Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SPV69T50EU/23 - nie pobiera wody, wyświetla "kranik"

31 Lip 2020 18:16 345 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam uszkodzoną zmywarkę która nie pobiera wody i wyświetla kranik.
    Jest to urządzenie mojej mamy, która zleciła naprawę Panu z serwisu.
    Gość nie naprawił urządzenia i temat wrócił do mnie (bo kiedyś naprawiłem RTV), gdyż koszt naprawy wg. serwisu to 60% wartości urządzenia (mama jest na emeryturze).
    Niestety gdy próbowałem wyjąć wtyczki z płyty elektroniki aby się jej przyjrzeć (a była już kilkakrotnie wyjmowana przez serwis), jedna z nich rozleciała się, to zwykła wtyczka samozaciskowa no i niestety teraz mam wtyczkę i kilkanaście jednokolorowych kabli, które nie wiem w jakiej kolejności trzeba podłączyć aby coś nie uszkodzić bardziej.

Dlatego uprzejmie proszę o pomoc w uzyskaniu instrukcji serwisowej do niej lub chociaż opisu wiązki elektrycznej.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista AGD
    O którą wtyczkę chodzi? Daj zdjęcie.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    poniżej zdjęcia wiązki oraz miejsce oznaczone czerwonym kółkiem na płycie

Bosch SPV69T50EU/23 - nie pobiera wody, wyświetla
  • Moderator AGD
    Tu będzie problem z właściwym podłączeniem tej wtyczki bo jest kilka przewodów tego samego koloru. Jedynym wyjściem to wymiana całej wiązki. Może znajdziesz gdzieś na jakichś aukcjach.
  • Poziom 10  
    Wiem, że właśnie z tym jest problem.
    Dlatego myślałem o dokumentacji bo jakby była to już sobie "przedzwonię" - nie wiesz może gdzie można by znaleźć service manual'a?
  • Poziom 34  
    A zdiagnozowałeś już powód awarii- zapalania się kranika(brak wody) że chcesz już montować moduł do zmywarki? Podaj symbol EPG...... z osłony modułu.
  • Poziom 10  
    Bosch SPV69T50EU/23 - nie pobiera wody, wyświetla Bosch SPV69T50EU/23 - nie pobiera wody, wyświetla
    Jak na razie to staram się poskładać wszystko do kupy i zobaczyć co jest nie tak.
    Bo na sucho przetrzepałem Internet i sprawdziłem elementy, które uważną się powszechnie za powodowanie tego komunikatu E15 oraz E19, ale przemierzone miernikiem wyglądają na sprawne.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomocne zdjęcia, a sprzęt poskładany. Niestety nie działa, ale już wiem że...
    Zachowuje się tak jakby miała cały czas wodę, po włączeniu działa od razu przechodzi program na sucho potem próbuje wypompować wodę i pojawia się komunikat E24 oraz kranik (co oznacza brak odpływy, ale przy złym identyfikowaniu poziomu wody to całkiem normalne). Według mnie to presostat jest zwarty z tym, że tu takiego nie ma za to jest presure swith i nie wiem jak działa bo po jego odpięciu dalej jest jak było. Poza tym jest to podpięte pod motor razem na jednej wtyczce. Niestety znów nie udało mi się znaleźć dokumentacji, która by te kwestie wyjaśniała. Ma może ktoś jakiś sensowny pomysł jak się do tego zabrać?
  • Specjalista AGD
    Stawiałbym na pompę myjącą, ale zawór przesterowania nie wykluczony. Do obejrzenia też pompa wylewająca.
  • Poziom 10  
    No i sprawa wyjaśniona i nie wiem jak długo myśleli w Bosch'u aby pozbyć się presostatu, a zamiast tego wprowadzić sekwencję wykrywająca wodę. Polegająca włączeniu pompy myjącej i dokonaniu pomiaru obciążenia. Trzeba w przypadku wykrycia obciążenia założyć iż woda znajduje się w komorze i nie włączać zaworu na wężu doprowadzającego wodę. Natomiast z czujnika przepływu odczytać przepływ i wyznaczyć czas napełniania do zadanej objętości.

Dlatego też w moim przypadku po rozbiórce pompy okazało się, że uszczelka została wciągnięta w wirnik (generując tym samym obciążenie co dla sterownika oznaczało że ma wodę) więc uruchamiał program na sucho.

Na co dzień zajmuję się aparaturą medyczną i nie spotkałem się z takimi niezbyt udanymi patentami oszczędnościowymi. Więc zużyta pompa luz na wirniku, i trzeba nową.
    Dzięki za pomoc pozdrawiam.