Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikroinstalacja: ktos kupowal z Renevo?

28 Lip 2020 14:58 702 10
  • Poziom 7  
    Chciałbym zainstalować mikroinstalację fotowoltaiki 10 kW w pomorskim. Natrafiłem na ogłoszenie firmy Renevo, która sprzedaje cały zestaw za 20 tysięcy PLN brutto, wraz z wysyłką, ale nie ma żadnych opinii, ani żadnego śladu na żadnym forum. Zanim im przeleję te 20 tysięcy, chciałbym się upewnić: ktoś coś juz od nich kupował z jakimć sukcesem? Będę wdzięczny za informacje.

Firma oferuje panele 310 i 340 W z falownikiem Huawei. Dostałem lokalnie wycenę na podobną instalację trzydziestu paneli z montażem za ponad 47 tysięcy. Przy montażu oszczędza się 15% VAT, więc montaż kosztuje 30 tysięcy. U mnie montaż jest banalny: stan niewykończony więc nic nie trzeba kuć, i płaski dach z blachy trapezowej o pochyleniu 13 stopni i powierzchni 400 m.kw z dedykowaną elektryczną windą na dach, więc czas instalacji oceniam na 2-3 dni. Dzwoniłem i rozmawiałem z panem z firmy Renevo, który mi wytłumaczył że instalatorzy nie dzielą się tą różnicą w podatku z klientami, więc ludziom bardziej opłaca się kupić materiały z wyższym, 23% VAT-em, i potem szukać instalatora na własną rękę, lub instalować systemem gospodarczym.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Kupiłem od nich zestaw 10kWp, kurier przywiózł wszystko dobrze zapakowane. Nic więcej na razie nie napiszę, bo instalacja jeszcze nie pracuje, montuje sam a czasu jak na lekarstwo. Przy falowniku nie ma modułu Wi-Fi, dokupiłem oddzielnie.
  • Poziom 7  
    Dziękuję. Właśnie o to mi chodziło!
  • Poziom 10  
    Ja kupowałem poprzez ich stronę zestaw 10kWp i przyszedł bez dongla, ale zgłosiłem to telefonicznie i przysłali mi go gratis kurierem.
    Zestaw zamontowała firma montażowa i wyszło sporo taniej niż inne oferty od firm sprzedających kompleksowe instalacje pomimo VAT 23% na sprzęt
  • Poziom 22  
    Strasznie biednie opisane mają te zestawy na swojej stronie WWW. Czy w zestawie jest też konstrukcja montażowa okablowanie, część elektryczna po stronie DC i AC czy tylko panele i inwerter ??
  • Poziom 29  
    Panele i inwerter, czego się spodziewasz za tą cenę.
  • Poziom 10  
    A możesz mi pokazać gdzie są te pierwsze lepsze sklepy z podobną ceną ?
    Ja kupowalem u nich bo byli wyraźnie tańsi niż inne sklepy czy nawet hurtownie (i mieli pojęcie o tym co sprzedają)
  • Poziom 22  
    Zestaw:
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-fotowoltaiczny-URE-F2K330H7A/1065
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/Inwerter-sieciowy-HUAWEI-SUN-2000-10KTL-M0-/945

Można taniej falownik dorwać:
    https://allegro.pl/oferta/inwerter-falownik-huawei-sun2000-10ktl-m0-jakosc-8699318591
    i wtedy to co wyżej wychodzi ok 1000zl drożej niż Renevo.

Zasadniczo to fakt są w większości przypadków najtańsi ale jest powód dla którego tak się dzieje...panele niewiadomego pochodzenia czyli nie żadne tam Tier1 tylko na ich zlecenie jakaś fabryka w Chinach to klepie (dlatego w podanym wyżej przykładzie tez podałem jakieś najtańsze panele Half Cut - od razu widać gdzie można najwięcej zaoszczędzić...gdyby ktoś chciał 10 kW z panelami Qcells to musialby z 6k więcej wydać to oznacza 1 rok dłuższy okres zwrotu inwestycji). Nie wiem czy takie panele pociągną 20 lat trzymając swoje parametry nie wspominając o możliwości egzekwowania gwarancji. Firma jest chyba nowa i idzie na fali popularności PV...jak się fala skończy polowa tych wszystkich sklepów i hurtowni zniknie a wtedy nigdzie gwarancji nie wyegzekwujesz...w przypadku paneli znanej marki np. Qcells jest opcja że uda się coś na gwarancji "odzyskać".

Mała uwaga: nie handluje tym, nie montuje, tylko wyrażam swoja opinie. W większości przypadków najtaniej nie zawsze znaczy najlepiej. Taka jest moja opinia.
  • Poziom 10  
    No właśnie matematyka mi się Twoja nie zgadza

Renevo - 18425 (zestaw 10k310)
    Twoje linki - 21419

3000PLN różnicy, a to już sporo - prawie 15-20%
    Co do jakości to ciężko się wypowiadać na już bo za krótko używam, ale w/g ich strony i rozmowy z nimi w kontrole jakości zaangażowany jest PAN więc zakładam że zajmują się tematem na poważnie.
  • Poziom 22  
    Matematyka się zgadza bo porównuje te same technologie tj. z zestawem na panelach Half Cut który jest droższy i kosztuje 19850 (10KW 340) a ten co ty wymieniasz to u mnie jest cena 18726. Kazdy producent paneli musi spełniać pewne normy i miec certyfikaty jeśli chce na terenie UE sprzedawać swoje produkty. Kontrola jakości PAN ładnie brzmi i marketingowo "podnosi wiarygodność" ale to czas weryfikuje jakość. Dlatego tez jak kupujesz panele od producenta z historia min. 10 letnia to masz pewność ze za tym co kupujesz stoją lata doświadczenia i rozwoju firmy nierzadko poparte tym ze ma on oddziały w UE i tu następuje serwis i reklamacja. Import z chin poprzez alibabe ci tego nie zapewni.
    PS
    moje linki to 20870 (panele soltech a inwerter sunector)

Tak czy siak nie zmienia to faktu ze jeśli porównywać tylko ceny to są chyba najtańsi..srednio o 1000zl taniej niż inni.