Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ?

04 Sie 2020 15:25 633 24
  • Poziom 8  
    Mieszkam w domku jednorodzinnym w mieście ale na jego obrzeżach. Niestety jakiś rok temu blisko nas czyli ok 500 metrów postawiony został bez naszej wiedzy nadajnik sieci Play. Masz ma ponad 20 metrów i został postawiony wśród domów. Internet mamy z T-mobile. Niestety nadajnik ten skutecznie uprzykrza nam życie. Sieć w domu jest słaba mimo że mamy wzmacniacz sygnału w jednym miejscu. Dwie kreski zasięgu to norma.Często mamy tak słabą sieć że dekoder nie odczytuje programów i zatrzymuje obraz. Siec komunikacyjna bo ona też jest zakłócana nie działa. Rozmowy są niemożliwe albo możliwe po podejściu do okna. Często zrywa połączenia albo zawiesza sie rozmowa. Router z sieci T mobile to najnowszy model Huawei b535- 232 . Mamy ten sam router w innym miejscu w Radomiu dalej od tego nadajnika i problemu z siecią nie ma. Można normalnie rozmawiać i jest normalne połączenie z internetem cztery kreski. Pomyślałam o zakupie anteny zewnętrznej aby wzmocnić sygnał od nadajnika t-mobile który znajduje się 7 km od nas. Jak ugryźć ten temat. Czy wezwanie kogoś z obsługi sieci t-mobile coś da ? Czy szukać pomocy w sprzęcie.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Emilo811 napisał:
    Internet mamy z T-mobile. Niestety nadajnik ten skutecznie uprzykrza nam życie. Sieć w domu jest słaba mimo że mamy wzmacniacz sygnału w jednym miejscu.

Masz w domu wzmacniacz sygnału GSM?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Co za stek bzdur, co ci przeszkadza maszt Play, ty to szybko zdemontuj ten nielegalny wzmacniacz GSM bo to jest źródło twoich problemów a nie BTS Play, a najlepiej to zrezygnuj z lnternetu mobilnego. Tacy jak ty, protestujacy przeciw budowie sieci mobilnych w tym wypadku stacji bazowej Play nie mają żadnej legitymacji aby korzystać z GSM. Hipokryzja i nic innego, na dodatek twoi sąsiedzi pewnie tez uzywaja nielegalneo .... zwanego wzmacniaczami GSM więc stacja NetWorks z której korzystacie jest przez wszystkich zakłócana, najwyzszy czas aby spotkała was za to zasłużona kara, pora na kontrolę UKE w twojej okolicy aby zrobić wreszcie porzadek. Oczywiście wzywaj kogoś z T-mobile i pochwal się tym wzmacniaczem, wizyta smutnych panów zapewniona a kara zasłuzona.
    matek451 napisał:
    Co za stek bzdur, co ci przeszkadza maszt Play, ty to szybko zdemontuj ten nielegalny wzmacniacz GSM bo to jest źródło twoich problemów a nie BTS Play, a najlepiej to zrezygnuj z lnternetu mobilnego. Tacy jak ty, protestujacy przeciw budowie sieci mobilnych w tym wypadku stacji bazowej Play nie mają żadnej legitymacji aby korzystać z GSM. Hipokryzja i nic innego, na dodatek twoi sąsiedzi pewnie tez uzywaja nielegalneo gówna zwanego wzmacniaczami GSM więc stacja NetWorks z której korzystacie jest przez wszystkich zakłócana, najwyzszy czas aby spotkała was za to zasłużona kara, pora na kontrolę UKE w twojej okolicy aby zrobić wreszcie porzadek. Oczywiście wzywaj kogoś z T-mobile i pochwal się tym wzmacniaczem, wizyta smutnych panów zapewniona a kara zasłuzona.

Czytam po raz piąty post autora i dochodzę do wniosku, że chyba jednak nie ma wzmacniacza GMS, a tylko repeater Wi-Fi.
    Najpierw opisuje problemy z siecią w domu i rwaniem obrazu na dekoderze - może mieć na myśli Wi-Fi domowe i repeater. Później opisuje problemy z siecią komunikacyjną i rwaniem rozmów - czyli tu raczej chodzi o GSM/LTE.

Dodano po 5 [minuty]:

Emilo811 napisał:
    Mieszkam w domku jednorodzinnym w mieście ale na jego obrzeżach. Niestety jakiś rok temu blisko nas czyli ok 500 metrów postawiony został bez naszej wiedzy nadajnik sieci Play. Masz ma ponad 20 metrów i został postawiony wśród domów. Internet mamy z T-mobile. Niestety nadajnik ten skutecznie uprzykrza nam życie. Sieć w domu jest słaba mimo że mamy wzmacniacz sygnału w jednym miejscu. Dwie kreski zasięgu to norma.Często mamy tak słabą sieć że dekoder nie odczytuje programów i zatrzymuje obraz. Siec komunikacyjna bo ona też jest zakłócana nie działa. Rozmowy są niemożliwe albo możliwe po podejściu do okna. Często zrywa połączenia albo zawiesza sie rozmowa. Router z sieci T mobile to najnowszy model Huawei b535- 232 . Mamy ten sam router w innym miejscu w Radomiu dalej od tego nadajnika i problemu z siecią nie ma. Można normalnie rozmawiać i jest normalne połączenie z internetem cztery kreski. Pomyślałam o zakupie anteny zewnętrznej aby wzmocnić sygnał od nadajnika t-mobile który znajduje się 7 km od nas. Jak ugryźć ten temat. Czy wezwanie kogoś z obsługi sieci t-mobile coś da ? Czy szukać pomocy w sprzęcie.

Prosimy o dokładne opisanie problemu, ponieważ nie wiadomo o jaką sieć Ci chodzi.
    Masz problemy z Wi-Fi czy z GSM?
    Stacje bazowe są czasem częściej niż co 500 metrów i nie powodują żadnych problemów u abonentów innych sieci. Możliwe, że ten BTS Play jest uszkodzony i rzeczywiście zakłóca, ale to już dawno powinien być namierzony przez T-Mobile i UKE.
    Podejrzewam, że najprawdopodobniej masz w domu coś nie tak z konfiguracją sprzętu i stąd wynikają Twoje problemy.
  • Poziom 13  
    Jaka to miejscowość? Przejdź do Play i skończą się problemy. Powinieneś się cieszyć, że chociaż jedna sieć zapewniła w tej wsi i okolicy dobry zasięg, można teraz mieć szybki internet oraz komfortowo rozmawiać przez telefon, nie potrzeba też dodatkowych anten do routera czy nielegalnych wzmacniaczy zakłócających sieci komórkowe.
  • Poziom 8  
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.Mam problem z siecia komórkową i siecią internetową.Wi-fi działa ale czesto sie wiesza , zasieg raz jest pełny a za chwilę z jedną kreska na ruterze mimo ze router jest świeży. Siec GSM tez szwankuje. Można pogadac przez telefon jak stoje w oknie oddale sie i stane np po srodku przedpokoju i rozmowa jest zrywana nie słychac mnie albo ja nei słyszę tego co ktoś do mnie mówi.Przeciez nie zmyślam bo co by miało to na celu. Szukam pomocy a widze że jak narazie tylko ja mam według was zmyślone problemy.

gkwiatkowski napisał:
    matek451 napisał:
    Co za stek bzdur, co ci przeszkadza maszt Play, ty to szybko zdemontuj ten nielegalny wzmacniacz GSM bo to jest źródło twoich problemów a nie BTS Play, a najlepiej to zrezygnuj z lnternetu mobilnego. Tacy jak ty, protestujacy przeciw budowie sieci mobilnych w tym wypadku stacji bazowej Play nie mają żadnej legitymacji aby korzystać z GSM. Hipokryzja i nic innego, na dodatek twoi sąsiedzi pewnie tez uzywaja nielegalneo gówna zwanego wzmacniaczami GSM więc stacja NetWorks z której korzystacie jest przez wszystkich zakłócana, najwyzszy czas aby spotkała was za to zasłużona kara, pora na kontrolę UKE w twojej okolicy aby zrobić wreszcie porzadek. Oczywiście wzywaj kogoś z T-mobile i pochwal się tym wzmacniaczem, wizyta smutnych panów zapewniona a kara zasłuzona.

Czytam po raz piąty post autora i dochodzę do wniosku, że chyba jednak nie ma wzmacniacza GMS, a tylko repeater Wi-Fi.
    Najpierw opisuje problemy z siecią w domu i rwaniem obrazu na dekoderze - może mieć na myśli Wi-Fi domowe i repeater. Później opisuje problemy z siecią komunikacyjną i rwaniem rozmów - czyli tu raczej chodzi o GSM/LTE.

Dodano po 5 [minuty]:

Emilo811 napisał:

Prosimy o dokładne opisanie problemu, ponieważ nie wiadomo o jaką sieć Ci chodzi.
    Masz problemy z Wi-Fi czy z GSM?
    Stacje bazowe są czasem częściej niż co 500 metrów i nie powodują żadnych problemów u abonentów innych sieci. Możliwe, że ten BTS Play jest uszkodzony i rzeczywiście zakłóca, ale to już dawno powinien być namierzony przez T-Mobile i UKE.
    Podejrzewam, że najprawdopodobniej masz w domu coś nie tak z konfiguracją sprzętu i stąd wynikają Twoje problemy.
  • Poziom 38  
    Emilo811 napisał:
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.Mam problem z siecia komórkową i siecią internetową.Wi-fi działa ale czesto sie wiesza , zasieg raz jest pełny a za chwilę z jedną kreska na ruterze mimo ze router jest świeży. Siec GSM tez szwankuje. Można pogadac przez telefon jak stoje w oknie oddale sie i stane np po srodku przedpokoju i rozmowa jest zrywana nie słychac mnie albo ja nei słyszę tego co ktoś do mnie mówi....

Ja też mam problemy z rozmową "na środku pokoju" a nie mam żadnego masztu w pobliżu.

Twój problem z WiFi bez jakiejkolwiek diagnozy i bardziej sensownego opisu też nam nic nie mówi za to Tobie wszystko kojarzy się z jednym. Z masztem. Znalazłeś sobie wytłumaczenie i uparcie twierdzisz, że wina leży po stronie "masztu" nie przyjmując do wiadomości, że być może sam to sobie wmówiłeś.

Oczywiście - możesz mieć rację ale równie dobrze możesz się mylić ale jak pisałem wyżej Ty tego nie przyjmujesz bo winowajcę już znalazłeś.

Chcesz rozwiązania lub potwierdzenia? Zrób testy.
    A przeczytałes to co napisałem? Co ma wspólnego eNB Play z twoimi problemami z T-mobile? Miej pretensje do swojego operatora , na dodatek nie raczyłeś napisać nic o lokalizacji gdzie z niego korzystasz, to ze działa w innej w Radomiu prawidłowo nie oznacza ze tak samo będzie u siebie i B535 tego nie zmieni, a tak a propos to słaby router. Nalezy najpierw wykonać fachowe testy T-mobile na zewnątrz, mozna wykorzystać telefon z aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl i pokazać screena z niej i speedtest. Dodatkowo na B535 robi się testy wszystkich pasm LTE wymuszajac je aplikacja HManager na Android lub https://ltehmonitor.github.io/ na Windows i sprawdzić na nich parametry sygnału na nich, eNBi CID-y z którego korzystasz , na kazdym speedtest. Na tej podstawie wybieramy dwa optymalne pasma do agregacji oraz antenę zewnętrzną do B535 i ustawiamy ją na konkretny BTS NetWorks. Jesli jest kilka na róznych kierunkach to sprawdzamy je po kolei za pomocą anteny kierunkowej. To jest elementarz kazdego uzytkownika internetu mobilnego, ci co się do niego stosują z reguły nie maja problemów . Ty zamast tego uzywasz wzmacniacza GSM , jest nielegalny i jego stosowanie podlega karze. Kilak takich urzadzeń w okolicy skutecznie zakłóca pracę stacji bazowej operatora i wszyscy macie problemy dzięki nim. W przypadku ich wykrycia przez operatora zostana zlikwidowane a ich uzytkownicy ukarani.
    Emilo811 napisał:
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.Mam problem z siecia komórkową i siecią internetową.Wi-fi działa ale czesto sie wiesza , zasieg raz jest pełny a za chwilę z jedną kreska na ruterze mimo ze router jest świeży. Siec GSM tez szwankuje. Można pogadac przez telefon jak stoje w oknie oddale sie i stane np po srodku przedpokoju i rozmowa jest zrywana nie słychac mnie albo ja nei słyszę tego co ktoś do mnie mówi.Przeciez nie zmyślam bo co by miało to na celu. Szukam pomocy a widze że jak narazie tylko ja mam według was zmyślone problemy.

Wybacz, ale napisałeś swój pierwszy post używając niejednoznacznych określeń, co utrudnia zrozumienie problemu.
    Podsumowując, na pewno masz problem z zasięgiem T-mobile u siebie w domu. Dla odbierania Internetu przez modem/router prawdopodobnie będziesz musiał użyć anten zewnętrznych. Poczytaj porad kolegi matek451.
    Odnośnie rozmów przez telefon jest gorzej, bo raczej nie podłączysz do niego anten zewnętrznych ani nie zmusisz T-mobile do zbudowania nowego BTS blisko Ciebie.
    Sensownym może być przejście do Playa. Chyba że masz jeszcze umowę terminową z T-mobile albo to jest służbowy telefon.
    Dla jasności odpowiedz jeszcze czy masz czy nie wzmacniacz GSM?
    Emilo811 napisał:
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.

No wiesz, ja dalej po przeczytaniu postów #1 i #6 ciągle nie do końca mam wyobrażenie, jak wygląda twoja instalacja LTE i wifi. A bez DOKŁADNEJ znajomości struktury instalacji i objawów, to NIC nie da się konkretnego powiedzieć.

Twój drugi post rozjaśnia sytuację, ale też nie do końca, ale z akapitu:
    Emilo811 napisał:
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.Mam problem z siecia komórkową i siecią internetową.Wi-fi działa ale czesto sie wiesza ,

wynika chociaż to, że mas problem ze wszystkim. A dlaczego - to trzeba dopiero namierzyć przyczyny, ale tylko z twoją pomocą.

wifi
    Najpierw trzeba zrobić diagnostykę sieci wifi --> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html najlepiej InSSIDer lub WifiAnalyser. Jak zrobisz pomiary, pokaż screeny.

1. pierwszy pomiar - dwie, trzy minuty, bezpośrednio przy B535.

2. drugi pomiar przy wzmacniaczu wifi

3. trzeci (i więcej) pomiar w miejscu, gdzie zwykle są klienci wifi - komputer, laptop, telefon.

LTE
    Zaczynamy od diagnostyki LTE --> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3694267.html - jak wyżej opisał @matek451

GSM
    Tu nie ma co robić, bo jak nie masz zasięgu wewnątrz pomieszczeń, to pozamiatane jest i zostaje ci ewentualnie wifi calling albo VoIP
  • Poziom 8  
    gkwiatkowski napisał:
    Emilo811 napisał:

Wybacz, ale napisałeś swój pierwszy post używając niejednoznacznych określeń, co utrudnia zrozumienie problemu.
    Podsumowując, na pewno masz problem z zasięgiem T-mobile u siebie w domu. Dla odbierania Internetu przez modem/router prawdopodobnie będziesz musiał użyć anten zewnętrznych. Poczytaj porad kolegi matek451.
    Odnośnie rozmów przez telefon jest gorzej, bo raczej nie podłączysz do niego anten zewnętrznych ani nie zmusisz T-mobile do zbudowania nowego BTS blisko Ciebie.
    Sensownym może być przejście do Playa. Chyba że masz jeszcze umowę terminową z T-mobile albo to jest służbowy telefon.
    Dla jasności odpowiedz jeszcze czy masz czy nie wzmacniacz GSM?
    Nie posiadam takiego czegos ale mam za to Tp link nano router bo bez tego sygnał wifi był tak sałby ze nie mogłem odbierac tv która musi mieć sieć aby działac.Umowe z T-mobile mam podpisaną w styczniu więc rezygnacja nie wchodzi w grę. . Kłopoty zaczeły sie odkąd zostal uruchomiony nadajnik i nie zmyslam bo tak faktycznie jest. Problem tyczy sie praktycznie wszytskich którzy do nas przyjeżdzaja. Nie da sie do nich dodzownic jak sa u nas. Moja siostra siemie sie że mieszkamy w czarnej dziurze. Ja serio potrzebuje pomocy bo płace za coś z czego nie moge faktycznie korzystac. Router w domu stoi w centralnym miejscu niby siec jest ale problem pojawia sie na telefonie jak wlączone jest wifi.Moze to jakieś usatwienie w telefonach blokuje połaczenia telefoniczne. Zauważyliśmy ze jak mamy właczone wifi w telefonie to od razu problemy są z dodzwonieniem sie do nas. Nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego.
    Ty szukasz pomocy? Jakbyś traktował serio to przeczytałbyś co ja piszę, w takiej sytuacji podaje się najpierw lokalizację, robi się zalecane testy T-mobile wewnątrz i na zewnatrz, w tym celu korzysta się z B535 i aplikacji do zarzadzania pasmami na nim oraz diagnostyki eNB oraz parametrów sygnału na pasmach LTE, robi na nich speedtesty i pokazuje screeny a aplikacji i testów prędkości. Mona te uzyć telefonu z aplikacją NetMonster. Na tej podstawie rozwiązuje się problem z połączeniem LTE. Teorie spiskowe o Play który zagłusza NetWorks nie trzymają się kupy, każdy operator korzysta z własnych częstotliwości , na dodatek są tez kanały separacyjne miedzy nimi. To nie jest wolna amerykanka, to reguluje prawo i konkretne przepisy i jest nadzorowane. Skad w ogole taka teoria?
    Domowa sieć WiFi w oparciu o B535 to oddzielna sprawa i nie mieszaj tych pojęć bo nie ma nic wspólnego z LTE.
  • Poziom 8  
    Zamieszczam pomiary z pokoju, salonu i z salonu obok okna na podwórko. zdjęcia są nie pokolei . tekst z pomiaru Win MTR |------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| homerouter.cpe - 0 | 1464 | 1464 | 0 | 2 | 426 | 2 |

| 10.9.223.5 - 0 | 1464 | 1464 | 13 | 25 | 457 | 17 |

| 213.158.195.218 - 0 | 1464 | 1464 | 14 | 27 | 451 | 26 |

| o2.thinx.pl - 1 | 1461 | 1460 | 0 | 27 | 497 | 25 |

| www.wp.pl - 0 | 1464 | 1464 | 15 | 27 | 449 | 24 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ?
  • Poziom 41  
    Gdzie tam widać jakieś testy?
    Gdzie lokalizacja?
    Ty czytasz co pisze @matek451?
  • Poziom 8  
    Lokalizacja jest tutaj Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ?

Dodano po 2 [minuty]:

sebap napisał:
    Gdzie tam widać jakieś testy?
    Gdzie lokalizacja?
    Ty czytasz co pisze @matek451?
    O co ci chodzi ? Moze grzeczniej.Nie musze wiedzieć o czym piszecie. Napisałem dla mnie to czarna magia. Więc odpowiadajtak jakbyś tłumaczył krowie na rowie. Jasne.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie znam tych programów wiec skąd mogę wiedzieć na jakiej zasadzie działają. Dla was to bułka z masłem.

Moderowany przez jimasek:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• Poziom 41  
    Napisałem gdzieś coś niegrzecznie?
    Jeśli się na tym nie znasz i chcesz pomocy to wypada zrobić to o co jest proszony.
    Przeczytaj ten post https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18878221#18878221, tam jest wszystko napisane jak krowie na rowie i wykonaj pomiary z programu Net Monster. Jasne? Nikt nie prosił o wyniki z NCI no a już lokalizacji to nie ma tam na pewno.
    Ma nie takie złe prędkości w T-mobile, co ciekawe widać że DL waha się a UL jest na niskim poziomie 2-3Mb/s co jest juz pierwszym dowodem na to ze ma tam problem z sygnałem LTE.No i nie wiedzieć po co zaczał od testów sieci WiFi. Temat jest do rozwiazania w 5 minut ale potrzebna dobra wola i współpraca ze strony autora, na temat testów za pomocą B535 napisano juz wszystko , tak samo jak z NetMonster na telefonie, wystarczy tylko je zrobić i pokazać wyniki, nie potrzeba się na tym znać. Brak lokalizacji więc nawet nie mozna sprawdzić jak wyglada infrastruktura NetWORKS w tej okolicy a to podstawa.Na poczatek należało zająć się optymalnym wykorzystaniem możliwości LTE od T-mobile w tej lokalizacji a potem siecią domową WiFi.
  • Poziom 8  
    A wiec tak . U mnie jest chęc współpracy aby rozwiazać mój problem. z waszej strony za to widze jedynie śmiech z tego ze nie rozumiem waszych wytycznych. Nie wiem jak mam zmierzyc sygnał. Czym. Zrobiłem pomiary porogrammi z tamtych wytycznych i co i nic. Nie są takie jak wy chcecie. Mierzyłem wifi w domu a co niby miałbym mierzyć skoro z tym mam problem. Niby piszecie że w wątku jak zrobić pomiary wszystko jest opisane jak należy ale chyba dla was bo nie dla laika. Łatwo coś opisać jak sie człowiek na tym zna. Ja sie nie znam. Od początku o tym piszę. Teraz znów opisujecie mi ze mam zrobić pomiary jakimś inną aplikacją. Umieszcze zdjęcia i znów się czepicie. ja chce z wami współpracować ale musicie tez mnie zrozumieć. Nie jestem informatykiem i różne wasze określenia sa dla mnie czarną magią. Teraz wpadłem że B535 to mój router. I tak nie jestem pewny czy na pewno. Także co mam teraz zrobic zeby bylo dobrze.hmm
  • Poziom 41  
    Emilo811 napisał:
    A wiec tak . U mnie jest chęc współpracy aby rozwiazać mój problem. z waszej strony za to widze jedynie śmiech z tego ze nie rozumiem waszych wytycznych.

Czy ktoś się tutaj śmieje?
    Nie wiem jak mam zmierzyc sygnał. Czym. Zrobiłem pomiary porogrammi z tamtych wytycznych i co i nic. Nie są takie jak wy chcecie.[/quote]
    Nie zrobiłeś. Miałeś napisane 3 razy - aplikacja NetMonster na zewnątz budynku.
    Emilo811 napisał:
    Mierzyłem wifi w domu a co niby miałbym mierzyć skoro z tym mam problem.

No i mijasz się z prawdą. W pierwszym poście napisałeś
    Emilo811 napisał:
    Sieć w domu jest słaba mimo że mamy wzmacniacz sygnału w jednym miejscu. Dwie kreski zasięgu to norma.Często mamy tak słabą sieć że dekoder nie odczytuje programów i zatrzymuje obraz. Siec komunikacyjna bo ona też jest zakłócana nie działa. Rozmowy są niemożliwe albo możliwe po podejściu do okna. Często zrywa połączenia albo zawiesza sie rozmowa.

W drugim to potwierdzasz i dodajesz konkrety o WiFi
    Emilo811 napisał:
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.Mam problem z siecia komórkową i siecią internetową.Wi-fi działa ale czesto sie wiesza , zasieg raz jest pełny a za chwilę z jedną kreska na ruterze mimo ze router jest świeży. Siec GSM tez szwankuje. Można pogadac przez telefon jak stoje w oknie oddale sie i stane np po srodku przedpokoju i rozmowa jest zrywana nie słychac mnie albo ja nei słyszę tego co ktoś do mnie mówi.

No i dalej
    Emilo811 napisał:
    Niby piszecie że w wątku jak zrobić pomiary wszystko jest opisane jak należy ale chyba dla was bo nie dla laika. Łatwo coś opisać jak sie człowiek na tym zna. Ja sie nie znam. Od początku o tym piszę.

Skoro się nie znasz to przynajmniej zrób to o co jesteś proszony.
    Emilo811 napisał:
    Teraz znów opisujecie mi ze mam zrobić pomiary jakimś inną aplikacją. Umieszcze zdjęcia i znów się czepicie. ja chce z wami współpracować ale musicie tez mnie zrozumieć. Nie jestem informatykiem i różne wasze określenia sa dla mnie czarną magią. Teraz wpadłem że B535 to mój router. I tak nie jestem pewny czy na pewno. Także co mam teraz zrobic zeby bylo dobrze.hmm

Więc zrób testy aplikacją netMonster na zewnątrz budynku, najlepiej po godzinie 19.
  • Poziom 8  
    sebap napisał:
    Czy ktoś tu się śmieje? Masz napisane wyżej - aplikacja Net Monster w telefonie, nie ma screenów z tej aplikacji. Zrób testy na zewnątrz po godzinie 19.
    Co do problemów - napisałeś, że masz je z zasięgiem więc chodzi o LTE jak i WiFi. Siecią bezprzewodową zajmiemy się później.
    Pierwszy Twój post
    Emilo811 napisał:
    Sieć w domu jest słaba mimo że mamy wzmacniacz sygnału w jednym miejscu. Dwie kreski zasięgu to norma.Często mamy tak słabą sieć że dekoder nie odczytuje programów i zatrzymuje obraz. Siec komunikacyjna bo ona też jest zakłócana nie działa. Rozmowy są niemożliwe albo możliwe po podejściu do okna. Często zrywa połączenia albo zawiesza sie rozmowa

Czyli ewidentny problem z siecią operatora, nie WiFi.
    W następnym poście piszesz
    Emilo811 napisał:
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.Mam problem z siecia komórkową i siecią internetową.Wi-fi działa ale czesto sie wiesza , zasieg raz jest pełny a za chwilę z jedną kreska na ruterze mimo ze router jest świeży. Siec GSM tez szwankuje. Można pogadac przez telefon jak stoje w oknie oddale sie i stane np po srodku przedpokoju i rozmowa jest zrywana nie słychac mnie albo ja nei słyszę tego co ktoś do mnie mówi

Czyli problem z siecia operatora i bezprzewodową w domu.
    Ok zrobię po 19 .Bo juz częsc mam robione teraz na zewnątrz. Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ? Antena zewnętrzna wzmacniająca sygnał -jaka ?
  • Poziom 41  
    Edytowałem post wyżej, przeczytaj.
    Dodatkowo dodaj w miarę dokładną lokalizację, nie musisz podawać dokładnego adresu.
    To testy obok Twojego domu czy w innym miejscu w Radomiu, o którym wspominałeś?
    Pokaż też speedtesty robiąc testy sygnału obok domu.
    No i wszystko jasne, wprawdzie brak nadal ulicy w Radomiu ale już widać ze T-mobile to tam jest cieniutkie jesli chodzi u niego o zasięg wewnatrz domu, pokzane testy wykonane na zewnatrz to połaczenie z LTE2100 z BTS-a NetWorks na Świętokrzyskiej 15, telefon loguje się w agregacji LTE800+lte2100 lub LTE2100 z niego, sygnał na 800MHz jest bardzo słaby a na 2100MHz jeszcze gorszy, dodatkowo na stacji dziala tez LTE1800 i na nim sygnał to juz dno a na LTE2600 jakieś szczatki. Dodatkowo w sasiadach inne stacje bazowe z okolicy z bardzo slabym sygnałem na 1800/2100MHz . Reasumujac test zze internet od T-mobile wewnatrz domu nie ma prawa działać prawidłowo, tylko na LTE800 jest pewnie zasięg, pasma pojemnościowe LTE1800/2100 na resztkach sygnału a LTE2600 brak zasięgu. Internet od poczatku wymagał anteny zewnętrznej do B535, pomijając fakt ze to za słaby router do stacji bazowych T-mobile który oferuje w tej okolicy agregację 4 pasm LTE. Oczywiście wybór T-mobile był błedem, w tej okolicy korzysta się z Play który ma BTS Z 4 CC CA na Witkacego 68, a ogólnie dużo lepszą infrastrukturę w tym rejonie. Ot i cała tajemnica, tak jesteś w miejscu gdzie T-mobile ma problemy z zasiegiem i nie jest to wina Play ani BTS-a na Witkacego, to sa bzdury. Sytuację poprawi dopiero uruchomienie stacji NetWORKS na pozwoleniu T-mobile te na tym budynku na Witkacego, pozwolenie UKE juz jest, a na dziś jedyna szansa na szybszy i stabilny internet LTE to zakup anteny zkierunkowej, zewnatrznej do B535 i korzystanie na nim z agregacji LTE2600+2100 lub LTE2600+1800 czy LTE2100+1800 ze Świętokrzyskiej lub Słowackiego 257.
    Ale o tym to wiedziałem od początku, tak jak pisałem problem rozwiązany w 5 minut, twoja sprawa czy zastosujesz się do tego co napisałem czy nadal będziesz lansował te bzdury o stacji Play. Testy to fizyka a ta jest nieubłagana, telefon i aplikacja na nim nie kłamie, na dziś bez anteny zewnętrznej mozesz zapomnieć o normalnym internecie od T-mobile, do poczytania i porównania https://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html , widać jasno jak twoje parametry sygnalu odbiegaja od prawidłowych. T-mobile korzysta z Lte800, LTE1800, Lte2100 i na kazdym ma 10MHz pasma a na LTE2600 to 15MHz pasma, zasięg największy na LTE800 a potem maleje ze wzrostem częstotliwośći, sieć LTE2600 ma najwieklsza pojemność ale najmniejszy zasięg, B535 agreguje 2 pasma LTE, ich dobór za pomocą wyzej wymienionych aplikacji. To jest elementarz kazdego uzytkownika internetu mobilnego, 95% lokalizacji wymaga anteny zewnętrznej. Jej koszt 200-300 zł a dobór po testach pasm LTE na B535 wystawionym za okno.
    @ Emilo811

Wygląda, że przede wszystkim może być problem na wifi związany z nakładaniem się kanałów. Na obrazkach z postu #13 widać nakładające się kanały od dwu i trzech urządzeń. Takie nakładanie się kanałów często powoduje bardzo słabą stabilność połączenia wifi.

Przy tak pustym eterze kanały powinny być rozrzucone po całym paśmie, tak aby na siebie nie zachodziły. Np. "....M28 Laser Jet" jest na kanale 1, to router "....ER5T4T" powinien stać np. na kanale 9, a nie na 3, jak w tej chwili.

Na obrazkach z postu #15 jest jeszcze jakaś sieć na 5GHz. Dlaczego nie ma jej na obrazkach z postu #13?

I jeszcze jedno - który to obrazek z pomiarem bezpośrednio przy routerze?
    Na razie to on ma problem z zasięgiem LTE T-mobile u siebie więc niech się na tym skoncentruje, trudno oczekiwać lepszych prędkości internetu w sieci domowej jak ma się taką nędzę od operatora.