Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT1062ITW kod błędu e40 nadal nie działa

26 Lip 2020 20:42 351 2
 • Poziom 2  
  Witam.
  Problem dotyczy pralki Electrolux EWT 1062 ITW, otóż ostatnio pralka odmówiła działania poprzez wyświetlanie się mrugającego znaku kluczyka. Przy sprawdzeniu kodu sposobem z forum, kontrolka nad startem 4 razy mruga na czerwono. Na forum znalazłem, że to kod błędu E40 (problem z blokada klapy). Otóż blokadę zakupiłem oryginalna, została wymieniona, ale problem pozostał.

  Próbowałem już zrobić co mogłem, przeczyściłem złącza itp. itd., przejrzałem elektronikę, nic nadpalonego nie zauważyłem. Proszę o pomoc co nadal może być przyczyną gdyż sam już nie mam pomysłu.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 28  
  Tak to jest. Sprawdziłem elektronikę jak na oko i dalej nie działa. Miernik w rękę i mierzyć. Błąd ok. może być to samo sterowanie blokady. Coś nią steruje. Np. opornik który ją załącza lub co innego. Po za tym wskazywany błąd może skutkować też innym uszkodzeniem.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Właśnie zasilanie do blokady dochodzi normalnie, co do miernika to nie dysponuje. Natomiast sprawdziłem wedle zalecenia sterowanie blokadą i niby powinna kliknąć jednak w ogóle przy uruchomieniu tego nie robi. Spróbuję dokupić ten triak, odpowiedzialny za blokadę i przelutować. Czy jeśli to nie triak to jaka mogłaby być inna usterka?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003