Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

głośniki od słuchawek zachowują się jak mikrofon

bemczy 30 Jul 2020 22:54 483 6
    bemczy
    Level 5  
    Witam
    Temat trochę dziwny ale sytuacja jaka mnie spotkała jest dla mnie niespotykana.
    Posiadam komputer z płytą główną: Gigabyte GA-B85M-D2V rev.3.0 .Aktualnie dopiero po zakupie słuchawki: Steelseries Arctis 1.
    Dźwięk ze słuchawek jest w pełni sprawny natomiast sygnał z mikrofonu nie działa.Robiłem testy czy mikrofon działa: (w grze, programie) oraz na https://online-voice-recorder.com/pl/. Mikrofon nie wykazywał żadnego sygnału.
    Sytuacja wygląda inaczej gdy zamiast "mówić" do mikrofonu "mówię" do głośników w słuchawkach,wtedy odbierany jest mój głos,słabo ale słyszalny.Zauważyłem też że kiedy włączę muzykę dosyć głośno na słuchawkach także jest odbierany sygnał.
    -Instalowałem dwa razy sterowniki: Raz automatycznie przez Windows'a 10 , Raz ręcznie na stronie producenta płyty głównej. Efektów nie było.
    -Testowałem też na dwóch innych słuchawkach z mikrofonem. Efektów nie było.
    -Posiadam tylko jedno gniazdo na audio i na mikrofon w komputerze.
    -Wszystkie słuchawki działają dobrze,sprawdzałem na różnych komputerach.
    -Problem pojawił się niedawno około jednego tygodnia temu.W tym okresie nie przypominam sobie żeby była jakaś wtedy aktualizacja systemu.
    sosarek

Level 43  
    bemczy wrote:
    posiadam tylko jedno gniazdo na audio i na mikrofon w komputerze.

Co za bzdura. Przecież masz osobne trzy gniazda - skorzystaj z dołączonego rozgałęźnika, podłącz wszystko prawidłowo i ustaw właściwe wejścia w panelu Realteka.
    bemczy
    Level 5  
    Tak, mam 3 gniazda w komputerze: analogowe (niebieskie), audio(zielone) oraz gniazdo na mikrofon (różowe), a podłączenie kabli mam prawidłowe. Zdjęcie panelu Realtek:
    głośniki od słuchawek zachowują się jak mikrofon głośniki od słuchawek zachowują się jak mikrofon
    sosarek

Level 43  
    Kliknij w ikonę zielonego jak i różowego, przypisz gniazda.
    bemczy
    Level 5  
    Tak zrobiłem wcześniej: gniazdo zielone jako "słuchawki", gniazdo różowe jako "wejście mikrofonu". Próbowałem też ustawić gniazdo zielone jako "głośnik" ale i to nie przyniosło skutków.
    Czy jest szansa, że to problem z zintegrowaną kartą dźwiękową? Spróbuję znaleźć nową kartę dźwiękową na magistralę lub na USB.
    sosarek

Level 43  
    Sprawdź inne słuchawki.
    bemczy
    Level 5  
    Testowałem na dwóch innych.Dalej nic

Dodano po 22 [minuty]:

Zauważałem małą rzecz.Jeżeli podłącze do komputera oba gniazda ze słuchawek , to w Windows'ie w sekcji od mikrofonu wykrywany jest sygnał mikrofonu, nawet kiedy zmutowałem mikrofon przyciskiem do włączania lub wyłączania na słuchawkach .Sprawdzałem też na innych słuchawkach i było podobnie.
    Zdjęcie tej sekcji od mikrofonu:
    głośniki od słuchawek zachowują się jak mikrofon