Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot 44 przyciski ledy rgb, ustawianie własnego koloru.

Xxxiabelax 28 Jul 2020 16:17 8799 8
    Xxxiabelax
    Level 2  
    Jeśli złe forum przepraszam!
    Mam taki pilot do ledów. Po kliknięciu przycisku "W" Pokazuje mi multicolor. Co bym musiała zrobić aby zmienić kolor na biały lub chociaż gdy ustawiam swój własny kolor nie było multicoloru tylko kolory mieszały się?
    Pilot 44 przyciski ledy rgb, ustawianie własnego koloru. Pilot 44 przyciski ledy rgb, ustawianie własnego koloru.
    sosarek

Level 43  
    Prócz pilota jest także kontroler do którego zapewne była instrukcja.
    Xxxiabelax
    Level 2  
    Pilot 44 przyciski ledy rgb, ustawianie własnego koloru.
    Chodzi chyba o to? Niestety nie dostałam instrukcji, tylko paragon.
    makaronpl
    Level 12  
    Jeśli dobrze widzę to kontroler masz RGB, więc pewnie diody też. W tych paskach diodowych kolor biały powstaje gdy wszystkie diody świecą tą samą mocą (Istnieją paski ledowe RGBW, które mają osobne diody na kolor biały). Czyli u Ciebie jasny biały to na maksa czerwony,zielony i niebieski. Zapewne klawisz DIY1 albo jakiś inny nr i strzałkami w górę czerwony,zielony,niebieski.
    makaronpl
    Level 12  
    Wpierw przetestuj każdy kolor zosobna, czerwony, niebieski, zielony. Czy prawidłowo świecą. Jak to będzie ok, sprawdź kolor biały dla mniejszej jasności. Sprawdź również czy dobrze masz podłączony pasek do sterownika- odpowiednią kolejność pinów. Podaj jakiej masz długości pasek led, ile diód i jakiej mocy. Tak samo jakiej mocy masz zasilacz do niego.
    Xxxiabelax
    Level 2  
    Justyniunia wrote:
    Pewnie masz pasek gdzie każdy kolor to osobna dioda?

Tak. Czy to stwarza właśnie problem?
    sosarek

Level 43  
    Xxxiabelax wrote:
    Niestety nie dostałam instrukcji, tylko paragon.

Co za problem kontaktować się ze sprzedawcą i prosić o instrukcję bądź reklamować produkt?
    Justyniunia
    Level 35  
    Tak, to stwarza problem. Nigdy nie uzyskasz jednolitego koloru pomiędzy czerwonym, zielonym i niebieskim.
    Takich kolorów jak błękit, żółty, fiolet i biały. Do tego - poszczególne mieszanki wartości kolorów podstawowych jak róż, amarant, burgund, orange, lime, lilac... Itp.

Masz do pupy taśmę LED. Sterownik i pilot jest ok.

Zostałaś oszukana i to zgodnie z prawem, bo połasiłaś się na niską cenę.

Masz opcjeę, to zwróć ten szit i kup zestaw z taśmą RGB 5050, tam każda dioda zaświeci z kolorem z jakim chcesz.

Same się mieszają w każdej diodzie, punkcie, komórce (jak zwał tak zwał)

Pozdrawiam.