Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MagPi numer 96 już dostępny

ghost666 06 Sie 2020 22:06 813 0
 • MagPi numer 96 już dostępny
  Ukazał się właśnie 96. numer magazynu Raspberry Pi MagPi. Tematem z okładki tego numeru są projekty Raspberry Pi - w tym numerze znajdziecie aż 25 bezproblemowych projektów, jakie zrealizować można z pomocą tego komputera jednopłytkowego. Ponadto emulator Windowsa 98, cyfrowy oscyloskop i system home-audio.

  W numerze między innymi:

  * 25 bezproblemowych projektów. Wykorzystaj nowe Raspberry Pi dzięki tym inspirującym, ale łatwym do wykonania projektom.
  * Zbuduj najlepszy domowy system muzyczny. Chcesz dźwięku w całym domu bez płacenia wysokiej ceny? P. J. Evans opisuje system z ekranem dotykowym oparty na Raspberry Pi, który przewyższa profesjonalne konstrukcje.
  * Test samochodu-robota. Autorzy dotarli do zestawu PiCar-V Kit V2.0 i przetestowali go. Czy ten czterokołowy cud techniki jest odpowiednim robotem dla Ciebie?
  * 10 letnich projektów. Pokonaj upały dzięki tym projektom wykorzystującym Raspberry Pi.
  * Uruchom oprogramowanie Windows 98. Uruchom Raspberry Pi z systemem operacyjnym Windows 9x i uruchom na nim klasyczne oprogramowanie z DOSBox-X. K. G. Orphanides ma wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby uruchomić emulator klasycznego Windowsa na Raspberry Pi.
  * Zatrzymaj ruch i zrób idealne selfie dzięki wysokiej jakości aparatowi. Dodaj spust migawki do swojego Raspberry Pi i używaj go do robienia zdjęć i nagrywania filmów poklatkowych.
  * Bezpieczny dostęp zdalny. Uzyskaj zdalny dostęp do swojego Raspberry Pi, ukrywając otwarty port przed wzrokiem ciekawskich.
  * Oscyloskop na Raspberry Pi i Arduino. Mike Cook składa razem dwie popularne płytki i próbkuje sygnały z częstotliwością do 1 MHz. To świetna kombinacja do pracy z dźwiękiem.
  * Udostępnij swoje projekty. Upewnij się, że każdy może przyłączyć się do zabawy z Twoimi projektami, udostępniając je jak największej liczbie odbiorców.
  * Naucz się C z Raspberry Pi. Odkryj podstawowe zasady korzystania z komputerów i naucz się klasycznego i nadal używanego języka programowania dzięki tym książkom, samouczkom i kursom.
  * Projekt Zed. Potężny robot budowany przez utalentowanego twórcę w Ugandzie.
  * Tracker Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Użyj Raspberry Pi i wyświetlacza elektronicznego, aby mieć oko na miejsce pobytu stacji kosmicznej ISS.
  * PiMowBot. Genialna zautomatyzowana kosiarka do trawy, której celem jest koszenie trawy za Ciebie.
  * Mikroskop OpenFlexure. Obniżenie kosztów wykrywania chorób dzięki drukowanemu w 3D mikroskopowi klasy laboratoryjnej.  Źródło: https://store.rpipress.cc/products/the-magpi-magazine-96?utm_source=elektroda

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8221, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Sklep ElwronSklep Elwron