Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espressif i Amazon przedstawiają moduł zestawu ESP32-PICO-V3-ZERO Alexa Connect

ghost666 31 Lip 2020 13:11 522 0
 • Espressif i Amazon przedstawiają moduł zestawu ESP32-PICO-V3-ZERO Alexa Connect
  Espressif i Amazon przedstawiają moduł zestawu ESP32-PICO-V3-ZERO Alexa Connect
  Espressif i Amazon przedstawiają moduł zestawu ESP32-PICO-V3-ZERO Alexa Connect
  Espressif Systems i Amazon niedawno zaprezentowały swój wspólnie opracowany moduł ESP32-PICO-V3-ZERO Alexa Connect Kit (ACK) zapewniający natychmiastową łączność z usługami w chmurze ACK, obsługę funkcji takich jak kontrola Alexa, "Konfiguracja bez frustracji" i połączenie z Amazon Dash dla podłączonych urządzeń.

  Mały (23 mm x 16 mm x 2,3 mm) moduł oparty na znanym już ESP32-PICO-V3 System-in-Package (SiP) oparty na dwurdzeniowym procesorze ESP32-V3 z rdzeniami Xtensa LX6 z 4 MB pamięci Flash SPI, oscylatorem kwarcowym, kondensatorami filtrującymi zasilanie oraz z interfejsem Wi-Fi i Bluetooth SoC i układem dopasowującym RF.

  Moduł obsługuje łączność 2,4 GHz 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth i Bluetooth Low Energy i jest wyposażony w antenę na PCB. Złącze koncentryczne, widoczne na zdjęciu, jest interfejsem testowym; nie wiadomo czy do tego u.FL możliwe będzie podłączenie zewnętrznej anteny.

  Moduł ESP32-PICO-V3-ZERO łączy się z mikrokontrolerem hosta za pośrednictwem interfejsu szeregowego UART, a aby przyspieszyć czas wprowadzenia na rynek urządzeń, wykorzystujących ten moduł, jest on wstępnie certyfikowany do uzyskania certyfikatów zgodności, takich jak dokumenty FCC, CE, SRRC, IC oraz RCM.

  Moduł jest dostarczany wstępnie zaprogramowany z oprogramowaniem układowym ACK zarządzanym przez Amazon i jest wstępnie skonfigurowany, z poświadczeniami i możliwością połączenia się z usługą chmury zarządzanąej przez ACK.

  Jeśli możesz chcesz uzyskać dostęp do zasobów programistycznych, to na na stronie deweloperskiej Amazona , gdzie po zarejestrowaniu się jako programista można uzyskać dostęp do oprogramowania układowego, narzędzi do aktualizacji oprogramowania układowego modułu, generowania kodów kreskowych i produktów do obsługi administracyjnej, a także pakietu ACK Device SDK 3.1, który zawiera kod źródłowy C dla hosta, takiego jak płytka Arduino Zero lub mikrokontroler STM32.

  ESP32-PICO-V3-ZERO nie jest pierwszym modułem łączności ACK i nadal uważa się, że znajduje się na etapie prototypowym, gdzie dostępny jest jedynie na deweloperów, przy czym wcześniejszy moduł WM-BN-MT-52 ACK i zestaw narzędzi programistycznych zalecane jest już do wykorzystania na produkcji. Amazon twierdzi dodatkowo, że nowy moduł ACK z SiP opartym na ESP32 ma być nawet o 50% tańszy.

  Jeśli nigdy nie słyszałeś o zestawie Amazon Alexa Connectivity Kit - który pojawił się w zeszłym roku - więcej można przeczytać w tej notce na blogu dla deweloperów u Amazona.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/07/30/espressif-and-amazon-introduce-esp32-pico-v3-zero-alexa-connect-kit-module/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9872 postów o ocenie 8097, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.