Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive - zabezpieczenie przed zapisem i brak reakcji.

30 Lip 2020 19:35 240 6
  • Poziom 3  
    Witam! Zakupiłem ostatnio 2 identyczne pendrive'y 64GB. Chciałem na jednego z nich wgrać swoje pliki mp3 - ok. 7GB. Po zakończonej operacji kopiowania sprawdziłem wyrywkowo kilka katalogów i w jednym z nich zamiast pliku muzycznego był jakiś "syf" - już nie pamiętam dokładnie z jakim rozszerzeniem. Pomyślałem, że pewnie błąd kopiowania, więc wywalę go i skopiuje ten folder raz jeszcze - i w tym momencie pendrive się zaciął. Po wyjęciu i włożeniu pojawił się standardowy komunikat by go sformatować. Oczywiście tego nie zrobiłem. Jak się okazało zmienił się system plików na RAW. Szukałem rozwiązania, ale przy próbie wpisywania komend w wierszu poleceń wyskakiwały komunikaty "błąd usługi dysków wirtualnych: rozmiar woluminu jest za duży" oraz "brak użytecznego miejsca dla tej operacji". Ostatecznie postanowiłem go sformatować, ale wyskakuje komunikat o niepowodzeniu. W diskpart po komendzie "clean" także wyskakuje komunikat o niepowodzeniu. Nie chcąc tracić czasu na naprawę, postanowiłem skopiować pliki na drugiego pendrive'a. I tutaj dla odmiany skopiowało się kilka plików i wyskoczył komunikat, że dysk jest zabezpieczony przed zapisem. Nie dało się już na nim wykonać operacji zapisywania ani usuwania. Ponowne włożenie skutkuje wyświetleniem się komunikatu by go naprawić - i tutaj zarówno naprawa jak i formatowanie przechodzą bez problemu. "Czyszczenie" w diskpart także się udaje. Ponowna próba skopiowania plików skutkuje tym samym - po skopiowaniu kilku plików komunikat o tym, że dysk jest zabezpieczony przed zapisem (i tak w kółko). Jakieś rady? Możliwe żeby 2 nowe pendrive'y były uszkodzone? Dodam, że mój komputer nie jest niczym zainfekowany, a problem występuje także przy kopiowaniu plików z innego komputera. Ponadto na innym pendrivie tego problemu nie ma.
  • Poziom 39  
    Co to za pendrive'y ?
    Jakiej marki ?
    Bo podejrzewam ze to podróbki z kościami 4gb, a zaprogramowane jako 64gb
  • Poziom 3  
    Philips FM64FD70B 64GB.
    Przed chwilą udało mi się "naprawić" pierwszego z nich i teraz kopiuję na niego pliki. Za moment dam znać czy się udało.

Dodano po 28 [minuty]:

Pliki udało się skopiować. Wszystko pięknie chodziło. Wyjąłem pendrive'a (klikając "bezpieczne usuwanie sprzętu"). Po odczekaniu chwili i ponownym włożeniu wyskoczył komunikat, że przed użyciem należy go sformatować... i system plików zmienił się na RAW. Natomiast na drugi pendrive da się skopiować jedynie kilka plików i pojawia się komunikat "dysk zabezpieczony przed zapisem".
  • Poziom 29  
    Jaki log ChipGenius?
  • Poziom 3  
    melanchel napisał:
    Jaki log ChipGenius?

O to chodzi?
    Pendrive - zabezpieczenie przed zapisem i brak reakcji.
  • Poziom 29  
    Dobry log, ale czy to z tego uszkodzonego i czym go naprawiłeś, jakim programem lub w inny sposób? Phison Getinfo log jeszcze załącz.

• Poziom 31  
    Na tych pamięciach problem nie dość, że mnie nie dziwi, to jeszcze będzie powracał. Nawet, jak uda Ci się poradzić z objawem, nie usuniesz podłoża problemu, które pojawiło się na etapie projektowania układów NAND. Już sam fakt, ze wzrokowo kojarzę identyfikator nie najlepiej o nich świadczy.