Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres DeLonghi ESAM Magnifica 3000b - bardzo słaby wypływ zaparzonej kawy

05 Aug 2020 11:29 858 9
  • Level 4  
    Witajcie,
    mam problem od kilku dni z ekspresem automatycznym DeLonghi Magnifica ESAM 3000b.
    Ekspres użytkuję od blisko 3 lat i jak dotąd nie było z nim problemu. Mielenie i pobranie wody odbywa się w sposób nie budzący zastrzeżeń, dopiero w momencie nalewania kawy do filiżanki zamiast strumienia kawy zaczyna kapać. Proces zaparzania trwa długo, bo ustalona ilość kawy musi zostać "wykapana". Najgorzej jest z rana przy sporządzaniu pierwszej kawy. Dysze są drożne, ilość mielonej kawy i dozowanej wody jest stała od początku użytkowania ekspresu. Urządzenie jest regularnie odkamieniane. Chciałbym zdiagnozować przyczynę i ewentualnie spróbować usunąć problem.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Ekspres odkamienic wymienic uszczelki w zaparzaczu i na grzalce.
  • Level 2  
    Mam podobny problem,kawa leci powoli,lura.
    Wymienilam uszczelki w zaparzaczu. Nie potrafię dostać się do termobloku. Proszę o schematy magnifica 3000B seria 212097
    Nie parzy kawy mielonej,wyrzuca sucha,lub lekko zwilżoną.
    Może ktoś mam czas na szkolenie?
    Kupiłam go używany.
    Co wymienić?
  • Level 14  
    Moim zdaniem bojler do wymiany.
  • Level 22  
    Miszka 83.Proponuję sprawdzić -wyczyścić sitko w bloku zaparzającym i zaworek pod sitkiem.
  • Level 2  
    Dzięki za instrukcję.
    Zaparzacz i sitko wyczyściłam wcześniej .
    Bojler to termoblok,tak?
  • Level 35  
    A co z pompa co z przeplywomierzem moze delikatnie przypchany nalezy sprawdzic wszystko na droznosc
  • Level 2  
    Pompa chyba ok mleko spienia,co z przeplywomierzem nie potrafię określić. Zapoznam sie ze specyfikacją gdzie sie znajduje.
  • Level 35  
    Do wymiany wszystkie uszczelki w termobloku