Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczny treser

08 Paź 2005 16:40 872 4
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich na forum :D .

Mam psa, który szczeka zawsze ilekroć ktoś przejdzie koło domu i teraz poszukuje projektu, który generował by impuls elektryczny w tym samym momencie kiedy pies tylko szczeknie.
    Nie chodzi mi o to aby to dla psa było bardzo przykre czy też szkodliwe chodzi mi o to aby żeby po jakimś czasie skojarzył sobie że jego szczekani bedzie karane czymś nieprzyjemnym dla niego.

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    z praktycznego widzenia, stworzenie takie urządzenia jest mało wykonalne. musiałbyś stworzyć je w opraciu o sygnał dzwiękowy, ale układ reagował by na wszystkie dźwięki. chyba że nagrałbyś ścieżkę dżwiękową (szczekania) i mikrokomputer sprawdzał by ją z aktualnym dźwiękiem
  • Poziom 11  
    Ja już kiedyś widziałem taki projekt i było to zrobione na podobnej sadzie co odstraszacz psów tylko odwrotnie kiedy był sygnał dźwiękowy o danej częstotliwośći to w tym momencie pies był kopany niewielkim prądem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    A gdy zacznie szczekać inny pies i układ to wychwyci? Wyśle psu impuls, a ten nie będzie wiedział o co chodzi i w efekcie... zgłupieje. Wyobraź sobie teraz, że pies sąsiada będzie ujadał całą noc/dzień - a układ wszystko wychwyca! Pomyśl co wtedy będzie przechodził twój pies!

Odradzam budowania takich układów - zazwyczaj tylko szkodzą zwierzęciu.

Aby pies przestał szczekać należy POŚWIĘCIĆ MU TROCHĘ CZASU i samemu go wytresować!

A może to dobrze, że szczeka - broni swojego terytorium (twojego domu/podwórka)?

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    rozumiem o co ci chodzi ale zapomniałem dodac że w tamtym projekcie była taka regulacja na czułość albo była ona bardzo mała wychwycała tylko z odległości max 50cm z tego co pamiętam. A poza tym w razie konieczności można to śćiągnąć

>>Aby pies przestał szczekać należy POŚWIĘCIĆ MU TROCHĘ CZASU i samemu go wytresować<<

Gdyby pies był u mnie to i owszem byłby posłuszny ponieważ ja go tresowałem i mnie słucha no ale że dziadkowie mają ogródek to pies ma lepsze warunki na to aby się wygonić. Alternatywą może być też układ sterowany pilotem (chodzi o to że babcia nie bedzie co 5 minut latac za psme aby go skarcić [nie mówie o biciu go] a w ten sposób pies odczuje że źle zrobił i powinien w końcu być w miara posłuszny)