Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe.

davero 02 Aug 2020 02:29 900 15
Computer Controls
 • #1
  davero
  Level 7  
  Witam mam pytanie do znawców tematu tzw elektrosmogu"" Prosiłbym o wyjaśnienie osób które się tym interesują i zarazem mają chociaż podstawowe informacje.

  1.

  Stacja bazowa słuchawek radiowych gdy one są z niej zdjęte pokazuje około 10v Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe.
  Miernik wsadzony do słuchawek nie wykazuje pem (oddalone około 15m od nadajnika)
  Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe.

  Pytanie brzmi jak to działa skoro słuchawki nie wykazują wokół siebie pem, a muzyka w nich gra.

  2.
  Słuchawki bluetooth xblitz oraz turtlebeach jeśli się nie mylę xblitz mają 4,2 bt a turtle 5, rzecz jasna obydwie posiadają mikrofony.
  Na fotach sparowane z telefonem gsm oddalonym 10m
  Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe. Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe.

  Starałem uchwycić się pole które było największe i stabilne, turtle wykazują się wyższym promieniowaniem, ale wytłumaczcie mi dlaczego kiedy te same słuchawki podłącze do konsoli ps4 przez nadajnik promieniowania miernik nie wykrywa. Natomiast nadajnik sieje około 1/2v

  Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe. Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe.

  3.

  Rozmowa telefoniczna gsm, a odległość od nadajnika.
  Nadajnik orange oddalony około 200m od prowadzenia rozmowy promieniowanie nie wielkie, sam nadajnik wydaje się być słaby ponieważ miernik wskazuje na zewn. nie wielki pem obok nadajnika około 80mv./m2 internet jaki się z niego uzyskuje to granice dow 3mb/s zwykle pokazuje że jest 3g. Natomiast jak przełączę na nadajnik play oddalony kilka kilometrów od pomiarów pem podczas rozmowy jest w okolicach 10v/m2 , więc spora różnica.

  Pytanie dlaczego jest taka różnica czy to kwestia odległości od nadajnika czy może nadajnik orange z którego się łącze działa w 3g ?? i dlatego jest słabszy

  4.
  Nowe flagowe smartfony dlaczego promieniują skoro jest wyłączone wi fi, bt oraz lte ? Co jest powodem. Jaka część jest tam wsadzona, to tyczy się modeli droższych i nowych. Telefony starsze oraz niskobudżetowe pokazują 0 podczas wyłączenia lte, gps, bt itd. Modele np samsung a50 co kilka sekund wysyła coś"" coś jakby był włączony jakiś lokalizator mimo woli lub internet co kilka sekund kilka V pokazuje miernik.


  Z góry dziękuje za rozjaśnienie tematu. Niestety jest on dla mnie w chwili obecnej tabu, a próby dowiedzenia się czegokolwiek na ten temat w salonach gsm , stronach www itp kończą się fiaskiem.
 • Computer Controls
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  davero
  Level 7  
  pkt 2
  Tyczy się on PS4 / PS2 było przewodowe. Słuchawki Turtla są dedykowane dla PS4 i jak widać na zdjęciu transmiter który jest na usb sieje, ale nie zbyt mocno zwłaszcza że miernik był bardzo blisko nadajnika do 2v/m2. Łączność jest BT, ale miernik nie pokazuje kompletnie nic jeśli sygnał idzie z nadajnika usb (nadajnik odbiera dźwięk przez kabel optyczny z konsoli). Te same słuchawki sparowane z telefonem działają jak piszesz dwukierunkowo. Dlatego zaciekawiło mnie czemu tutaj sprawa wygląda tak jak w słuchawkach radiowych (tyle że jest mniejszy smog co za tym idzie słuchawki mają słabszy zasięg).

  pkt 4
  Smartfony nowej generacji (droższe modele) są bardziej agresywne"" gps raczej nie ginie między budynkami, jest bardzo precyzyjny. Po włączeniu internetu pem jest wyższy niż w przypadku modeli starszych. ale tutaj testowałem mało modeli. Jedynie co mogę napisać w Media większość nowych referencyjnych modeli siało smogiem mimo wyłączenia BT WIFI LTE itd.
  Z tego co pamiętam któryś sony nie miał co mnie zdziwiło. Osobiście po dłuższych rozmowach z w/w samsunga a50 zaczynała boleć mnie głowa.

  Tak jak napisałem starałem się pokazać na mierniku wysoki smog, ale stabilny. Mam świadomość że tego typu pomiary robi się pewnie inaczej, ale mniej więcej widzę co gdzie jest. Testowałem też innym miernikiem i było podobnie.

  Podobnie jest z Ruterami. Nowe nie mają wyłączników wi fi (mowa o upc orange itp) Nawet jak się wyłączy programowo wifi to i tak pozostaje wi fi free i ruter dalej sieje smogiem standardowo 14-17v/m2. Pady do ps4 to samo (podobno nowsze modele już nie czyli działają jak z ps3) po podłączeniu kabla i tak działają po BT , a już w ps3 jak podpinałeś przewód to pad działał po przewodzie, a nie dalej po BT jak w przypadku padów dla ps4.

  Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe. Pole elektromagnetyczne w telefonach gsm, Bluetooth, słuchawki radiowe.
 • #4
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Co Ty chcesz tym mierzyć? Przecież to jakaś zabawka. Zdajesz sobie sprawę, że chcesz mierzyć pola o częstotliwości w gigahercach czymś co pewnie ma realny zakres pomiarowy paręnaście kiloherzòw. Przystawienie byle miernika w byle miejsce to jeszcze nie pomiar. Gdzie płaszczyzny pomiarów, kierunki i zwroty wektorów mierzonych pòl? Takim sprzętem, tak przeprowadzone "pomiary" nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Dosłownie NIC.
  Równie dobrze mógłbyś tym sposobem murzynowi zmierzyć długość przyrodzenia. Wynik oczywiście podać razem z kręgosłupem od pół łydki po lewy pòłd..pek.
 • Computer Controls
 • #5
  davero
  Level 7  
  [quote="IC_Current"]Co Ty chcesz tym mierzyć? Przecież to jakaś zabawka. Zdajesz sobie sprawę, że chcesz mierzyć pola o częstotliwości w gigahercach czymś co pewnie ma realny zakres pomiarowy paręnaście kiloherzòw.

  Hola hola, jeśli już chcesz wiedzieć to do 3.5ghz. Nie muszę mieć miernika za 10tys aby mierzyć proste rzeczy, po prostu chce mieć podgląd. Od razu siejesz jad nie odpowiadając na pytania które mnie nurtują, zwłaszcza że pisałem że mierzyłem innym i wartości są podobne. Nie zmienia to faktu , że jak grasz pada zwykle trzymasz na jajach i dostajesz tą dawkę. Wiele osób ma ruter obok głowy , więc też dostaje dawkę nie 16-17v a byc moze 3/4vm2, ale nie pytam czy elektrosmog szkodzi i jaki ma realny wpływ na zdrowie bo to zapewne wie nie wielu. Pytania zadałem w punktach na punkt 2 i 4 odpowiedzi nie uzyskałem i prosiłbym nie zaśmiecać tematu czy zabawka jest za 1tys pln czy za 10tys bo to nie jest temat pt. recenzja miernika ...
 • #6
  m.jastrzebski
  Level 40  
  davero wrote:
  Nie muszę mieć miernika za 10tys aby mierzyć proste rzeczy, po prostu chce mieć podgląd.
  Ale pogląd to Ty już masz. Nieprawdaż?
  A żeby popełnić rzetelne pomiary, to trzeba mieć wiedzę, oraz sprzęt warty grube tysiące. Plus wiedzę, jak wyniki zinterpetować.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  davero
  Level 7  
  m.jastrzebski wrote:
  davero wrote:
  Nie muszę mieć miernika za 10tys aby mierzyć proste rzeczy, po prostu chce mieć podgląd.
  Ale pogląd to Ty już masz. Nieprawdaż?
  A żeby popełnić rzetelne pomiary, to trzeba mieć wiedzę, oraz sprzęt warty grube tysiące. Plus wiedzę, jak wyniki zinterpetować.


  Tak masz rację trzeba ludzi edukować, więc zamiast tego co napisałeś proszę napisz jak to rzetelnie zrobić.
 • #9
  m.jastrzebski
  Level 40  
  davero wrote:

  Tak masz rację trzeba ludzi edukować, więc zamiast tego co napisałeś proszę napisz jak to rzetelnie zrobić.

  A jak rzetelnie usunąć wyrostek robaczkowy. Podejrzewam, że podobny poziom wiedzy jest potrzebny.

  Nie mam pojęcia. Pójść na studia jakieś? Fizyka, medycyna coś w ten deseń. Względnie poczytać jakieś opracowania naukowe, żeby dowiedzieć się jak się toto mierzy, jakie parametry, jakim sprzętem o jakich parametrach, zakresie detekcji, jak interpretować wyniki, jak odnieść wyniki do obowiązujących norm, jak te wyniki sknfrontować z badaniami naukowymi tid, itp. Na tą chwilę to masz coś co pokazuję jakąś liczbę.

  Ale nie muszę być lekarzem, żeby wiedzieć, że stetoskopem który zawinę dziecku z zestawu zabawkowego ani się nie zdiagnozuje, ani nie wyrobię sobie poglądu na temat swojego stanu zdrowia.

  P.S. podstaw ten swój miernik, pod pracującą suszarkę do włosów, albo obok pracującej mikrofalówki.
 • #10
  davero
  Level 7  
  Kolega NIE wie czy starsze telefony nic nie wysyłają. Jedynie Kolegi "miernik" nic nie wykazuje bo to nie jest miernik.

  Czy taka odpowiedź Kolegę zadowala? Pewno nie.

  Wyciąga Kolega wnioski trochę jak w tej starej anegdocie z muchą i rosyjskimi naukowcami.[/quote]


  Parameret miernika

  Zastosowanie

  3 pomiary w jednym mierniku: Pole magnetyczne (3-osiowe) małych częstotliwości, Pole elektryczne małych częstotliwości, Składowe magnetyczne i elektryczne oraz gęstość mocy pola RF (duże częstotliwości)

  Wymiary [mm]

  115x60x21

  Czujnik

  Pole magnetyczne: 3-osiowy (X, Y, Z) o niskiej częstotliwości. Pole elektryczne: LF. Pole RF: mierzy składowe pola elektrycznego, magnetycznego i gęstość mocy

  Zakres

  Pole magnetyczne: 0.02 ~ 2000 mGauss, 0,02 do 200μT.
  Pole elektryczne: 50 V/m do 2000 V/m.
  Pole RF: 36,1mV/m- 13,9V/m, 0,01mA/m -30mA/m, 0.01μW/m² ~ 485mW/m²,

  Rozdzielczość

  Pole magnetyczne: 0,01/0,1/1 mGauss lub 0,01/0,1/1 μT.
  Pole elektryczne: 1 V/m.
  Pole RF: 0.01μW/m², 0.1μA/m, 0.1 mV/m, 0.001μW/cm ², 1 dB.

  Zakres częstotliwości

  Pole magnetyczne:50/60 Hz. Pole elektryczne:50/60 Hz. Pole RF:50MHz÷3,5 GHz.

  Typowa dokładność pomiaru

  Pole magnetyczne: ± (15% + 100dgt). Pole elektryczne: ± (7% + 50dgt).
  Pole RF: ± 2 dB przy 2.45 GHz.


  Skoro na innych urządzeniach wykazuje to znaczy, że jest ok. Pisałem już sprawdzane na dwóch różnych. Na nadajniku normy miernika są maksymalne, od nadajnika spada z każdym centymetrem"" , więc twierdzenie że nie działa jest błędne.
  Jak wyżej jest napisane, słuchawki radiowe sieje tylko nadajnik, bt 2 kierunkowy i wykazuje. Dlatego dziwi mnie czemu z konsoli wynik jest 0 jak ze słuchawek radiowych. Nowe telefony flagowe coś mają , ale tego raczej się nie dowiem, chyba że po rozmowie z inż który je projektuje , a to nie realne.

  Skoro podniesiono normy z 7v na 61v jeśli się nie mylę coś na rzeczy być musi. Wiadomo, że z bliskiej odległości pem współcześnie jest wyższy, a każde nowe urządzenie będzie tzw smart.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Ale nie muszę być lekarzem, żeby wiedzieć, że stetoskopem który zawinę dziecku z zestawu zabawkowego ani się nie zdiagnozuje, ani nie wyrobię sobie poglądu na temat swojego stanu zdrowia.

  Tak jak pisałem interesuje mnie pkt 2, dalej cisza, nie potrafisz napisać jak mierzyć, więc zaśmiecasz temat.
  Żeby zmierzyć poziom akumulatora w samochodzie nie muszę używać miernika za kilka tysięcy , za tzw 100 też mi zmierzy i pokaże.

  P.S. podstaw ten swój miernik, pod pracującą suszarkę do włosów, albo obok pracującej mikrofalówki.[/quote]

  Tak pod mikrofalą też jest smog , sprawdzałem.
 • #11
  m.jastrzebski
  Level 40  
  davero wrote:

  Skoro podniesiono normy z 7v na 61v jeśli się nie mylę coś na rzeczy być musi.
  Oczywiście że było coś na rzeczy. Ta norma była potrowrnie stara. Zmieniono kilkudziesięcioletnią normę, którą kieyś tam Iwan narzucił. Normę wziętą z czapy. Teraz mamy taką samą jak cały świat, jak wszelakie instytucje naukowe i medyczne uznają za bezpieczną. Oczywiście mamy wolny kraj i cyferkami z urządzenia bez jakichkolwiek legalizacji czy kalibracji, których wyników nie masz wiedzy interpetować, możesz udowadaniać że coś jest na rzeczy. Możesz też poprawiać dozowanie leków zaoordynowane przez lekarza, albo przeliczać konstrukcję stropu, czy się nie zawali na podstawie pomiarów ugięcia metrówką.
 • #12
  davero
  Level 7  
  Zmieniono kilkudziesięcioletnią normę, którą kieyś tam Iwan narzucił. Normę wziętą z czapy.

  Skąd masz wiedzę, że normy wzięto z czapy ? i że Iwan był głupcem ? Może teraz jakiś Alon czy Bill (bez skojarzeń) podnieśli normy które dadzą im możliwość tworzenia tzw miast przyszłości z totalną inwigilacją, manipulacją oraz narzucaniem swojego wymyślonego reżimu, a rzecz jasna jest to o wiele łatwiejsze z takimi narzędziami. To jest odpowiedź, ale temat tyczy czegoś innego być może ktoś się na tym zna po prostu i wytłumaczy jak do działa.
 • #13
  m.jastrzebski
  Level 40  
  davero wrote:

  Żeby zmierzyć poziom akumulatora w samochodzie nie muszę używać miernika za kilka tysięcy , za tzw 100 też mi zmierzy i pokaże.
  A co to jest poziom akumulatora? Ja poziom akumulatora to bym mierzył poziomicą a nie jakimś miernikiem.

  O czym mówisz? O pomiarze napięcia? Naładowania? O pomiarze rezystancji? Bo nawet jak zmierzysz rezystancję to musisz wiedzieć co ta wartość oznacza. Jaki rodzaj akumulatora o jakiej pojemności ma jaką. Jaką ma nowy i jaką ma taki który konczy swój żywot. Jaka wartość oznacza kłopoty, uszkodzenie. Przy czymś tak prostym jak akumulator potrzebowa coś wiedzieć. A Ty promieniowanie EM pochodzące z tysiąca źródeł, na całym zakresie częstotliwości który oddziałują z ożywiona i nieożywioną materią w rózny sposób chcesz przetłumaczyć na 1 wartość. Tego nawet zbytnim uproszczeniem nie da się nazwać.

  Dodano po 5 [minuty]:

  davero wrote:
  Zmieniono kilkudziesięcioletnią normę, którą kiedyś tam Iwan narzucił. Normę wziętą z czapy.

  Skąd masz wiedzę, że normy wzięto z czapy ? i że Iwan był głupcem ? Może teraz jakiś Alon czy Bill (bez skojarzeń) podnieśli normy które dadzą im możliwość tworzenia tzw miast przyszłości z totalną inwigilacją, manipulacją oraz narzucaniem swojego wymyślonego reżimu, a rzecz jasna jest to o wiele łatwiejsze z takimi narzędziami. To jest odpowiedź, ale temat tyczy czegoś innego być może ktoś się na tym zna po prostu i wytłumaczy jak do działa.

  Już Ci pisałem. Idź na studia. Najlepiej (moim zdaniem) fizyka. Będzesz wiedział, jak zmierzyć i jak to działa. BEz takich studiów takiej wiedzy nie zdobędziesz, a już w szczególności nie na forum. Zbyt specjalistyczna i obszerna wiedza.

  To że norma Iwana był z czapy wiem z tego samego kanału na YT, który mówi że dzięki 5G będąna mózgi kontrolować, manipulować i narzucać wolę. Ewentualnie eksterminować.
  P.S. Wyłącz telefon. Wyrzuć komputer. Noś czapeczkę z foli ALU i nic Ci nie będzie manipulował. To jest takie proste.
 • #14
  davero
  Level 7  
  Nie zaśmiecaj tematu bo nie masz kompletnie nic do powiedzenia. Nie wyrzucam komputera od lat 80, używam GSM i nie noszę czapeczki. Zadałem proste 4 pytania w pierwszym wątku, autor pierwszej odpowiedzi napisał co wiedział czyli pomógł. Ty wprowadzasz destrukcję w temacie, a nie o to chodzi.
 • #15
  m.jastrzebski
  Level 40  
  davero wrote:

  Nie zaśmiecaj tematu bo nie masz kompletnie nic do powiedzenia.
  Mam do powiedza w zasadzie jedną rzecz, acz istotną: Twoje pomiary są nic nie warte: masz nieznane urządzenie które nie wiadomo co i jak mierzy a sam nie posiadasz wiedzy żeby jakiekolwiek wyniki interpetować. I że na forum takiej wiedzy nie znajdziesz.
 • #16
  davero
  Level 7  
  Wskazuje pem dość rozsądnie... nie zależy mi na pomiarach studyjnych idealnych. Pewne proste rzeczy chciałbym wiedzieć, tak jak na przykład Transmisja BT czy radiowa. GSM już wiem czym dalej tym mocniej przy uchu, radio sieje transmitter. Pewnie się nie dowiem, ale zapytać nie zaszkodzi. Raczej ciężko o rzetelną odpowiedź gdzie indziej.