Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion NX501E, brak możliwości sterowania menu.

01 Sie 2020 17:30 84 4
  • Poziom 3  
    Mam problem z obsługą menu radia fabrycznie zamontowanego w samochodzie Mitshubishi. Po dłuższym manipulowaniu radiem, ustawianiem zmian nie można nim sterować. Jedyną możliwością jest włączenie funkcji Aux, która nie daje dźwięku na głośniki. Może ktoś coś podpowie, może należy od nowa wgrać sterowniki lub coś podobnego. Najbardziej zależy mi na uruchomieniu funkcji radia.

Clarion NX501E, brak możliwości sterowania menu.
  • Poziom 19  
    Cześć, na początek odłącz je od zasilania, ewentualnie poszukaj czy na panelu jest przycisk RESET.
  • Poziom 3  
    sSmall napisał:
    Cześć, na początek odłącz je od zasilania, ewentualnie poszukaj czy na panelu jest przycisk RESET.

Jest przycisk reset, nie pomaga. Po wciśnięciu reset uruchamia się na wyświetlaczu panel radia, ale nie można nim ustawić fal radiowych, nie reaguje, po wejściu w menu i próbie włączenia innego okienka uruchamia się aux.
  • Poziom 19  
    Panel jest dotykowy tak? Jeśli jest dotykowy zobacz czy coś go nie blokuje tzn czy jakieś zanieczyszczenia niedostały się między ramkę a panel.
  • Poziom 3  
    sSmall napisał:
    Panel jest dotykowy tak? Jeśli jest dotykowy zobacz czy coś go nie blokuje tzn czy jakieś zanieczyszczenia niedostały się między ramkę a panel.

Może i racja, do awarii doszło w trakcie kilkugodzinnej zabawy i manipulowaniem radiem. Ponadto pół roku temu pod ramkę przez przypadek zamiast do slotu została wrzucona płyta CD. Nie wiem w jaki sposób wyjąć panel lub ramkę, nie chcę coś urwać lub złamać.