Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kabel h-1000 i radio "handy"

apstynent 08 Oct 2005 10:39 1206 4
    apstynent
    Level 22  
    Witam
    Sprawa wygląda dość głupio i banalnie a jednak trochę mnie wkurza:
    Otóż używam kabla H-1000 bo od anteny do radia jest dość długa droga. Kabel ten jest zakończony wtykiem UC-1 (takim jak tutaj: http://www.cyfronika.com.pl/wtyki/uc1-wk.gif ). Radio ręczne Alinco DJ-1400 z gniazdem BNC.
    No i jaki kłopot? Taka przejściówka: http://www.cyfronika.com.pl/wtyki/wbnc-guc1.gif powinna załatwić sprawę. Niestety, coś mi tu nie pasuje... Zarówno moja jak i pożyczona od kolegi czasami zachowuje się jakby nie łączyła. Próbowałem zakończyć kabel innym wtykiem - to samo. Efekt jest taki że czasami (w zależności od tego jak trzymam radio) nawet słuchać nie mogę :/ Nie chcę nawet wiedzieć co się dzieje gdy mam wciśnięty PTT a pomiędzy nadajnikiem a anteną jest dziura...

Czy jest jakiś sposób aby się tego pozbyć? Zmiana kabla na cienszy zakończony BNC nie wchodzi w grę. Czy można jakoś zamocować BNC na grubym kablu H-1000? Albo może jakieś inne przejściówki? Myślałem też o tym żeby zrobić jakiś metrowy cienki kabelek: z jednej strony BNC do radia a z drugiej połączyć go z tym grubym. Tylko nie wiem czy to coś zmieni. Proszę o Wasze opinie ;)
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przejściówka , krótka, na RG-58 załatwi sprawę :)
    PioM
    Level 19  
    Moze polaczenie gniazdka z plytka radia uleglo uszkodzeniu - jest to bardzo mozliwe skoro podpinales do H1000.

Najprosciej zrobic sobie krotki kawalek RG58 na jednym koncu z wtykiem BNC a na drugim z gniazdem UC na kabel.
    piraniamax
    Level 13  
    Witam
    Sprawdz sobie gniazdo w radiotelefonie i czy we wtyczce bnc-uc jest wysunięty na odpowiednią odległość bolec wewnątrz wtyczki
    Paweł Sq6dxp
    Level 16  
    Witam,
    potwierdzam słowa kolegów,kable typu h1000 są dość sztywne i łatwo mozna nimi"poluzować"gniazdko w radiotelefonie,miałem taki przypadek w ręcznej jednostce H112,pękł drucik który łączył gniazdo bnc żyłę gorącą z płytką radiotelefonu,objaw był dokładnie taki sam jak opisałeś,urządzenie pracowało kilka kilometrów od stacji bazowej i celem zapewnienia łączności podłaczona była antena zewnętrzna,to częste praktyki zarówno w radioamatorstwie jak i w sieciach taksówkowych,dobrze też jakbyś przyjrzał się czy poprawnie zaprawiłeś i polutowałeś uc1,często trzeba solidnie przygrzać lutownicą,pozdrawiam!