?
 • #5
  Piotr562
  Level 6  
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi, pomyślę z tym gotowym przewodem, płaski przewód do tych słuchawek zdecydowanie by nie pasował, ale na koszulki wielożyłowe i oploty też popatrzę.
 • Helpful post
  #6
  piotrkol7
  Level 39  
  Kupując przewód do tych słuchawek, upewnij się, jak są w nim ułożone żyły.

  Taki przewód jaki pokazał kolega dwa posty wyżej będzie poprawny, ale może szybko się zużyć - w końcu przewody w słuchawkach ciągle się wyginają, skręcają, naciągają, normalna sprawa przy codziennym użytku. Sztywne żyły i sztywny oplot (ekran, masa) mogą tego nie wytrzymać - doświadczyłem tego choćby w kablach do gitary.

  Do słuchawek używa się przewodów, których żyły są bardzo drobną plecionką zaplecioną na rdzeniu syntetycznym podobnym do nici.
  Takie przewody mają dużo większą wytrzymałość na zginanie, nie połamią się, plecionka pracuje i przesuwa się zamiast zwyczajnie wyginać w jedną i drugą stronę.
  Bez problemu znajdziesz w internecie takie przewody, nawet gotowe z zamontowanym wtykiem jack.
 • #7
  Piotr562
  Level 6  
  Nawet znalazłem gotowe przewody od tych słuchawek, chyba tak będzie najłatwiej ponieważ obudowa w której mieści się elektronika sterująca głośnością i włączaniem/wyłączaniem mikrofonu jest nie rozbieralna. Estetyczna izolacja 2 żył (przewodów słuchawkowych). Jak to zrobić ?