Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Travelpilot DX-R70 i sygnał tacho

08 Oct 2005 01:11 2157 8
  • Level 2  
    Witam!

Czy do działania tej nawigacji niezbędny jest sygnał tacho?
    Bez tego sygnału nawigacja w ogóle nie będzie działać?
    Jeśli tak to może ktoś wie gdzie znaleźć takowy sygnał w samochodzie Ford transit z 2002r?
    Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 12  
    aby działała sensownie sygnał tacho MUSI być doprowadzony - zapewnia to należytą dokładność navi i pozwala ją skalibrować - co do znalezienia sygnału w Transicie 2002 powinien być pod tablicą zegarów w 10 pinowym złączu po prawej stronie - pin 6 kolor biało-zielony lub biało-fioletowy
    pozdr
  • Level 2  
    Jest to transit nowego typu i do zegarów ma tylko jedną kostkę i ma ona więcej niż dziesięć pinów :(
  • Level 12  
    znalazłem jeszcze dwie możliwości :jeśli radio ma 17 pinowe gniazdo to pin 6 (kolor zielono-biały) tak było w niektórych dieslach po 2000 roku, natomiast druga możliwość to skrzynka bezpieczników wtyczka 34 pinowa - pin 13 kolor biało-niebieski - jednakże w opisie jest adnotacja dot rocznika powyżej 2003
  • Level 2  
    do radia są dwie kostki, typowe fordowskie
  • Level 12  
    powiedzcie mi prosze, czy w Lanosie bez absu, licznik elektryczny (bez linki) da sie znaleźć ten sygnał jakoś??

Gdzie go szukać ??

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Level 17  
    jesli kolega do lanosa jeszzce potrzebuje:
    Daweoo Lanos Impulsy z czujnika. Dojście z góry maski po prawej stronie jest złącze. Środek wtyczki – przewód POMARAŃCZOWY. Zasilanie i impulsy przeciągnięte z prawej strony maski obok serwo.
  • Level 12  
    pewnie ze potrzebuje :D

tylko narazie samochod sie naprawia wiec, ciezko uzyc bedzie :>

Dzieeki wielkie
  • Level 12  
    Czy w golfie II jest wyprowadzony sygnał tacho ?
    W złączu iso na jego miejscu jest przewód biało niebieski.
    Już wiem nie jest tylko przewód który idzie do skrzynki bezpieczników i tam się kończy (zielona kostka).
    Zroniłem impulsator mechaniczny z licznika rowerowego działa super, nawigacja Blaupunkt TravelPilot E1 śmiga.