Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analog Devices współpracuje z Intelem w zakresie platformy radiowej 5G

ghost666 03 Sie 2020 12:13 468 0
 • Analog Devices współpracuje z Intelem w zakresie platformy radiowej 5G
  Firma Analog Devices, Inc. (ADI) potwierdziła dzisiaj rozpoczęcie współpracy z Intel Corporation w celu stworzenia elastycznej platformy radiowej, która sprosta wyzwaniom związanym z projektowaniem nowych sieci 5G i umożliwi klientom firm szybsze i bardziej ekonomiczne skalowanie sieci tego rodzaju. Nowa platforma radiowa łączyć ma w sobie zaawansowaną technologię nadajników-odbiorników częstotliwości radiowych (transceiverów RF) ADI z wysoką wydajnością i niskim poborem mocy układów programowalnych Intel Arria 10 (Field Programmable Gate Arrays - FPGA), dając programistom nowy zestaw narzędzi projektowych do łatwiejszego tworzenia zoptymalizowanych rozwiązań 5G.

  Rynek telekomunikacyjny rozwija się w bardzo szybkim tempie, aby nadążyć za wymaganiami związanymi z przepustowością i opóźnieniami, ponieważ coraz więcej osób przeprowadza transakcje biznesowe w sposób cyfrowy oraz konsumuje i przesyła dane z dowolnego miejsca na świecie. Znaczący wzrost ruchu w istniejących już sieciach bezprzewodowych ma miejsce zarówno w sieciach prywatnych, jak i w przestrzeni publicznej. W rezultacie tego, operatorzy bezprzewodowi starają się skrócić czas projektowania jak i ekonomicznie wdrażać nowe rozwiązania, które zwiększają pojemność, wydajność i niezawodność sieci 5G. Dzięki połączeniu otwartych standardów i istniejących łączy komunikacyjnych operatorzy sieci komórkowych opracowują szerszy zestaw specyfikacji i obsługują coraz większy zakres przypadków użycia tego rodzaju interfejsów radiowych.

  "Nowa platforma radiowa obniża całkowity koszt projektowania i skraca czas wprowadzenia rozwiązań naszych klientów na rynek bez poświęcania wydajności na poziomie systemu" - powiedział Joe Barry, wiceprezes działu komunikacji bezprzewodowej w ADI. "Dzięki połączeniu transceiverów ADI wyposażonych w zaawansowaną funkcjonalność cyfrowego frontendu (DFE) z wiodącą technologią FPGA firmy Intel, rozwiązania naszych klientów mogą osiągnąć wymagany przez nich wysoki poziom wydajności, jednocześnie zwiększając ich elastyczność, aby skuteczniej rozwiązywać pojawiające się problemy z siecią" - dodaje.

  Wysokowydajne rozwiązanie zgodne z O-RAN wykorzystuje wiodący na rynku definiowany programowo transceiver RF firmy ADI, który obejmuje innowacyjną funkcję DFE, z układem Intel Arria A10 FPGA, aby stworzyć wysoce elastyczną architekturę. Współpraca umożliwi projektantom dostosowanie częstotliwości, pasma i mocy w celu uzyskania wyższej wydajności systemu przy niższych kosztach.

  "Współpraca między ADI i Intel umożliwia opracowywanie nowych rozwiązań radiowych dla sieci 5G" - mówi CC Chong, starszy dyrektor i szef działu Wireless & Access w Programmable Solution Group w firmie Intel. "Z niecierpliwością czekamy na współpracę z ADI w celu przyspieszenia rozwoju sprzętu, oferując platformy FPGA, które są elastyczne, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom, są łatwe w użyciu i usuwają wiele złożonych barier rozwoju produktów radiowych i cyfrowych" - dodaje dyrektor.

  Źródło: Materiały prasowe firmy Analog Devices

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8219, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.