Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Longhi Magnifica S ECAM22.1 - Po włączeniu do sieci zapala się kontrolka alar

Anna S. 05 Aug 2020 19:36 2238 8
 • #1
  Anna S.
  Level 4  
  Przeprowadziłam Magnificę ECAM 22.110 do kraju z siecią 110kV. Po podłaczeniu do transformatora 110/240 ekspres zrobił jedną kawę, ale słychać było, że silnik windy zaparzacza działa wolniej, niż powinien - transformator widocznie nie przetwarzał napięcia na wyższe tak, jak miał przetwarzać. Przy kolejnej próbie zaparzacz utknął w pozycji górnej i nie ruszył się więcej, więc ekspres musiałam wyłączyć z sieci i odłożyć na półkę. Było to kilka miesięcy temu, od tego czasu przeprowadziliśmy się i zainstalowaliśmy sobie gniazdko 240kV.

  Teraz po podłączeniu do sieci (240) ekspres wyświetla alarm ogólny (wykrzyknik w trójkącie). Po zdjęciu pokrywy udało nam się ściągnąć zaparzacz do pozycji dolnej poprzez ręczne pokręcanie śruby windy. Zaparzacz i cały ekspres był wyczyszczony przed przeprowadzką, i ekspres działał przedtem bez zarzutu. Raz też zadziałał na tym 110kV z transformatorem, więc wydaje mi się, że to jakiś problem związany z utknięciem zaparzacza na samej górze i związaną z tym koniecznością wyłączenia ekspresu z sieci bez normalnej procedury wyłączania (nie dało się), a nie z funkcjonowaniem silnika, młynka czy czujników, ale oczywiście jestem kompletnym laikiem.

  Czy ktoś ma jakiś pomysł rozwiązania problemu bez pomocy serwisu? Najbliższe DeLonghi jakieś 200 km stąd; w mieście, w którym mieszkam są jakies ogólne serwisy naprawy maszyn do kawy, ale dotychczasowe kontakty z miejscowymi specjalistami różnych dziedzin nie napawają mnie szczególnym optymizmem co do ich zdolności naprawienia czegokolwiek, zwłaszcza, że pija się tu głównie brązową wodę robioną w prostych maszynkach przelewowych typu kawa mielona w torebce/filtrze papierowym i dzbanek...
 • #2
  ssss
  Level 37  
  Prosze przeprowadzic reset maszyny
 • #3
  Anna S.
  Level 4  
  Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy.

  Przeprowadziłam reset kilka razy, według wskazówek znalezionych w internecie (w instrukcji obsługi nie jestem w stanie się do tego dokopać - wg mnie temat został pominięty), na następujące 3 sposoby:

  1. naciśnięcie guzika włącz/wyłącz + 1 mała filiżanka + 2 małe filiżanki, trzymając wszystkie guziki na raz włączyłam ekspres do sieci;
  2. naciśnięcie guzika włącz/wyłącz + 1 duża filiżanka + 2 duże filiżanki, trzymając wszystkie guziki na raz włączyłam ekspres do sieci;
  3. naciśnięcie na raz wszystkich 5 guzików powyżej; trzymając wszystkie 5 na raz włączyłam ekspres do sieci.

  Żaden z powyższych sposobów nie dał skutku. Trójkąt z wykrzynikiem świeci się nadal, plus migają dwie dolne zielone diody (2 małe filiżanki i 2 duże filiżanki). Może jest inny sposób na reset?
 • #4
  ssss
  Level 37  
  Witam Jezeli migaja dwie zielone diody to maszyna sie nagrzewa lecz jesli bedzie uszkodzona grzalka to bedzie wyskakiwal alarm.
 • #5
  Anna S.
  Level 4  
  Owszem, migają dwie diody, ale dolne, normalnie przy nagrzewaniu migały dwie górne....
 • #6
  ssss
  Level 37  
  Wiec prosze pszeczytac instrukcje obslugi
 • #7
  Anna S.
  Level 4  
  Przeczytałam, nawet kilka razy. Kod kontrolny miganie dolnych diod + stałe światło wykrzyknika w trójkącie w ogóle nie występuje (załączam zdjęcie). Stałe światło wykrzyknika w trójkącie wg instrukcji oznacza konieczność wyczyszczenia ekspresu, ale od ostatniego czyszczenia (przez serwis) zrobił dokładnie jedną kawę, więc to niemożliwe. Przy nagrzewaniu się świecić powinna się górna, a nie dolna dioda (załączam zdjęcie strony w instrukcji i ekspresu po włączeniu do sieci).

  Może dysponuje Pan bardziej szczegółową instrukcją dla serwisantów i mógłby się podzielić? Język obojętny.
 • #8
  ssss
  Level 37  
  Moze servis nie zrobil czyszczenia.
 • #9
  Anna S.
  Level 4  
  Raczej zrobił, a jeżeli wziął pieniądze i nie zrobił, to nie jestem w stanie tego zweryfikować, niestety (po zdjęciu pokryw jest czysto, ale na części nie rozbierałam). Trudno, dziękuję, będę musiała jednak kogoś tu znaleźć.