Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Jura ena 9 micro - Komunikat zamkniętej pokrywy

26 Jul 2020 17:45 711 17
  • Level 10  
    Witam,

Ekspres czasami mimo zamkniętej pokrywy pokazywał taki komunikat, kilkutrotne wyjęcie i włożenie kasowało najczęściej ten błąd. Aż do pewnego momentu , że po włączeniu wydał z siebie dziwny dźwięk i komunikat już nie zniknął. Kupiłem nowy switch i taka sama sytuacja 🥺
    Spotkal się ktoś z Was z takim problemem?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Oczywiście chodzi o pokrywę zbiornika na ziarna.
  • Level 35  
    Na pokrywie masz od spodu trzpien ktory porusza micro wlacznikiem .Moze on sie wygiol mialem juz tak .Mozesz sprobowac cienkim srubokretem ruszyc microwlacznik i zobaczyc co sie dzieje
  • Level 10  
    Rozkręciłem cały ekspres, kupiłem nowy switch , to samo 🥺
  • Level 35  
    Nie switch tylko przy rozebranym jak zalaczysz switsch czy dziala
  • Level 10  
    Ręcznie klikanie switchem też nic nie daje 😣
  • Level 35  
    Wiec nalezy sprawdzic przewody .Jezeli beda ok to elektronika
  • Level 10  
    Przewody wyglądają na dobre. Niestety błąd dalej wywala 😔
  • Level 35  
    A zewzyj bezposrednio przewody moze podlaczyles zle
  • Level 10  
    Poleca ktoś z Was jakiś serwis co ogarnie ten ekspres? Szkoda mi go 😔
  • Level 16  
    Witam. Mam ten sam problem. Czy może udało się komuś dokopać o co chodzi?
    Sprawdzam sygnały na płytce bocznej do której idzie przewód od krańcówki pokrywy i z tej płytki sygnał 5v pojawia się po naciśnięciu ręcznie krańcówki pokrywy. Dalej sygnał idzie do płytki pod wyświetlaczem a tam to już ciężko dojść co gdzie i jak... 😟
  • Level 2  
    Witam. Mam również ten sam problem z zamknięciem pokrywy.
    Sprawdziłem przełącznik, jest dobry. Sprawdziłem również sygnały na płytce bocznej do której idzie przewód od krańcówki pokrywy i pojawia się sygnał 5V po naciśnięciu ręcznie krańcówki pokrywy. Sygnał dochodzi również do płytki z wyświetlaczem, tak jak kolega wcześniej pisał. Czy udało się komuś rozwiązać ten problem czy zostaje tylko serwis?
  • Level 16  
    Część. Udało mi się to naprawić. Sprawdź klapkę kawy sypanej bo powoduje ten sam komunikat.
  • Level 2  
    A idzie tam jakiś przewód bo klapkę z zsypem wyciągam, ale nic w środku tam nie widzę?

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Jak ruszałem tym zsypem na kawę mieloną, to udało mi się zlikwidować ten błąd i zrobił jedną kawę. Jednak teraz nadal jest ten błąd aktywny i nie mogę go już zlikwidować. Rozebrałem ten zsyp aż do młynka i nie widzę tam żadnych czujników ani przewodów. A wiesz może co dokładnie generuje ten błąd z pokrywy kawy mielonej?
  • Level 1  
    sprawdź magnes....

Dodano po 2 [minuty]:

...em przy otwartej klapce, tam jest kontaktron lub hallotron, nie pamiętam.