Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A2 1.4 AUA - Wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze

29 Jul 2020 12:02 390 5
  • Level 12  
    witam , silnik zimny , wszystko ok. dostanie temperatury dam w gaz i zaraz miga chek silnika , po podłaczeniu do kompa pokazuję wykrycie przerwy zapłonu cylinder 3 , ktoś coś pomoze , kable nowe , swiece nowe ,
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    W układzie WN jest jeszcze cewka zapłonowa która też może być uszkodzona.

PS. Problemy z wtryskiwaczem też mogą powodować błąd zapłonu.
  • Level 39  
    primastar wrote:
    po podłaczeniu do kompa pokazuję wykrycie przerwy zapłonu cylinder 3

Nie wiem co przez to rozumieć, bo przerwy zapłonu (przerwy w obwodzie zapłonowym), a wypadanie zapłonu (kod błędu P0300 w tym wypadku P0303), konkretnie wypadanie cykli pracy, to dwa różne problemy, chociaż skutek jest ten sam - cylinder nie pracuje.
    Ja w takich przypadkach radykalnie zmniejszam szczelinę na świecy i patrzę jaki jest tego efekt, jak problem znika, to przyczyny należy szukać po stronie elektrycznej - świece, kable WN, rozdzielacz zapłonu (jeżeli jest), cewka zapłonowa.
    U mnie w zagazowanej corolli, też pojawiało się wypadanie zapłonu na dwóch cylindrach, ale tu sytuacja dla mnie była od razu jasna, silnik na gazie chodził idealnie - przyczyną były niesprawne wtryskiwacze benzynowe.
  • Level 12  
    v-skan pokazuje błąd p0303 , zauważyłem ze po nagrzaniu i gdy wcisnę pedał gazu ostro . czytałem ze to możne być tez od wałków rozrządu bo maja luzy a auto ma na budziku 300tys , a Niemiec żałował kasy na wymianę oleju i robił co 30 tys . co wymieniłem kable beru , świece , cewkę podmieniłem i nic nie pomogło .
  • Level 14  
    Ja bym sprawdził ciśnienie na cylindrach do podstawa
  • Level 12  
    ciśnienie sprawdzone na zimnym jest 12 Bar , zauważyłem ze jak cisnę go a poczuje spadek mocy odpuszczę gaz na 0 a później jest ok, jak tego nie zrobię to jest wyskakuje check a po chwili mruga