Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 1.6HDI 2013 - Turbosprężarka, błąd p2564

rooll 26 Jul 2020 07:55 1419 0
    rooll
    Level 10  
    Witajcie.
    Mam swojego Citroena juz prawie 3 lata. 1.6 HDI. 2013 rok. Od jakiegoś czasu zacząl wyskakiwac check i komunikat jak ponizej
    Citroen C4 1.6HDI 2013 - Turbosprężarka, błąd p2564blad.jpg Download (1.58 MB)
    Zacząłem szukac i na diagnostyce wyskoczyl blad p2564 - Czujnik pozycji przyspieszenia turbosprężarki, czy jakos tak.

Zaczęły się wymiany
    Na pierwszy ogień poszedł elektrozawór podcisnienia
    Citroen C4 1.6HDI 2013 - Turbosprężarka, błąd p2564ff84242f99...8cb674.jpg Download (59.39 kB)
    Wymieniony i chwile spokoju bylo, moze ze 2 tygodnie. Na szczescie rzecz nie droga, 130 zl.

Potem mechanik poszedl dalej, wymieniona zostala grucha turbiny wraz z czujnikiem
    Citroen C4 1.6HDI 2013 - Turbosprężarka, błąd p256411851_4...jpg Download (10.96 kB)
    Znow bylo spokojnie chyba z miesiac.

Potem check i komunikat pojawial sie roznie. Raz byl, raz nie bylo.
    Zostala ostatnia rzecz - okablowanie.
    Wczoraj rowniez wymieniona wtyczka do czujnika gruszki i troche kabelkow. Sprawdzone rurki z cisnieniami, nic nie ulamane, zagiete czy cos w tym stylu.
    Bledy pokasowane. Wyjechalem od mechanika i wszystko okej. Jakies zakupy, postoj pod sklepem, odpalam - ok. Do domu, potem znow gdzie pojechalem - ok.
    Wieczorem wyjezdzalem znowu - checka wywalilo i komunikat.
    No juz rece opadaja. Nikt nic nie wie co to moze dalej byc.

Dodam, ze turbina dziala, auto mocy nie traci. Ktos powie, to olej to i spokojnie korzystaj z auta. No ja nie lubie jednak jak cos jest zrypane. Wszystko musi byc na tip top.

Moze ktos mial podobny problem, mierzyl sie z takim i rozwiazal go?
    Z gory dzieki za sensowne podpowiedzi.

[/img]