Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S7 edge po wymianie szybki wyświetlacza paski, różowa smuga

03 Sie 2020 13:51 318 5
  • Poziom 17  
    Telefon Samsung Galaxy S7 edge
    Pęknięte było szkło wyświetlacza (wyświetlacz, dotyk działał bez problemu), zostało wymienione. Wizualnie wygląda w porządku.
    Problem polega na tym, że pojawiły się krótkie-kolorowe paski, różowe smugi.
    Zaobserwowalem, że problem nasilał się na niższej jasności. W załączniku przesyłam foty jak to wygląda.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i co prawdopodobnie jest uszkodzone ?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Uszkodzone są warstwy podświetlenia za matrycą przyczyna jest prosta przegrzanie wyświetlacza. Musisz się z tym pogodzić że masz jak masz. Ja jak wymieniałem szybkę to przegrzałem tak że została mała czarna plama o średnicy 1.5 cm. No a że wyświetlacz drogi to musiałem się z tym pogodzić. W tym twoim samsungu nie jest źle.
  • Poziom 17  
    Telefon wrócił na reklamacje do serwisu który wymieniał szybkę.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Warstwy podświetlania? Tam nie ma wyświetlacza LCD. Pierwszym objawem przegrzania- występuje- powyżej 120 stopni jest żółknięcie polaryzatora (żółte/ złote plamy na zgaszonym) Obstawiam albo coś z elektroniką, albo taśmą.
  • Poziom 9  
    A no tak samsungi mają AMOLED. Ja tak ogólnie napisałem wymieniałem ostatnio sam dotyk u siebie i wiem jakie są skutki jeśli nie umie się tego prawidłowo zrobić. Może jakiś początkujący niedoświadczony serwisant to robił. Tak czy inaczej wyświetlacz był sprawny przed naprawą czyli uszkodzenie powstało w skutek jego błędów lub nie zachowania szczególnej ostrożności z taśmą wyświetlacza.
    A no tak jeszcze jedna przyczyna mi przychodzi do głowy jak nie przegrzanie to jakaś chemia, której użył "specjalista" do klejenia, czyszczenia czy czegoś tam podczas naprawy miałem kiedyś przypadek że przesadziłem z klejem no i naciekło to na wyświetlacz i miałem jakieś tam przebarwienia i plamki.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    pawel13579999 napisał:
    A no tak jeszcze jedna przyczyna mi przychodzi do głowy jak nie przegrzanie to jakaś chemia, której użył "specjalista" do klejenia, czyszczenia czy czegoś tam podczas naprawy miałem kiedyś przypadek że przesadziłem z klejem no i naciekło to na wyświetlacz i miałem jakieś tam przebarwienia i plamki.

Nie chce byc zlosliwy, ale jak narazie to "specjalista", w cudzyslowie to mozna by powiedziec o tobie. Rzeczy typu problemy z klejem LOCA i LCD czy uzycie OLEDow, i to jeszcze zagietych w serii Edge to specjalista by wiedzial. Taka ocena innych tylko na podstawie kilku zdjec jest zdecydowanie na wyrost.

Regeneracja wyswietlaczy to dosc zlozny proces i potencjalnych problemow moze byc, i jest wiele, i jeszcze wiecej jesli chodzi o te zagiete i gietkie wyswietlacze. Po zdjeciach mozna ewentualnie ocenic, ze spasowane jest to niezle, sklejone rowno itp. Sam problem wyglada na cos zwiazanego z tasma, ot losowa usterka ktora nie zawsze da sie przewidziec i uniknac. Nie wszystko wyglada i idzie tak pieknie jak to na "jutubach" pokazuja.

Usluge niestety wypada zareklamowac skoro jest taka mozliwosc, a wyswietlacz zapewne bedzie do wymiany na inny.