Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzielenie kabli głośnikowych za amplitunerem na 2 lub więcej pomieszczeń.

gibczyslaw 04 Aug 2020 22:07 411 1
    gibczyslaw
    Level 9  
    Witam.
    Poproszę o podpowiedź bo może ktoś przerabiał temat lub jest proste rozwiązanie a ja jestem zielony w temacie.
    W domu w salonie mam zestaw kina domowego Yamaha RX-V483 z podłączonym kompletem głośników 5w1 + subwoofer aktywny.
    Ponieważ powiększyłem powierzchnię domu pomyślałem o wykorzystaniu tego sprzętu do nagłośnienia stereo kuchni, która jest w formie pół otwartej na salon i widzi pilota i bluetooth.
    Niestety amplituner ma tylko pięć końcówek mocy, więc dodatkowych głośników oddzielnie podłączyć się nie da.
    Pomyślałem o opcji zrobienia rozdzielacza na kablach głośnikowych za amplitunerem, żeby mieć możliwość przełączania wychodzącego dźwięku stereo oddzielnie tylko na kuchnię lub zostaje salon lub i jedno i drugie razem.
    Czy są jakieś dedykowane gadżety do takiego rozwiązania czy trzeba kombinować jakieś rozdzielacze manualne typu wyłącznik instalacyjny prądowy?
    Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Pozdrawiam
    Bartosz
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Jakie są główne głośniki przy amplitunerze? Jest to dość ważne, bo przy małych głośnikach przy odsłuchu stereo sygnał może iść przez filtr cyfrowy odcinający niskie częstotliwości dla głośników i niskie tony wtedy idą na subwoofer.
    Oczywiście najlepiej kupić amplituner na dwie strefy, ale chyba nie o to w tym chodzi.