Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z matrycą w laptopie

wikard 08 Paź 2005 15:05 2374 9
  • #1 08 Paź 2005 15:05
    wikard
    Poziom 10  

Mam problem z laptopem a w szczególności z matrycą. Mianowicie matryca prod Samsung ma mały defekt z kolorami - wyświetla zamiast koloru białego czarny i odwrotnie. Wpadłem na pomysł aby zmienić profil kolorów w windowsie na taki który ma zamienione kolory biały na czarny i odwrotnie. I tu właśnie problem!!!.
    Czy ktoś mógłby stworzyć taki profil?
    Z góry dziękuję.

0 9
  • #2 08 Paź 2005 17:34
    Paweł_swobodny
    Poziom 20  

Czy pozostałe kolory są prawidłowe ? jakoś nie moge sobie logicznie wytłumaczyć takiego defektu wszak kolor biały jest z sumowania barw podstawowych RGB . Jeżeli więc ekran czerwony jest jasny , niebieski , zielony to chyba biały także powinien być bialy. Pierwsza rzecz jakiej bym się czepił to zawartości dysku twardego i zaczął tam szukać jakiegos programiku typu "Wirus-świrus" działającego dokładnie tak jak Ty kombinujesz :- odwrócić barwy białą i czarną ! Ale zaznaczam że mogę się mylić .

0
  • #3 08 Paź 2005 18:25
    wikard
    Poziom 10  

Na pewno to jest wina matrycy bo wkładałem kolegi i było wszystko ok!
    Zauważyłem tylko, że zamiast czarnego wyświetla biały i zamiast białego wyświetla czarny. Jeżeli kolor biały składa się z kolorów RBG to może przyczyna leży w innym kolorze.Mogę stwierdzić, że zamiast ciemnego (pulpit win98)fioletu wyświetla się żółty. Prawdopodobnie inne kolory też są wyświetlane jako inne kolory.

0
  • #4 08 Paź 2005 18:34
    elektryk
    Poziom 42  

A może matryca była rozbierana i ktoś ją źle zmontował? Jak się zachowują pozostałe kolory?

0
  • #5 08 Paź 2005 19:49
    wikard
    Poziom 10  

Próbowałem otworzyć zdjęcie w irfan view i zauwazyłem jeżeli włączę negatyw zdjęcia to wszystkie kolory są OK.
    Wygląda że matryca nie była rozbierana. Może jakiś styk nie łączy, ale te matryce są nierozbieralne. Potrzebny jakiś soft lub profil colorów.

0
  • #6 26 Paź 2005 11:14
    jacazwierz
    Poziom 14  

Mam podobny problem z matrycą w starym SONY Vaio. Kolry wyświetlają się w pełnym negatywie i to już w biosie (czy przy odpalaniu komputera) wiec nie jest to problem sterownika. Być może są gdzieś zamienione bieguny, ale nie bardzo rozbierać tego laptopa chcę i mogę (klienta laptop) myślałem o jakimś programie który instaluje się i można po prostu zrobić negatyw w całym windowsie. Czy ktoś słyszał o takim sofcie?

0
  • #7 26 Paź 2005 11:22
    halif
    Poziom 26  

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że PowerStripe ma możliwość tworzenia profili i ustawiania negatywu koloró. Spójrzcie na ten program.

0
  • #8 26 Paź 2005 15:46
    wikard
    Poziom 10  

Program Power Strip radzi sobie z negatywem ale nie można w pełni uzyskać normalnej barwy kolorów. Traci się też na jasności.

0
  • #9 27 Paź 2005 14:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 05 Lut 2006 08:10
    wikard
    Poziom 10  

Prawdopodobnie jest uszkodzona matryca. Gdzieś nie ma styku w matrycy albo zimny lut.

0