Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa Makita czy oleomac

vodo1 31 Jul 2020 13:40 2286 4
 • #1
  vodo1
  Level 7  
  Która z kos była by lepsza - OleoMac BC 400T czy Makita DBC400. Ma ktoś porównanie tych kos? W zakup wchodzi też Sparta 441. Koszenie trawy trzcinowej w większości.
 • #2
  procsa
  Level 31  
  Szczerze? Polecam "chińczyka" John Garden, za 400 zł jest cały komplet z głowicami i tarczami tnącymi, u nas jedna już 3 lata pracuje u dozorców na posesjach (nie ma lekko) i zostały kupione jeszcze dwie, dlaczego? Ano wcześniej były Makity, Sthile, itp. kosy właśnie po 2 tys zł... i po 2-3 latach remonty po 500-1000 zł, więc lepiej było raz na te 3 lata kupić kosę za 400 zł niż ciągle remontować, ale się okazało, że przez 3 lata taki chińczyk nie poszedł na serwis! Nie reklamuje niczego, jedynie sprawdziliśmy jedną sztukę i okazała się strzałem w 10!
 • #3
  vodo1
  Level 7  
  Mam Stige 252 coś tam (ponad 900 kosztowała). Gwarancja kończy się w tym roku jak i 2 silniki które były zmieniane. Szajs do potęgi, wszystko się rozkręca (wożę zestaw kluczy że sobą). Nie mówię że chińczyk zły, mam 3w1 nożyce, piła i podkaszarka, silnik jak wściekły chodzi. Podobno Sparta ma dobrą opinię i cenowo najtańsza.
 • #4
  procsa
  Level 31  
  No u nas też były "dywagacje" jakiego tego chińczyka kupić, padło przypadkowo bez żadnych opinii na tego John Garden, no ale 3 letnie testy wykazały, że jest OK, więc zakup następnych i zobaczymy czy to to samo, z tego co widziałem to te silniki w tych kosach "tanich" są podobne, jak nie te same, może z tą jedną tylko szczęśliwy traf dobrej sztuki.
 • #5
  vodo1
  Level 7  
  Ja raczej sam będę korzystać z tej kosy (ludzie nie szanują cudzych sprzętów). Nawet w głowie mi się nie mieści żeby brać 2 kosy na robotę którą sam będę wykonywał. Szukam coś pomiędzy Makita a OleoMac (Stihl, Husqvarna poza zasięgiem finansowym).