Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nbox Enigma2 - Zniknął PolsatPlay, Tvn Turbo i Travel

DarkDaro 01 Aug 2020 23:12 40884 64
 • #1
  DarkDaro
  Level 11  
  Uszanowanko
  Koledzy, dwa tygodnie temu przestałem odbierać w/w kanały. Może jeszcze jakiś inne zniknęły, których nie oglądam. To znaczy one są tylko nie dekoduje obrazu. Używam kartę kameleona i nboxy. Co ciekawe jak włożę kartę do Sagema, które dostałem od operatora to te kanały działają. Mam 4 nboxy z Enigmą2 i 2 karty i na żadnym żadna karta nie działa tzn tylko te programy, które wymieniłem bo reszta działa. Enigma wgrana jest w miarę świeża i ogarnia problem FEDC. Przeszukiwałem i wgrywałem nowe listy kanałów, wgrywałem na nowo soft do nboxa i nic! Sprawdzałem na 3 różnych instalacjach SAT. i wciąż nie odbiera tych kanałów a dwa tygodnie temu jeszcze wszystko śmigało. Czy może ktoś pomóc?
 • #2
  Tracer2
  Landline phones specialist
  Też mi te kanały zniknęły. Kilka razy wysyłałem uprawnienia na kartę i nic. Dziś w wirtualnej obsłudze też mnie poinformowano o konieczności wymiany tunera i karty.
 • #3
  netTv
  Level 26  
  Canalplus wypuścił nowy sposób zabezpieczenia.
  Trzeba dysponować kluczem parującym pochodzącym z dekodera operatora inaczej oscam nie rozszyfruje sygnału.
  Hasłowo temat znany na forach jako kameleon i 6A.
  Docelowo wszystkie kanały z oferty Canalplus PL zostaną tak zabezpieczone.
 • #4
  charlee
  Level 19  
  Dodam tylko że oscam musi być odpowiedni, a do nboxa potrzebny zewnętrzny czytnik np. Phoenix bo wbudowany nie obsłuży karty z tym kodowaniem.
 • #5
  trabi601
  Level 1  
  u mnie to samo, dziś dodatkowo zniknęły TVN style i TV4, czyli widać że chyba z czasem znikną wszystkie kanały i nbox będzie bezużyteczny, jedynie trzeba mieć nadzieje że ktoś wymyśli na to jakieś lekarstwo
 • #6
  charlee
  Level 19  
  W postach powyżej masz już podane "lekarstwo" - trochę własnej inwencji. Poszukaj na forach sat. Na tacy nikt nic nie poda.
 • #7
  Darek.S
  Level 33  
  N-box to już przeżytek. Można go oczywiście doprowadzić do stanu używalności dokupując czytnik i wgrywając odpowiednie pliki ale będzie działał tak jak Pecet sprzed 13 lat w windą 10 czyli wolno. Używanie dodatkowych wtyczek choćby Shoutcast wymaga cierpliwości. Oprócz wolnego procesora ma także mało pamięci. Co skutkuje częstymi zwiechami..
  Rozważ zakup nowego linuksowego Settopboxa obecnie już w 4k. Wybór spory i ceny przystępne. Kilka GB pamięci Flash i podobnie RAM chyba robi różnicę...
 • #8
  petino
  Level 2  
  Kolego mógłbyś podać jakieś konkretne modele które załatwią problem. Z góry dziękuje.
 • #11
  dezerter_6666
  Level 9  
  Darek.S wrote:
  Nbox Enigma2 - Zniknął PolsatPlay, Tvn Turbo i Travel


  A czy ten sprzęt będzie współpracował ze spliterem DIVISO AIR?
 • #13
  dezerter_6666
  Level 9  
  Darek.S wrote:
  dezerter_6666 wrote:

  A czy ten sprzęt będzie współpracował ze spliterem DIVISO AIR?

  o splitterach zapomnij to już przeszłość. Te tunery nie potrzebują splittera wszystko załatwia połączenie po seici Lan.


  Pytam, bo mam teraz nboxa jako jeden dekoder i dwa opticum. Kartę mam podzieloną przez diviso air i nie wiem czy ten nowy będzie współpracował z tym spliterem.
 • #14
  Darek.S
  Level 33  
  Splittery już nigdy nie będą pracowały. Chyba, że ktoś napisze aktualizacje oprogramowania w co wątpie i nawet nie wiem czy to jest możliwe. Jak napisałem camel jest udostępniany innym dekoderom po sieci LAN. Pod warunkiem odpowiednich wpisów w dekoderach to działa. Wszystkie linuxowe to wspierają i na pewno Arivy. Co do Opticum to nie wiem ale być może jest na nie soft, który to wspiera.
 • #15
  raf2
  Level 10  
  No u mnie też przestało działać jak teraz to zrobić by działało
 • #16
  Darek.S
  Level 33  
  raf2 wrote:
  No u mnie też przestało działać jak teraz to zrobić by działało

  Zawsze możesz przejść na "jasną" stronę mocy i zacząć używać oryginalny dekoder operatora a jeśli masz splitter dokupić multiroom. Raptem 10 zł za każdy dodatkowy dekoder miesięcznie no i na dzień dobry pewne opłaty aktywacyjne.
  Druga opcja opisana w poprzednich postach czyli linuch. I na pewno na dzień dobry wyższe koszty ale satysfakcja gwarantowana. pozostyaje pewne ryzyko , że kamele jednak całkiem wyłączą ale jak mawiaja "no risk no fun" :D
 • #17
  raf2
  Level 10  
  Raczej nie przejdę na dekodery c+ bo koszty wynosi aktywacja 150 zł+35 zł/m-ie. Czyli jak kupie w/w dekodery to bedzie działało. Jak to techniczne podpiąć. Czy jest mozliwośc po wi-fi? Gdzie daję kartę. Czy w ten sposób dekodery rozdzielą sygnał?
 • #19
  charlee
  Level 19  
  Nie no jasne że lepiej nowy dekoder. Ale w obecnej sytuacji nie bardzo wiadomo co zrobi operator, teraz cameleon działa z jakąkolwiek parą nuid/cwpk jak wprowadzą tzw uniqe paring to już tak nie będzie działać (z tego co słychać na forach), wtedy jeżeli miało by się mieć własny sprzęt to z wejściem na moduł - Octagon go chyba nie ma. Jest jeszcze możliwość że wyjdzie kolejne "lekarstwo" ale to tylko możliwość a nie pewność.
  Ja kupiłem za 60pln phoenixa, uzdrowiłem nboxa i czekam na rozwój sytuacji - to chyba najtańsza opcja obecnie.
 • #20
  raf2
  Level 10  
  charlee wrote:
  Nie no jasne że lepiej nowy dekoder. Ale w obecnej sytuacji nie bardzo wiadomo co zrobi operator, teraz cameleon działa z jakąkolwiek parą nuid/cwpk jak wprowadzą tzw global paring to już tak nie będzie działać (z tego co słychać na forach), wtedy jeżeli miało by się mieć własny sprzęt to z wejściem na moduł - Octagon go chyba nie ma. Jest jeszcze możliwość że wyjdzie kolejne "lekarstwo" ale to tylko możliwość a nie pewność.
  Ja kupiłem za 60pln phoenixa, uzdrowiłem nboxa i czekam na rozwój sytuacji - to chyba najtańsza opcja obecnie.

  A jakaś instrukcja? Też bym tak chciał. Niestety laki nie działa
 • #21
  DarkDaro
  Level 11  
  Podpinam się do prośby o instrukcję uzdrowienia nboxa. Co kupić i co ściągnąć? Nie będę kupował nowych dekoderów bo co chwile operator coś zmienia i jak tylko skończy mi się umowa to podziękuję.
 • #22
  Darek.S
  Level 33  
  Mnie w zasadzie ta platforma nie interesuje. W zasadzie jedynymi ich żywicielami sa entuzjaści eventów sportowych.
  Sport ( w telewizji) mnie nie interesuje wole uprawiać sam. Nboxa używałem do IPTV Player i jak już napisałem użytkowanie przypominało używanie komputera core2. Rok temu własnie z tego powodu zmieniłem na I5. Teraz dojrzałem do Octagona.
  Co do nboxa to lepszy od Phoeniksa jest taki czytnik.
  Nbox Enigma2 - Zniknął PolsatPlay, Tvn Turbo i Travel
  Na alledrogo na pewno znajdziesz. A jeśli sprzedawca ma w ofercie także sprzet satelitarny może w komplecie dostaniesz stosowny pliczek.
 • #23
  pulsarus
  Level 10  
  Czy sam zakup dodatkowej karty do enigmy wystarczy ?? Czy jeszcze trzeba coś przeprogramować ?? Podeślijcie na priv link do sprawdzonych kart , please...
 • #24
  charlee
  Level 19  
  Jakiej karty??? Nik nic o żadnej karcie nie pisze. Do nbox-a trzeba mieć zewnętrzny czytnik kart. Może być Phoenix albo jakiś inny który zadziała.
 • #25
  pulsarus
  Level 10  
  A jest jakiś sprawdzony , który po zakupie zadziała be żadnej ingerencji w soft itp...
 • #26
  charlee
  Level 19  
  Nie ma. Musisz dograć odpowiedniego oscama i prawidłowo go skonfigurować.
 • #27
  pulsarus
  Level 10  
  Czy wystarczy że podepnę dekoder do wifi i wgram oscam ?? Jest gdzieś może taki gotowiec ??
 • #28
  charlee
  Level 19  
  Gotowca nie ma, trochę trzeba samemu pogłówkować.
 • #29
  Darek.S
  Level 33  
  Darek.S wrote:
  Wszystkie linuxowe to wspierają i na pewno Arivy. Co do Opticum to nie wiem ale być może jest na nie soft, który to wspiera.

  tu miałem na myśli klientów. Ariwa sama w sobie camela nie obsłuży.
  Linuch tak ale potrzebny odpowiedni o***m i biblioteki do obsługi czytnika. I wtedy może go udostępnić klientom choćby Arivie.
 • #30
  mi-cha-el
  Level 14  
  Panowie walczę z niedziałającymi programami prawie tydzień, czytając setki stron o FEDC i sposobach na rozwiązanie problemu tj. o specjalnych oscam-ach, parkach od mag..a, dodatkowych wpisach w plikach konfiguracyjnych oscam-a itd.
  Przypadkiem wchodząc na elkę dowiaduje się że w przypadku Nbox-a muszę używać czytnika zewnętrznego np. Phoenix-a gdyż ten wbudowany nie jest wstanie ogarnąć tematu.Czy może mi ktoś to potwierdzić?
  Programy na sprzęcie operatora świecą, a na Nbox-ie jedynie te nie po blokowane, w logach widoczne wpisy FEDC.

  Mój sprzęt to Nbox BSLA z Hyperionem 5.5 na pendriv-ie i Ubot-em Duo multiboot V2 oraz Hyperion-em 4.5 w NAND