Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6 pytań odnośnie pieca gitarowego.... i nie tylko

08 Paź 2005 14:15 696 2
  • Poziom 22  
    1. Czym sie różni końcówka mocy w piecu gitarowym od zwykłej ?? (zwykłej czyli od typowego wzmaka)

2. Czym sie róźni preamp w piecyku od typowego preampa ??

3. Jakie cechy musi mieć głośnik który nadaje sie na piecyk ??

4. Jak sie ma sprawność końcówki mocy na tranzystorach a na lampach ?? (powiedzmy w klasie A tranzystorowy, a lampy)

5. Jak można oczyścić potencjometry ??

6. Jeżeli mam możliwośc wykonania preampu na lampach i końcówki mocy na tranzystorach, albo na odwrót, to który wariant będzie tańszy a który lepszy ?? Czy jest wogóle sens ??

Narazie tyle udało mi sie wymyśleć :D Zachęcam do odpowiedzi :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Witam! Trudne pytania zadajesz, mam nadzieje, że Koledzy pomogą.
    1} Końcówka niczym się nie różni
    2} To jest bardzo ważny człon wzmacniacza, pod gitarę charakterystyka nachylania korektora, jest całkiem inna, jak w domowym sprzęcie, {minimum basu, a maksimum wysokich}, to tak w przybliżeniu, w domowym na pierwszym planie jest bas, a potem cała reszta.
    3} Trudne pytanie, ale powinien być to typowo gitarowy, szeroko pasmowy, o dużej skuteczności i sztywnym zawieszeniu..
    4} Wydaje mi się, że większą sprawność energetyczną ma tranzystor, ale co do jakości, to chyba lampa powinna iść lepiej, jeżeli chodzi o gitarę, lampa nie posiada zniekształceń TIM, czego nie da się całkowicie wy eliminować w tranzystorach.
    6} Pierwszy wariant powinien być lepszy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Dzieki Janek :) ktos jeszcze chętny do wypowiedzi ??