Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HUAWEI E5577Cs-321 i problem z bateria

04 Sie 2020 16:48 207 8
  • Poziom 3  
    Witam

Posiadam router Mifi huawei HUAWEI E5577Cs-321 aka orange airbox
    Owy router lezał sobie pudełku wyłączony z wyciągnięta baterią około 7 miesięcy
    Ostatnio zakupiłem starter,router się uruchomił natomiast bateria się ciągle ładuje na ładowarce i nie umie naładować.
    A po podpięciu przez usb do komputera się rozładowuję powoli powoli ale jednak.Tak poza tym router pracuje poprawnie znaczy nie zrywa połączenia nic się z nim nie dzieje,natomiast martwi mnie temat baterii.Zastawiam się czy dało by rade odpalić go bez baterii,bo i tak będzie służył jako net w domu.Jak myślicie bateria jest padnięta?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Bateria mogła być rozładowana przed wyjęciem i napięcie spadło poniżej dopuszczalnego, dlatego standardowa ładowarka ma problem by ją prawidłowo naładować. Problem może rozwiązać ładowarka, która pozwoli na przywrócenie baterii do używalności. Niektóre ładowarki do ogniw li-jon mają taką możliwość, w linku ładowarka z taką funkcją ale do ogniw cylindrycznych.
    https://hobbyhouse.pl/product-pol-7338-Ladowa...mulatorow-4x-18650-26650-Li-Ion-Xtar-MC4.html
  • Poziom 3  
    orginalna ładowarka huawei naładowała baterie do 100 %,ciekawe dlaczego podłaczony bezpośrednio do huba usb router powoli się rozładowuje... czy może mieć na to wpływ ilość urządzeń podpietych równoczesnie do huba usb 2.0 który jest hubem pasywnym(do huba wpięta jest równocześnie karta wifi usb i pendrive).
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jak ma się nie rozładowywać jak nie jest zasilany we właściwy sposób, wyjście USB ma wydajność prądową 500 mA, sam hub pobiera z 50 mA, pendrive może 100 mA, karta wifi też tyle to ile zostaje dla HUAWEI E5577Cs-321. Gdyby to był aktywny hub to dałby radę podtrzymywać poziom naładowania baterii modemu.
  • Poziom 3  
    Jutro sprawdzę na bezpośrednim wpięciu w port usb, zwyczajnie informuje jak wygląda podłączenie na ten moment.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    U mnie podobny modem podłączony do USB pokazuje prawie maksymalny pobór prądu z gniazda, a podłączony przez miernik prądu i napięcia na USB do ładowarki szybkiego ładowania pobór prądu 1.2 A.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Dokładnie jak Kolega Nomudrek wspomniał, urządzenie wymaga aktywnego zasilania, w trakcie działania. Podpięty router do USB może działać, ale się nie naładuje. Najlepiej podłączyć router pod ładowarkę od smartfona.
  • Poziom 3  
    Dziękuje za udział w wątku,podłączyłem do ładowarki orginalnej z huawei , bateria jest naładowana,caly router siedzi podłączony do listwy,klient podłączony po wifi i póki co śmiga:)
    Prawdę mówiąc chciałem mieć go podpięty kablem ale mówi się już trudno, w końcu Mifi ,działa na nim a2mobile.

Myślę że temat do zamknięcia
  • Poziom 3  
    Dziękuje za udział w wątku,podłączyłem do ładowarki orginalnej z huawei , bateria jest naładowana,caly router siedzi podłączony do listwy,klient podłączony po wifi i póki co śmiga:)
    Prawdę mówiąc chciałem mieć go podpięty kablem ale mówi się już trudno, w końcu Mifi ,działa na nim a2mobile.

Myślę że temat do zamknięcia

Dodano po 26 [minuty]:

Temat zamykam,dziękuję za udział i porady