Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Top 100 krzemowych start-upów na rok 2020

ghost666 31 Lip 2020 10:51 375 0
 • Top 100 krzemowych start-upów na rok 2020
  Portal EETimes co mniej więcej rok publikuje listę startupów z branży elektronicznej i półprzewodnikowej, które zwróciły szczególną uwagę redaktorów portalu w minionym roku. Publikowana obecnie lista jest już dwudziestą - pierwsza opublikowana została w 2004 i nosiła nazwę Silicon 60, ponieważ na każdej z list znajdowało się 60 wybitnych firm. Obecna wersja jest inna - od tego roku na liście znajduje się aż sto firm, stąd też nowa nazwa - Silicon 100.

  Czy Twój ulubiony start-up odniósł sukces i pojawił się na liście? Zarejestruj się na stronie źródłowej, aby się dowiedzieć!  Inauguracyjna lista Silicon 100 jest mocno obsadzona startupami zajmującymi się sztuczną inteligencją lub uczeniem maszynowym, co nie powinno być wielkim zakończeniem dla nikogo. Na liście znalazły się zarówno spółki zajmujące się produkcją fizycznych układów scalonych, jak i licencjodawcy IP.

  Lista wszystkich dyscyplin, jakimi zajmują się spółki z listy jest imponująca i obejmuje wiele dziedzin i sektorów rynku - nie tylko systemy sztucznej inteligencji. Oto lista głównych dziedzin:

  * AI / sieci neuronowe / uczenie maszynowe
  * Produkcja półprzewodników
  * Badania materiałowe (Si, GaN, SiC itp.)
  * Analogowe układy scalone
  * Systemy na Chipie - SoC
  * Układy scalone pamięci
  * Układy programowalne - FPGA
  * Układy scalone mocy
  * Zbieranie energii
  * Przetwarzanie sygnałów
  * Bezprzewodowe układy scalone
  * Elektronika samochodowa
  * Technologie Internetu Rzeczy (IoT)
  * Czujniki
  * Układy mikroelektromechaniczne - MEMS

  Ponadto AspenCore Asia corocznie śledzi chińskie firmy produkujące półprzewodniki. W tym roku po raz pierwszy w ramach listy Silicon 100 publikowane są ustalenia zespołu z regionu Azji i Pacyfiku w zakresie .

  Źródło: https://www.eetimes.com/books/silicon-100-emerging-startups-to-watch/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9872 postów o ocenie 8097, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.