Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 1 - Octavia 1 wymiana licznika - jak wyłączyć immobilaizer

31 Lip 2020 10:40 417 19
  • Poziom 5  
    W Octavi 1 padł mi licznik. Kupiłem taki sam. Po założeniu licznika miga kontrolka żółta kontrolka immoblizera.
    Błędy na VAG 4.9 to 1177 i 1176. Auto nie odpala. Od razu gaśnie. Mam PIN tego licznika (chyba) był napisany farbą (5 cyfrowy)

Jak wyłączyć lub przekodować ten licznik?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Moderator Samochody
    Prościej było naprawić ten padnięty licznik. Do tego który kupiłeś, musiałbyś mieć i pin i oryginalny kluczk z transponderem. Teraz można zrobić kilka rzeczy - jeśli liczniki są identyczne, można przekopiować eprom. Jeśli nie są identyczne - immo1/2/3, w zależności od rcznika, wyciąć kontrolkę z licznika, a z sterownika programowo usunąć immo. Można ustalić pin, dopisać nowy transponder i sparować ze sterownikiem. Tyle że VAG-em nie zrobisz żadnej z tych rzeczy.
  • Moderator Samochody
    Najprościej to przelutować eeprom, a jeszcze prościej naprawić Twój zepsuty (żeby nie rozbierać obydwóch)
  • Poziom 5  
    Stary licznik nie reaguje jeśli chodzi o zegary - wszystkie - prędkość, obroty, poziom paliwa i temperatura.
    W nowym to działa

Znaleźć "zimny lut" i to wyzwanie. Trzeba by jakoś odłączyć budziki. Nie wiem, gdzie w liczniku jest ten scalak z pamięcią.
  • Poziom 5  
    Z góry dziękuję. Auto jest u mojego ojca więc muszę tam podjechać. Spróbuję się pobawić. Najprawdopodobniej będę miał piny do obydwóch liczników. Mam adapter OBD 2. Jeśli ktoś mógłby podesłać mi wskazówki jak wyłączyć immobilizer albo przekopiować liczniki będę wdzięczny
  • Poziom 5  
    Coś w tym stylu

• Poziom 22  
    piobyr19 napisał:
    Najprawdopodobniej będę miał piny do obydwóch liczników.

W takim razie tym kablem dasz radę. Sprawdź sobie jaką masz wartość w 17- instrument , 08-mas block , grupa 22 , pole nr.3. Jeśli będzie 1 to możesz brać się za adaptację , jeśli 0 to musisz kupić nowe pastylki. Dotyczy to wszystkich kluczy.
    Sama procedura wymiany licznika była już nie raz opisana , wystarczy wklepać w wyszukiwarce "Kodowanie licznika immo3".
  • Poziom 5  

Dodano po 42 [sekundy]:

Mam takiego VAGa (4.9) Co kliknąć?

Dodano po 3 [minuty]:

Pod tym hasłem "Kodowanie licznika immo3" jest kilka tematów. Poczytam przez weekend.
  • Poziom 20  
    Piobyr19 - masz do mnie 10km :D Przywieź stary licznik.
  • Poziom 5  
    Dzięki, spróbuje popatrzeć na to i polutować te miejsca, o których piszecie. Jak coś to dam znać
  • Poziom 22  
    piobyr19 napisał:
    Mam takiego VAGa (4.9) Co kliknąć?

***https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?16839-Kodowanie-licznika-immo3-kodowanie-kluczykow***
    Masz tutaj wszystko opisane.
  • Poziom 5  
    Dzięki serdeczne, wszystko pięknie opisane. Czy PIN jest tylko cyfrowy, czy może zawierać cyfry i liczby. Na zakupionym liczniku jest kod CP471 napisane farbą, ale nie wiem, czy to PIN.
  • Poziom 5  
    Panowie, stary licznik raz działa raz nie działał. poprawiłem wszystkie luty o których mowa było w opisie i teraz chodzi. Wychodzi na to że chyba jednak nie mam pinów. Mam jeszcze pytanie jak w takim razie można całkowicie wyłączyć immobilizer. Już tak na przyszłość.
  • Poziom 5  
    A jak to zrobić?
  • Poziom 38  
    piobyr19 napisał:
    A jak to zrobić?

W 70% trzeba wyjąć ECU z auta, otworzyć odszukać odpowiednią pamięć, wylutować lub zczytać wlutowaną następnie obrobić zczytany plik, wgrać ponownie do tej pamięci i już. Niekiedy trzeba jeszcze coś przeciąć lub zastosować emulator. Wszystko zależy od auta, sterownika.