Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy instalacja oraz zastosowana izolacja są bezpieczne?

pop3k1 04 Aug 2020 09:51 261 3
    pop3k1
    Level 9  
    Witam, miałem wczoraj taką nieprzyjemność, że instalatorzy trafili wiertarką prosto w kabel. Wyzwoliło bezpiecznik.
    Instalator bezpiecznik podniósł i wszystko grało. Sprawdziliśmy, że kabel jest cały, trochę puknięty, ale to wszystko, izolacja została uszkodzona.
    Ja mądry zacząłem dłubać w kablu probówką i zrobiłem zwarcie. Poszedł dym, bezpiecznik wyzwoliło.
    Po włączeniu bezpiecznika okazało się, że wszystko gra. Instalatorzy zalepili mi ten kabel plastikiem na gorąco (z pistoletu).
    Teraz nurtuje mnie pytanie czy mogę to tak zostawić, czy jednak pruć ścianę i mufować w dwóch miejscach. Kabel ten zasila lodówkę i gniazdka w kuchni, w tym czajnik elektryczny. Czy izolacja jaką zastosowali fachowcy jest bezpieczna? Czy w ogóle instalacja jest bezpieczna?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    H3nry
    Level 32  
    pop3k1 wrote:
    Czy izolacja jaką zastosowali fachowcy jest bezpieczna? Czy w ogóle instalacja jest bezpieczna?

Jacy fachowcy taka izolacja . Zdecydowanie niedopuszczalne rozwiązanie a szczelność pozorna i krótkoterminowa.
  • Helpful post
    sigwa18
    Level 38  
    Nie nie jest. Druga sprawa żyła może mieć zmniejszony przekrój w miejscu uszkodzenia i przewód może się przepalić przy większym obciążeniu. Porządna naprawa to niestety kucie i zrobienie porządnej mufy.
    pop3k1
    Level 9  
    Tak też myślałem, dziękuję za inforamcje