Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria transpondera skoda fabia 1.4 16v 1999r

Chudyyyy12369 31 Jul 2020 22:46 483 6
    Chudyyyy12369
    Level 4  
    Witam, dziś chciałem wymienić baterie w kluczyku, gdy go rozebrałem wypadł mi transponder, wszedłem do samochodu, próbuje odpalić i nic... Rozrusznik kręci lecz wyskoczył mi błąd immo, gdy znalazłem transponder, to wsadziłem go na miejsce, próbowałem odpalic lecz bylo nadal to samo, odłączałem akumulator na okolo 20sekund po czym podłączałem i próbowałem odpalic niestety dalej miga kontrolka immo. Nie mam juz nerwów do tego. Co mógłbym jeszcze spróbować zrobic zeby auto znow gadało?
    Awaria transpondera skoda fabia 1.4 16v 1999r
    kamyczek
    Level 38  
    obrócić transponder może jest włożony tak że nie czyta go pętla immo . W fabi bywało tak że czasem po kilku takich nieautoryzowanych próbach rozruchu coś się blokuje i trzeba immo zaprogramować jeszcze raz .
    Chudyyyy12369
    Level 4  
    Obracałem go chyba z 5 razy i dalej to samo...
    koleś kit
    Level 38  
    A co by ci to miało dać?Podłącz odczytaj błędy.Problem w pętli,złaczach albo w liczniku.O ile immo jest w liczniku.
    misiozol
    Level 31  
    Wypadl i uszkodzony zostal mechanicznie co w tym ciezkiego do zrozumienia, potrzebny nowy transponder i kodowanie, proste .
    kamyczek
    Level 38  
    Taki transponder ciężko uszkodzić mechanicznie bo jego waga jest bardzo mała musisz go dobrze nadepnąć , zgnieść , ale wtedy widać po nim uszkodzenie mechaniczne . Najczęściej uszkadza się je przy wyciąganiu z jednej obudowy i wkładaniu do drugiej jeśli są zaklejone fabrycznie . Tak czy inaczej dopisanie nowego to może 15 minut pracy dla kogoś kto ma sprzęt i wiedzę . Nie był bym też do końca przekonany że transponder nie da się dopisać ponownie , w tych modelach często bywało tak że kilkukrotna próba odpalenia auta bez widocznego transpondera powodowała że wypadały z licznika oryginalne klucze. Rozumiem że przed tym jak transponder wyleciał z klucza autor nie bawił się różnymi programami i nie testował czy działają . W swoim czasie był taki programik fabia.exe który pięknie uszkadzał zawartość licznika wywalając klucze i powodując świecenie kontrolki oleju ...
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Masz drugi kluczyk?