Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie folderu z filmami

31 Lip 2020 06:22 540 14
  • Poziom 3  
    Robiłem porządki na komputerze, przenoszenie danych wgrywanie nowych.
    Wiem jaki folder miał nazwę i kiedy istniał - istniał ponad 1 msc temu.

na dysku nie zostało wiele zrobione, dysk jest duży i sporo miejsca mu zostało..
    Ale niestety żadne programy nie znajdują tych danych... tych folderów.

Jeden program StrongRecorvery pokazał mi folder w którym mógłbym mieć tymczasowo swoje pliki ale jest on szary i w środku pusty. Szukając po formacie, datach nic więcej nie znajduję. Z jakiegoś nie zrozumiałego powodu jestem wstanie odzyskać niepotrzebne pliki z przed kilku lat nawet z 2017 r. A przecież w 3 lata było robione setki operacji na dysku, wgrywanie nowych, usuwanie starych, jakieś przenoszenia między folderami...

Recuva też mi nie znalazł tych danych... Jest ktoś wstanie pomóc?? to bardzo ważne pliki, i nie do odzyskania.. Pamiątki rodzinne... ;(
  • Poziom 39  
    Odpal DMDE przeskanuj wolumin. Pokaż partycję RAW.
  • Poziom 3  
    Niby jak pomóc?..

Programy do odzyskiwania danych pokazują mi 2 foldery..

1. Filmy-Maj1
    2. Filmy-Maj2

A nie pokazują folderu:

3. Filmy-Maj3 bo prawdopodobnie tam zostały przeniesione pliki i skasowane wraz z tym folderem :\ Sporo tych plików jakieś 40 GB kilkanaście plików..

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Zrobiłeś jak Kindlar radził?
    Przeskanuj cały dysk w DMDE, jeżeli nie znajdziesz nic w katalogach o podanych nazwach to może zachowały się informacje w metadanych.
  • Poziom 3  
    Już jest,

Dobra i co ja mam z tym zrobić?

@Łukasz_W
    jakiś limit wiadomości PM mi się włączył -.- Masz jakiegoś maila czy komunikator?
    Jakby były w metadanych to były by w folderze i nie trzeba nawet skanować. Wirtualna rekonstrukcja na podstawie $MFT winna je wtedy znaleźć. Jak nie ma metadanych może być gorzej, pliki z filmami są z reguły dużymi plikami, gdzie łatwo o fragmentację, szczególnie, jeśli miejsca nie jest za dużo, lub dane są silne porozrzucane na partycji. W sumie będzie jedna z trzech opcji - są metadane i są pliki, są pliki i nie ma metadanych lub są metadane a nie ma plików.

• Poziom 30  
    Wykonaj to, co już napisali koledzy + skan po sygnaturach. Miesiąc, to jednak kawał czasu, wiele rzeczy można nadpisać. Podaj model dysku. Tak z ciekawości, bo po tym, ze odzyskujesz dane sprzed trzech lat wnioskuje, że jakaś talerzówka, a w sumie ważne jest tylko, czy to talerzówka, czy SSD. Zresztą jak krytyczne pliki zostały nadpisane, to tez żadna różnica.
  • Poziom 3  
    To przenośny Seagate: ST1000LM035-1RK172.

Tyle, że ja z tego dysku nie korzystam tak długo by były tam tak stare filmy, chyba, że przemyciłem je z innymi folderami, nie mniej było to chyba usunięte wcześniej. A w wynikach skanowania nie znajduję ani folderów z moimi plikami, tzn. foldery są ale puste.... A nie znajduję też plików. Wcale ich na dysku nie widzi!!

I nie wierzę, że się nadpisały :( Przecież miesiąc temu to ja to tylko przeniosłem a na dysku nie było wykonanych wiele operacji, i ma sporo wolnego miejsca to jak? :(((
    szukacz2 napisał:
    Przecież miesiąc temu to ja to tylko przeniosłem a na dysku nie było wykonanych wiele operacji, i ma sporo wolnego miejsca to jak? :(((

Wystarczy czasem jedna operacja, można mieć po prostu pecha i akurat nadpisany zostanie ten właśnie obszar - W szczególności jak kopiujesz duży plik, bo system sobie tak wybierze wolny obszar by był jak najbliżej od początku partycji i by było w tym miejscu tyle wolnego miejsca by wszedł cały plik bez fragmentowania go. Czyli po wejściu na partycję w DMDE i wybraniu wszystkie znalezione+rekonstrukcja (czysta rekonstrukcja systemu plików z uwzględnieniem opcji uwzględnij usunięte) plików nie ma, tak? Oczywiście musisz przeszukać też foldery $Fxxxxx (gdzie x oznacza kolejne liczby) - a pewnie tego nie sprawdziłeś. Tu przychodzi też z pomocą opcja Narzędzia -->Szukaj w znalezionych (po nazwie) pozwalająca zaoszczędzić czas. Jeśli nie ma to szukasz po sygnaturach, licząc że plik był nie pofragmentowany, tzn odzyskujesz każdy plik (oczywiście na inną partycję niż ta z której odzyskujesz) i sprawdzasz, czy to ten, co szukasz - Pliki nie mają nazw i katalogów, jest to taki miszmasz plików o danym typie.
    Łukasz_W napisał:
    A w między czasie mógł zadziałać CHKDSK...

I wiele innych rzeczy, jak przywracanie systemu, aktualizacje systemu, instalacje programów - > nie wiedzieć czemu czasem system u mnie zapisywał sobie pliki instalacyjne na partycji o największej ilości wolnego miejsca.
  • Poziom 3  
    To nie jest dysk systemowy to jakie aktualizacje?..

No nie ma tych plików. Sprawdzałem te foldery o dziwnych nazwach. I nigdzie tego nie widzę..

• Poziom 30  
    Ten dysk, to SMR, więc przy porządkowaniu Media Cache przepisywane są całe strefy - znacznie większe obszary, niż w przypadku zapisu konwencjonalnego, gdzie nadpisujemy sektory w zasadzie pojedynczo. Dyski SMR mają też o wiele bardziej złozony system translacji adresów logicznych na fizyczne. Część adresów LBA tymczasowo jest przyporządkowanych do obszaru Media Cache i dopiero po odpowiednim przeniesieniu danych do właściwej strefy zapisu SMR "wracają" na swoje miejsce. W tym przypadku pliki najprawdopodobniej zostały nadpisane wewnetrznymi operacjami dysku związanymi ze zwalnianiem Media Cache pod rpzyszle zapisy.
  • Poziom 3  
    Po tych zabawach w DMDE zrobiło mi się coś z tym dyskiem USB.
    Nie mogę z niego nic usunąć, przenieść (tylko skopiować) ani nic na niego wrzucić...

Co mam z tym teraz zrobić?..

• Poziom 30  
    a robiłeś coś oprócz skanowania? Bo może to nie zabawy z DMDE są przyczyną problemu. Zabezpiecz dane, bo na ten moment, to najrozsądniejszee, co mogę doradzić. Odłącz dysk i podłącz do innego komputera. Zobacz, jak się zachowuje. Jeśli problem nie ustąpi, będziemy potrzebowali szerszej diagnostyki.