Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl

04 Sie 2020 10:08 2109 27
 • Pomocny post
  Redaktor
  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl


  Hosting w nazwa.pl to hosting w technologii chmury, który jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem charakteryzującym się przede wszystkim niezawodnością i szybkością działania. Każda strona WWW umieszczona na hostingu nazwa.pl działa z maksymalną możliwą szybkością, niezależnie od pory dnia i nocy. Dzieje się tak, ponieważ Cloud Hosting obsługiwany jest jednocześnie przez kilkaset serwerów, które poza szybkością działania zapewniają także skalowalność zasobów oraz reakcję na awarie w ułamkach sekund. Dla porównania, tradycyjny hosting obsługiwany jest jedynie przez pojedynczy serwer.

  Dynamika działania kilkuset serwerów

  Czemu Cloud Hosting zawdzięcza swoją niezawodność? Serwery, jakie przydzielane są do obsługi przychodzących zapytań o strony WWW, wybierane są przez urządzenia zwane load balancerami. Całość tych działań odbywa się bardzo dynamicznie - decyzje podejmowane są w czasie tysięcznych części sekundy, na podstawie poziomu obciążenia każdego z serwerów tworzących chmurę. Wszystko to odbywa się bez jakichkolwiek spowolnień w działaniu, dzięki czemu jest niezauważalne dla użytkowników. W momencie, kiedy któryś z obsługiwanych serwisów WWW zaczyna generować większy ruch, load balancery od razu wykrywają taką sytuację i eliminują możliwość występowania przeciążeń, inteligentnie rozkładając ruch pomiędzy najmniej obciążone serwery w chmurze nazwa.pl.

  Cloud Hosting wykorzystuje najnowsze technologie

  Zastosowanie przez spółkę nazwa.pl nowoczesnych dysków Intel Optane, wykonanych w technologii 3D XPoint, zapewnia błyskawiczny dostęp do stron internetowych oraz niezawodność ich działania, niezależnie od pory dnia i obciążenia generowanego przez serwisy WWW innych klientów firmy. W stosunku do powszechnie stosowanych dysków SSD, dyski Intel Optane mają ponad 10-krotnie krótsze czasy dostępu do danych oraz zapewniają stabilną pracę, nawet przy dużym obciążeniu. Dyski Intel Optane rozwiązują wiele ograniczeń i wyznaczają nową drogę dla rozwoju technologii. Przyczyniły się one do wielokrotnego wzrostu szybkości działania serwisów WWW obsługiwanych przez nazwa.pl, czyniąc hosting oferowany przez spółkę najszybszym w Polsce.

  Ponadto, w Cloud Hostingu nazwa.pl wykorzystywane są najszybsze dostępne procesory serwerowe Intel Xeon z taktowaniem zegara 5 GHz, których wydajność chłodzenia sprawia, że mogą pracować bez przerwy z maksymalną produktywnością.

  Hosting w chmurze jest szybszy od klasycznego hostingu

  Cloud Hosting zapewnia moc obliczeniową setek serwerów, a nie pojedynczego serwera, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego hostingu. Nic więc dziwnego, że hosting tradycyjny porównywany jest często do starego wysłużonego autobusu, podczas gdy hosting w chmurze do floty nowoczesnych samochodów wyścigowych.

  W tradycyjnym hostingu normą jest sytuacja, w której jeden, obciążony w danym momencie serwer, spowalnia działanie nie tylko pojedynczej strony WWW, ale wszystkich serwisów korzystających z niego. W przypadku Cloud Hostingu taka sytuacja się nie wydarzy, ponieważ każda ze stron internetowych może być równocześnie uruchamiana na wielu serwerach.

  Najwyższa odporność na awarie

  Co dzieje się, gdy stosowany w tradycyjnym hostingu pojedynczy serwer ma awarię? Taka sytuacja może wywołać nawet wielogodzinną przerwę w działaniu wszystkich zgromadzonych na nim stron WWW. A jak awaria pojedynczego serwera działa na hosting w chmurze? W tym przypadku load balancery od razu eliminują dany serwer z klastra i nie przydzielają do niego kolejnych zapytań o strony internetowe. Dzięki temu zarówno właściciele serwisów, jak i osoby z nich korzystające, nie mają świadomości tego, że obsługa została przekierowana na inne serwery, bo wszystko działa z pełną prędkością.

  Co, jeśli liczba utrzymywanych stron WWW rośnie i suma wolnych zasobów na wszystkich serwerach w klastrze zaczyna się zmniejszać? Taki klaster trzeba po prostu rozbudować, co odbywa się w łatwy i szybki sposób, poprzez dołączenie nowych serwerów. Po ich aktywacji w klastrze load balancery rozpoczną przydzielanie nowych zapytań o strony internetowe także i do nich, pozwalając w efekcie na obsługę jeszcze większej liczby serwisów WWW. W hostingu w chmurze rozbudowa klastra serwerów odbywa się całkowicie bez przerw. Z kolei rozbudowa pojedynczego serwera w klasycznym hostingu zawsze wiąże się z przerwami w pracy.

  Przewaga hostingu w chmurze nad tradycyjnym hostingiem

  Tradycyjny hosting ma wiele wad, których pozbawiony jest hosting w chmurze. To usługa czerpiąca korzyści z najnowszych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na wirtualizowanie zasobów i użytkowanie mocy obliczeniowej wielu niezależnie działających serwerów. Dlatego świadomi użytkownicy Internetu wybierają Cloud Hosting od nazwa.pl.

  Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje teraz możliwość sprawdzenia hostingu w chmurze bezpłatnie. Czytelnicy elektroda.pl mogą aktywować za darmo usługę Hosting Cloud Basic na okres sześciu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:
  pm75-3579-8398

  Termin ważności kodu rabatowego: 31.09.2020 r.

  [Artykuł Partnerski]
 • Admin grupy Projektowanie
  Bardzo ciekawe rozwiązania, ale czy rzeczywiście nasz kod jest wykonywany na wielu serwerach / hostach wirtualizacji?

  Jak to wygląda gdy aplikacja korzysta z bazy, kod obsługujący WEB wykonuje się na wielu instancjach serwerów a baza na jednym?
  Jak radzą sobie sesje użytkowników, czy sesja na stałe przyklejona jest do jednego serwera?

  Mamy możliwość przetestowania nowego rozwiązania za darmo do końca września, czy są chętni?
  Może ktoś opisze swoje wrażenia z tym rozwiązaniem?
  Ew. może udałoby się porównać szybkość działania czegoś już hostowanego u innego dostawcy?

  Jakiś czas temu bawiliśmy się w CTFy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3440854.html
  może ktoś chciałby zaprezentować swoją propozycję CTFa z wykorzystaniem hostingu który udostępniła Nazwa.pl?

  Byłby jednocześnie test wydajności i trochę zabawy :)
 • Poziom 16  
  Najgorsze usługi jakie mogą być, dobrze że się rozstałem dawno i nie obyło się bez zgrzytów.
  Omijać szerokim łukiem.
 • Poziom 4  
  And! napisał:
  Bardzo ciekawe rozwiązania, ale czy rzeczywiście nasz kod jest wykonywany na wielu serwerach / hostach wirtualizacji?

  Jak to wygląda gdy aplikacja korzysta z bazy, kod obsługujący WEB wykonuje się na wielu instancjach serwerów a baza na jednym?
  Jak radzą sobie sesje użytkowników, czy sesja na stałe przyklejona jest do jednego serwera?


  Technologia cloud pozwala na obsługę stron internetowych przez setki serwerów tworzących chmurę. Nie oznacza to jednak, że każda strona ma umieszczone swoje pliki czy bazy danych na setkach serwerów. Bazy danych umieszczone są na osobnych serwerach bazodanowych, a pliki stron - ma macierzach dyskowych, z których są każdorazowo pobierane. Zapytanie, które generuje przeglądarka internetowa trafia do load balancerów, które decydują, który z serwerów w danym klastrze zajmie się w tym konkretnym momencie obsługą strony internetowej. Load balancery podejmują decyzję na podstawie analiz obciążenia klastra, a te analizy robione są w co 1/100 sekundy! Serwer wybrany do obsługi strony internetowej pobiera wszystkie wymagane pliki z macierzy dyskowych, a bazy danych - z serwerów bazodanowych. Jeżeli jakieś informacje, po przetworzeniu strony, mają zostać zapisane - serwer obsługujący stronę przesyła je z powrotem do macierzy i serwerów bazodanowych. To zupełnie inna technologia niż ta, w której pliki stron i bazy danych umieszczone są na tym samym serwerze, przez co tylko 1 serwer może je obsługiwać. Wiadomym jest, że oprócz naszej strony na takim serwerze są jeszcze dziesiątki lub setki innych stron, i wystarczy, że jedna z nich zacznie obciążać serwer, a wtedy automatycznie wszystkie pozostałe strony po prostu zwolnią. Takiego ryzyka nie ma w przypadku cloud hostingu - tutaj zawsze otrzymujemy do obsługi strony najszybszy serwer w klastrze.

  Może pojawić się pytanie - co się stanie, gdy zasoby klastra będą mocno wykorzystane, przez duży ruch na wszystkich stronach? Wówczas dołączane są do klastra kolejne serwery, które przejmują część ruchu. Kiedy staną się "zbędne" - są one automatycznie odłączane i czekają "w gotowości", kiedy load balancery podejmą decyzję o ich ponownym uruchomieniu.

  And! napisał:
  Ew. może udałoby się porównać szybkość działania czegoś już hostowanego u innego dostawcy?


  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego okresu testowego. Dzięki niemu, bez żadnych kosztów każdy ma możliwość sprawdzenia jakości oferowanych przez nas rozwiązań. Oferujemy aż tak długi okres na testy, gdyż jesteśmy pewni, że nasze serwery spełnią Państwa oczekiwania w 100%!
 • Poziom 19  
  Reklamujesz tym E5 ?

  Rozwiązania powszechne nie ma tu żadnych nowości, miałem naz..wa.pl dałem sobie spokój.
 • Admin grupy Projektowanie
  @nazwapl_tk dziękuję za odpowiedź teraz już rozumiem, jest to optymalizacja infrastruktury po stronie dostawcy celem jak najlepszego wykorzystania swoich zasobów, a odbiorca może uzyskać korzyść pod względem wydajnościowym i niezawodnościowym zasobów przydzielonych do wykupionego hostingu. Także dostawca robi "sobie dobrze" i przy okazji klientowi.

  Poniżej to co zwróciło moją uwagę:
  -test 30 dni za darmo OK
  -kod dla elektroda.pl test 6 msc za darmo OK :)
  -dedykowany IP dla hostingu OK
  -PHP 7.3 OK
  -MySQL 5.5 OK
  -PostgreSQL 9.3 bez modułu pgcrypto - trochę słabo

  Hostingu na chwilę obecną nie potrzebuję (wszystko zabiera Facebbok i outsorcing ;) ) ale lubię testować nowe rzeczy!

  Sprawdzę jak działa udostępniony tutaj za darmo w ramach testu hosting od nazwa.pl i dam znać co o tym myślę,
  testy nie będą specyficzne dla hostingu WWW bardziej dla baz analitycznych jednak coś będą mówiły o tym rozwiązaniu (przynajmniej liczę na taki efekt).

  Dam znać i liczę na to, że pojawi się ktoś kto również przetestuje udostępnioną darmową usługę już typowo jako hosting i podzieli się swoimi uwagami.

 • Poziom 31  
  Trochę nie jest dla mnie jasne, o co chodzi z tymi optanami. Używanie pamięci buforowych, które są dostępne od dawna, czy macie pełnowartościowe nosniki danych wykonane w technologii zmiennofazowej? Jeśli to drugie - to znaczy, że nadchodzi zmierzch NANDów, które wydajnościowo nie mają szans z PCM, ale za to awaryjnością muszą je bić na głowę.
 • Poziom 4  
  kaleron napisał:
  Trochę nie jest dla mnie jasne, o co chodzi z tymi optanami. Używanie pamięci buforowych, które są dostępne od dawna, czy macie pełnowartościowe nosniki danych wykonane w technologii zmiennofazowej?


  Dyski Intel Optane z technologią 3D Xpoint stosowane są przez nas m.in. na macierzach bazodanowych. Nie są to dyski wspomagające - w opisanym przypadku macierze bazodanowe oparte są wyłącznie o te dyski, dzięki czemu zwiększyliśmy do maksimum prędkość przetwarzania najbardziej krytycznych informacji. Wpływa to bezpośrednio na prędkość działania stron WWW, w szczególności tych stron, które są oparte o popularne CMSy, takie jak WordPress czy PrestaShop.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  And! napisał:
  Poniżej to co zwróciło moją uwagę:
  -MySQL 5.5 [OK

  U mnie developerzy marudzą, że tkwią przy MySQL 5.7.x a chcieliby już MySQL 8, tymczasem tu widzę 5.5 ;-)
 • Admin grupy Projektowanie
  To prawda przydałyby się nowsze bazy, zarówno MySQL jak i PgSQL który doszedł już do wersji 12.

  Został wykonany bardzo prosty test kilku funkcji baz i php oceniający szybkość wykonania,
  oczywiście przydałby się jakiś ustandaryzowany benchmark, który można uruchomić na różnych hostingach, jednak ten mierzył to co akurat było potrzebne.

  Muszę przyznać, że pozytywna jest powtarzalność wyników pomiaru czasu wykonania:

  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl

  Zresztą śmiało możecie sami zobaczyć jak zmieniają się czasy wykonania:
  http://server890986.nazwa.pl/test1.php

  Wprawdzie testy testują coś zupełnie innego niż wymagania typowego hostingu WWW, jednak można zobaczyć stabilność czasów wykonania i to jest dla mnie OK.

  Byłoby super gdyby ktoś uruchomił standardowy benchmark (nawet nie wiem czy są jakieś popularne) lub swój test sprawdzający to co go interesuje na swoim dotychczasowym hostingu i na darmowym teście, który udostępniła nazwa.pl to byłoby interesujące czy wynik będzie lepszy, gorszy czy zbliżony.
 • Poziom 4  
  Dość popularnym testem wydajności pracy serwera, w oparciu o szybkość wykonywania skryptu PHP, jest Vanilla Benchmark.

  Test jest dostępny pod adresem: Link. Nie wymaga on żadnych konfiguracji. Wystarczy wgrać na serwer plik benchmark.php i uruchomić go w przeglądarce. Zachęcamy do publikowania rezultatów testu z różnych hostingów, w których macie Państwo swoje serwery!

  Co do wersji baz danych - w najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie dostępności baz danych MariaDB 10.4 i PostgreSQL 12.3. Obecnie trwają jeszcze testy wdrożeniowe.
 • Admin grupy Projektowanie
  Prośba o info w tym temacie, gdy pojawią się dostępne nowe wersje baz na nazwa.pl
  Na Vanilla Benchmark spojrzę jutro.
 • Admin grupy Projektowanie
  Test https://github.com/vanilla-php/benchmark-php jest łatwy w wykonaniu, umieszczamy plik php uruchamiamy i mamy wynik,
  jeżeli poświęcimy chwilę dłużej i dodamy dostęp do bazy to otrzymamy też informacje o teście bazy.

  Ciekawa informacja w wyniku testu:
  MySQL Version: 10.1.43-MariaDB
  @nazwapl_tk czyżby nastąpiła zmiana bazy danych?
  Pg zwraca nadal PostgreSQL 9.3.22.

  Wynik na bezpłatnym teście hostingu od nazwa.pl:
  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl

  Można sprawdzić stabilność wyników (jest dodana historia i informacje avg/min/max):
  http://server890986.nazwa.pl/test2.php

  Bardzo jestem ciekawy różnicy wyników na innych hostingach a nawet na maszynach fizycznych/wirtualnych których jesteście właścicielem od A do Z. Jeżeli macie na to chwilkę to prośba o sprawdzenie.
 • Poziom 21  
  And! napisał:
  Muszę przyznać, że pozytywna jest powtarzalność wyników pomiaru czasu wykonania:


  Co za bezsensowny test. Takim czymś możesz testować komputer stacjonarny. W rozwiązaniach serwerowych często ważniejsze jest jak hosting radzi sobie z współbieżnością / obsługą 5000 zapytań do bazy w jednej sekundzie a nie pojedynczym zadaniem. Co dziwnego w tym, że czasy są powtarzalne? Dajesz zadanie, to trafia na jeden rdzeń i się wykonuje - różnice to czasy transferów między usługami / oczekiwania na dostęp... Istotna jest ilość dostępnych rdzeni, wielkość RAM i szybkość dostępu do dysków..
 • Poziom 4  
  katakrowa napisał:
  Istotna jest ilość dostępnych rdzeni, wielkość RAM i szybkość dostępu do dysków..


  Cloud hosting w nazwa.pl zapewnia gwarantowaną moc obliczeniową 4 vCPU dla każdego serwera. Rzeczywiste użycie czasu procesora rozliczane jest w sekundach, przy czym dzięki zastosowaniu procesorów Intel Xeon E-2288G, taktowanych zegarem 5 GHz redukuje się do minimum czas oczekiwania na wykonywanie wszystkich operacji. Dyski Intel Optane z technologią 3D XPoint stosowane przez nazwa.pl w macierzach to również gwarancja najszybszego dostępu do danych, które są na nich zapisane, a limit pamięci dla 1 procesu PHP wynosi 1024 MB.
 • Poziom 21  
  No nie wiem. po lekkim obciążeniu z jednego źródła wyniki już takie stabilne nie są:
  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl

  Prosty skrypt, którym obciążyłem serwer ( 8 równoległych zapytań ) i zaczynamy leżeć ...

  Zwykły plik BAT:

  Kod: bash
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Plus PHP:

  Kod: php
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
 • Poziom 4  
  katakrowa napisał:
  No nie wiem. po lekkim obciążeniu z jednego źródła wyniki już takie stabilne nie są


  Tak jak zostało to napisane, dla serwera gwarantowana jest moc 4 vCPU. Proszę spróbować uruchomić taką konfigurację skryptów na serwerze, na którym nie ma żadnej gwarancji mocy, gdyż nie jest on uruchamiany w technologii cloud, ciekawi jesteśmy osiągniętych wyników w teście. Na serwerze, który ma 1 procesor (z jakąś liczbą vCPU) szybko dojdziemy do "ściany", gdzie wykonywanie kolejnych skryptów nie będzie możliwe, nie mówiąc już o normalnej pracy samego serwera, który oprócz obsługi PHP w tradycyjnym hostingu musi zajmować się jeszcze szeregiem innych czynności. Tylko cloud hosting zapewnia gwarancję określonych zasobów.
 • Poziom 21  
  nazwapl_tk napisał:
  Tak jak zostało to napisane, dla serwera gwarantowana jest moc 4 vCPU.


  I tym samym dochodzimy do sedna sprawy ... Czyli mimo tego, że serwer jest w chmurze i "jedynie potencjalnie ma możliwości" to klient nie otrzymuje bo są limity. Dlatego nieprawdą jest jak napisano:

  magic9 napisał:
  Hosting w chmurze jest szybszy od klasycznego hostingu
  oraz "Dynamiczne przydzielanie zasobów z kilkuset serwerów" ( źródło: https://www.nazwa.pl/ ).

  Byłby szybszy gdyby dano mu możliwość dynamicznego przyznawania rdzeni ( która także nie jest robiona mimo, że tak napisano ):

  magic9 napisał:
  load balancery od razu wykrywają taką sytuację i eliminują możliwość występowania przeciążeń, inteligentnie rozkładając ruch pomiędzy najmniej obciążone serwery w chmurze nazwa.pl.


  Niestety proponowany produkt to zwykła "wirtualka" z niemal wszystkimi jej ograniczeniami tylko, faktycznie zaimplementowana w Waszej chmurze, która daje oszczędność głównie Wam a niekoniecznie Klientowi.
  Nie mówię, że to złe lub słabe rozwiązania i nie mają wielu zalet jednak marketingowe opisy są niezgodne z prawdą.
  Bardzo duży nacisk kładzie się na wskazywanie wydajności jako zalety rozwiązań w chmurze - tymczasem podczas realnie dużego obciążenia wydajność na tym samym CPU będzie większa w przypadku klasycznych serwerów dedykowanych za load-balancerem niż tej samej ilości tworzącej chmurę.

  Zaletą chmury są owszem: skalowalność, bezpieczeństwo danych i dynamiczne zwiększanie zasobów ale tylko wtedy gdy hosting taką możliwość daje.
 • Admin grupy Projektowanie
  @katakrowa w silnie zwirtualizowanych środowiskach gdy przesadzimy z przeciążaniem ilości fizycznych rdzeni rdzeniami wirtualnymi daje się zauważyć wpływ jednych maszyn wirtualnych na wydajność innych. Tutaj nie mamy serwera dedykowanego, a nawet VPS, jest to zwykły hosting, więc stabilność wyników traktuję jako +, hosting utrzymywany dla innych klientów nie wpływa na działanie udostępnionej dla mnie usługi. Dlatego taki rodzaj testu ma dla mnie sens.

  Oczywiście są ograniczenia i da się je określić równolegle uruchamiając wiele wywołań takiego testu (symulacja bardzo wielu odwiedzin strony WWW).

  Jeżeli masz możliwości i ochotę prośba o wykonanie próby obciążeniowej nie dla tego testu:
  http://server890986.nazwa.pl/test1.php
  gdyż jest dość ciężki i bardziej na moje potrzeby,
  a test spróbuj wykonać dla testu z github:
  http://server890986.nazwa.pl/test2.php
  zobaczymy co uda się ustalić.

  Brakuje mi chętnych do wykonania testu z github https://github.com/vanilla-php/benchmark-php na innych hostingach aby porównać z nazwa.pl
  @DJ_KLIMA @zbyszkok nie spodobała Wam się nazwa.pl czy możecie zrobić test porównawczy u obecnego dostawcy hostingu?

  @nazwapl_tk limit pamięci 1024 MB dla 1 procesu PHP to sporo, na nieistniejącym już hostningu elektroda.net to było o ile pamiętam zaledwie 32MB.
 • Poziom 4  
  katakrowa napisał:
  Czyli mimo tego, że serwer jest w chmurze i "jedynie potencjalnie ma możliwości" to klient nie otrzymuje bo są limity. Dlatego nieprawdą jest jak napisano:
  magic9 napisał:
  Hosting w chmurze jest szybszy od klasycznego hostingu
  oraz "Dynamiczne przydzielanie zasobów z kilkuset serwerów" ( źródło: https://www.nazwa.pl/ ).


  katakrowa napisał:
  Niestety proponowany produkt to zwykła "wirtualka" z niemal wszystkimi jej ograniczeniami tylko, faktycznie zaimplementowana w Waszej chmurze, która daje oszczędność głównie Wam a niekoniecznie Klientowi.


  Nie zgodzimy się z tymi stwierdzeniami. Hosting w chmurze zapewnia dynamiczne przydzielanie zasobów z kilkuset serwerów, co wydatnie wpływa na stabilność pracy stron WWW. Dzięki możliwości korzystania z mocy obliczeniowej chmury, strony WWW wczytują się tak szybko, jakby były "jedynymi" na danej maszynie fizycznej. Oczywiście hosting współdzielony, nawet w chmurze, nie może być pozbawiony limitu. Ale tylko cloud hosting ma gwarancję dostępności zasobów.

  Takiego wyniku nie daje tradycyjny shared hosting, w którym kilkaset stron WWW jest uruchamianych na tej samej maszynie fizycznej, która nierzadko obsługuje jeszcze pocztę e-mail i bazy danych (vide cPanel czy DirectAdmin lub Plesk). Jeżeli jeden użytkownik zacznie zużywać swoją stroną większe zasoby maszyny fizycznej, odczują to pozostali, których strony i poczta jest na tym samym serwerze.

  To przewaga cloud hostingu, realizowanego w prawdziwej chmurze. Trzeba podkreślić, że chodzi o prawdziwy cloud hosting, bo niestety są w Polsce firmy, które używają tego stwierdzenia świadcząc usługi w trybie wirtualizacji fizycznych zasobów dla okresowego zrównoważenia obciążenia (poprzez tworzenie VPSów na fizycznych maszynach, i umieszczanie na nich klientów, zamiast bezpośrednio na serwerze dedykowanym).

  Nazwa.pl jest jedyną polską firmą hostingową, która świadczy usługi cloud hostingu, w prawdziwej chmurze obliczeniowej, w której to load balancery na żywo rozdzielają ruch pomiędzy serwery w klastrze.
 • Poziom 16  
  U mnie to wygląda mniej więcej:
  Total 0.576 sec.
 • Admin grupy Projektowanie
  Spora różnica prawie 200ms dłużej niż na testowym hostingu z nazwy, jak to wygląda w rozbiciu na php i Mysql? Może umieścisz zrzut ekranu?
 • Poziom 16  
  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl

  Proszę bardzo :)
  Aczkolwiek, nie jestem ekspertem od ustawień i zapewne wiele jeszcze można by było poprawić.
 • Admin grupy Projektowanie
  Nietypowy wynik,
  baza działa szybciej niż na nazwa.pl a php wolniej.

  Przejrzałem kod tego testu z github i php jest sensownie testowane w różnych scenariuszach,
  natomiast baza jest testowana w nieco mało realnym scenariuszu...
  SELECT BENCHMARK(1000000, AES_ENCRYPT('hello', UNHEX('F3229A0B371ED2D9441B830D21A390C3')));
  to bardziej testuje CPU i wydajność w operacjach kryptograficznych,
  w takim teście bardziej widziałbym najpierw inserty, później co ważne kilka wariantów select a na koniec delete.
  Wyniki z select operacji where i grupowania / sortowania byłyby moim zdaniem lepszym testem bazy.

  Dodałem na nazwa.pl cykliczne wykonywanie testu 1 i 2 z harmonogramu,
  zauważyłem że test 2 (z github) dla php uruchomiony z harmonogramu wykonuje się wolniej (nawet 2x wolniej) niż wywołany przez przeglądarkę,
  @nazwapl_tk czy jest to jakiś rodzaj optymalizacji?

  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl

  Ta zależność jest też widoczna w prostym teście 1, co potwierdza że php uruchomiony z harmonogramu dostaje "mniejszy priorytet" niż WWW? (co może mieć sens jeżeli chcemy aby operacje wykonywane w tle nie wpływały na szybkość działania strony).
  Szybki, szybszy Cloud Hosting od nazwa.pl
 • Poziom 4  
  Różnica wyników w teście podczas uruchamiania strony z przeglądarki vs test uruchamiany w zadaniu cyklicznym wynika z faktu, że technologii cloud hostingu, ruch przychodzący od użytkowników jest kierowany do najmniej obciążonych serwerów w klastrze, o czym decydują wspomniane wcześniej load balancery. Ruch ten ma zatem priorytet, i nie może być opóźniany przez zadania wykonywane cyklicznie, które nie wpływają na szybkość wczytywania się stron WWW, a tym samym, nie ma żadnej konwersji np. w ilości zakupów na stronach ecommerce, czy pozycji strony w wyszukiwarce (gdzie też liczy się szybkość wczytywania strony). Ta forma pracy chmury obliczeniowej jest stosowana u każdego dostawcy, gdzie priorytetem jest zawsze wywoływanie bezpośrednie, a nie to, które wykonywane jest niejako w tle (bez wpływu na konwersję).

  Miarodajnym wynikiem jest zatem bezpośrednie wywołanie zapytania pochodzące z przeglądarki, symulujące naturalne zachowanie użytkownika. To ruch przychodzący z zewnątrz (przeglądarek internetowych, wyszukiwarek internetowych, z innych serwisów) powinien mieć priorytet obsługi i najniższy czas realizacji danego zadania. I tak też jest w cloud hostingu w nazwa.pl.
 • Admin grupy Projektowanie
  To ma sens.

  Znalazłem taki test online który daje możliwość pomiaru czasu załadowania strony z 3 lokalizacji równolegle, a na listę możemy dodać 25 różnych lokalizacji: https://www.dotcom-tools.com/website-speed-test.aspx

  Brakuje mi takiego testu online który zmierzyłby czas załadowania przy 1 zapytaniu, 2 równoległych zapytaniach, 3 równoległych zapytaniach itd. np. do 10 lub więcej.
 • Poziom 18  
  Bardzo przepraszam ale cała ta "dyskusja" w tym temacie wygląda na reklamową ustawke.
  Tego typu "artukuły" powinny być jasno oznaczone jako reklama i lokowanie produktu.
 • Poziom 4  
  Artykuł jest oznaczony jako partnerski. Jeżeli ma Pan jakiekolwiek pytania w sprawie usługi - jesteśmy tu po to, aby na nie odpowiadać. Zachęcamy do przetestowania serwera we własnym zakresie. No i czekamy na ewentualne pytania!