Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syntiant zbiera kolejne 35 milionów dolarów i sprzedaje milion chipów Edge AI

ghost666 05 Sie 2020 00:39 699 0
 • Syntiant zbiera kolejne 35 milionów dolarów i sprzedaje milion chipów Edge AI
  Syntiant, start-up z sektora układów AI o bardzo niskim poborze mocy, zebrał kolejne 35 milionów dolarów w ramach serii C finansowania, aby zwiększyć łączną kwotę zebraną przez firmę do 65 milionów dolarów. Firma, której 66 pracowników pracuje w Irvine w Kalifornii, również ogłosiła, że ​​osiągnęła istotny kamień milowy w wysyłce elementów - milion elementów w rękach klientów.

  Trzecia runda

  Runda C finansowania firmy Syntiant była prowadzona przez fundusz venture-capital założony przez firmy Microsoft, M12, oraz Applied Ventures, oddział Applied Materials.

  Syntiant zbiera kolejne 35 milionów dolarów i sprzedaje milion chipów Edge AI
  Kurt Busch
  "Te 35 milionów dolarów pozwala nam znacznie rozwinąć nasz zespół sprzedaży i zwiększyć nasze przychody" powiedział, dyrektor generalny Syntiant, Kurt Busch (na zdjęciu po prawej). "Mamy chip drugiej generacji już w laboratorium, który spodziewamy się zaprezentować przed końcem roku… te fundusze zostaną również wykorzystane na sfinansowanie rozwoju krzemu trzeciej generacji i zbudowanie naszej bazy klientów".

  Podczas gdy chip pierwszej generacji Syntiant jest odpowiedni do przetwarzania danych z czujników i przetwarzania głosu (wykrywanie słowa wybudzającego, wykrywanie poleceń i identyfikacja mówcy), druga generacja doda możliwości zarówno w zakresie przetwarzania dźwięku, jak i obrazu. Firma ma na celu zrozumienie mowy konwersacyjnej i nie tylko, a także zaawansowane funkcje świadomości kontekstowej dzięki trzeciej generacji układu. Spółka opracowuje również sieci neuronowe, które optymalizuje pod kątem sprzętu i potoków szkolenia danych.

  "W dzisiejszej formie uczenia maszynowego jest niewiele firm, które mogą brać surowy krzem i robić z nim różne rzeczy - są to zwykle kolosy branży - Google lub Amazon” powiedział Busch. "Aby wyprodukować fizyczny układ na rynek masowy, musisz mieć dostęp do danych do nauki sieci, ponieważ nie są one łatwo dostępne na rynku dla większości firm".

  Dlatego oferta firmy Syntiant jest tak ciekawa - dostarcza ona gotowe realizacje wraz z wyszkolonymi sieciami neuronowymi do określonych zastosowań.

  Uderzając w milion

  Milion wysłanych do tej pory elementów obejmuje zarówno NDP100, jak i NDP101 od czasu pierwszych zamówień produkcyjnych firmy we wrześniu 2019 r. Obie są produkowane w UMC w Singapurze. NDP100 ma 1,4 x 1,8 mm, podczas gdy NDP 101 jest nieco większy i zawiera więcej opcji wejścia i wyjścia.

  Syntiant zbiera 35 milionów dolarów

  Elementy firmy są używane głównie do wykrywania słowa wybudzania i identyfikacji mówcy. Wykrywanie słów kluczowych można przeprowadzić za pomocą NDP100 z siecią neuronową Syntiant o poborze energii równym zaledwie 3,4 µJ przy maksymalnej przepustowości 100 ramek audio na sekundę. To samo zadanie, realizowane na mikrokontrolerze z rdzeniem ARM Cortex-M4 wykorzystuje 658 µJ przy maksymalnej przepustowości 5 fps.

  Według Buscha większość z milionów sprzedanych egzemplarzy trafiła do laptopów i telefonów komórkowych, chociaż odmówił on podania nazw jakichkolwiek klientów. Podczas gdy większość dotychczas wysłanych elementów części nasłuchuje mowy, Busch powiedział, że firma odnosi sukcesy w projektowaniu systemów wykorzystujących również akcelerometry czy czujniki gazu, w których to sieci neuronowe Syntianta wykorzystane są do wykrywania anomalii.

  Źródło: https://www.eetimes.com/syntiant-raises-another-35m-ships-1-million-edge-ai-chips/#

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8221, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.