Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[excel] - makro kopiujące wybrane wiersze do nowego arkusz

cier 31 Jul 2020 13:29 459 2
    cier
    Level 9  
    Moderated By adamas_nt:

Wydzielono z Link.

Proszę nie podpinać się pod cudze wątki.

Witam
    Podepnę się pod temat i troszeczkę odświeżę.
    Mam podobny problem z kopiowaniem, muszę tworzyć raporty i kopiuję oczywiście ręcznie (całkowicie nie znam się na makrach).
    W załączniku zamieściłem plik z tym o co mi chodzi. Z arkusza1 robię raporty w osobnych arkuszach i miło by było gdyby one same się tak kopiowały z pomocą przycisku. Próbowałem dopasować to do przykładu z tego postu, ale jednak się nie udało. Byłbym wdzięczny za pomoc.
  • Helpful post
    Prot
    Level 38  
    cier wrote:
    Z arkusza1 robię raporty w osobnych arkuszach

Efekt taki jak na zrzucie
    [excel] - makro kopiujące wybrane wiersze do nowego arkusz2020-08...png Download (55.33 kB)
    automatycznego kopiowania wyfiltrowanych danych z arkusza1 do kilku arkuszy :idea: (z nazwami arkuszy wg filtrowanych danych :D ) można zrealizować przykładowo tak jak w załączonym pliku.
    raProt.7z Download (21.54 kB)Points: 2 for user
    Makro można uruchomić skrótem klawiaturowym ctrl+r :!: , dla dowolnej (jeśli chodzi o treść) tabeli danych określonej nazwą Baza :spoko:
    Ze względu na zasady tworzenia nazw arkuszy Excela - makro można wykonywać tylko jeśli w pliku jest arkusz1 (tzn. poprzednie wersje "raportów" trzeba usunąć lub zmienić im nazwy :cry: )
    cier
    Level 9  
    Dziękuję bardzo za pomoc