Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Monitor 22-24 cali - Gry filmy internet, pomagite?

DEDMAN 08 Aug 2020 08:34 261 7
    DEDMAN
    Level 17  
    Witam
    od czytania po forach już mnie głowa boli.
    Poprzedni monitor: Benq Fp93p był idealny ale zgon nadszedł niespodziewanie.
    Max absolutnie to 24 cali brak miejsca na biurku.
    Mam zastępczego LG 22en43 ale bez dodatkowego oświetlenia tak razi po oczach że masakra, za to względem wymiarów malina.

Czego bym chciał:
    Siedzę niecałe 60 cm od ekranu podstawa ochrona oczu.
    Używam głównie Gry / w stylu horizon, assasins, far cry i trochę strategi/ Praca online, trochę filmów.
    Jak najmniej awaryjny z dobrą matrycą.
    Myślałem nad dell p2419h dobre opinie ale nie za wolny w grach? Ghosting?
    AOC 22V2Q

Ogólnie wolę mniejszy ekran z lepsza matrycą, niż odwrotnie.
    Limit kasy 1200
    Na pokładzie GTX1060 3GB, I5-6500

Dzięki z góry.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Ochrona oczu i używanie bez dodatkowego oświetlenia nie idą w parze.
    Z tanich monitorów można się przyjrzeć Acerowi VG240 - https://www.ceneo.pl/66893958

Jest to fajny średniak (wszystko poniżej 1500-2000 będzie raczej średniakiem). Matryca IPS, dość szybka, odświeżanie 75Hz - w sumie przy 4 rdzeniach i GTX1060 więcej raczej nie będzie potrzebne. W miarę nieźle oddaje kolory (subiektywnie). Jakość obrazu również jak dla mnie OK (znowu - subiektywnie, każdy odbierze inaczej). Ogólnie dość wyważony uniwersalny sprzęt z delikatnym ukłonem w kierunku gier.
    qrek1
    Level 30  
    Może się czepiam, ale słyszałem że monitory mają opcję regulacji jasności i kontrastu. Nie wyobrażam sobie pracować na tych samych ustawieniach w dzień i w nocy. Ale może to tylko ja...
    DEDMAN
    Level 17  
    może źle się wyraziłem
    1 używam fluxa
    2 żeby w miarę dobrze widzieć i nie wypalać sobie oczu muszę mieć włączona 2 lampki biurkowe inaczej mnie bolą po paru godzinach
    dt1
    Admin of Computers group
    DEDMAN wrote:
    1 używam fluxa

Kto co lubi, dla mnie zażółcenie obrazu czyni ten obraz brzydkim, więc nie używam. Nie zauważyłem, żeby mi się wzrok bardziej lub mniej męczył przy zażółceniu ekranu, czy też bez niego. No ale to może być jakaś indywidualna sprawa. Mnie żółty obraz po prostu drażni.

DEDMAN wrote:
    2 żeby w miarę dobrze widzieć i nie wypalać sobie oczu muszę mieć włączona 2 lampki biurkowe inaczej mnie bolą po paru godzinach

Żaden monitor, nawet najlepszy, nie wyeliminuje konieczności doświetlenia tła. Wzrok się męczy i będzie męczył, jeśli na monitor będzie się patrzyć po ciemku. Nawet jak to będzie monitor za 10 kafli. Duża różnica kontrastu (natężenia światła) między centrum kadru a jego brzegami jest (podobno) bardziej szkodliwa dla wzroku, niż brak wszystkich cudownych technologii oszczędzających wzrok, które marketing pcha do opisu monitora, aby ten był pozornie lepszy.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    qrek1 wrote:
    Może się czepiam, ale słyszałem że monitory mają opcję regulacji jasności i kontrastu. Nie wyobrażam sobie pracować na tych samych ustawieniach w dzień i w nocy. Ale może to tylko ja...
    Chyba tylko ty. Podczas kalibracji monitora ustawia się kontrast i jasność na właściwym poziomie i tego nie rusza, bo stworzony profil ICC się rozjedzie. Czy w dzień, czy w nocy monitor ma wyświetlać takie same barwy a jasność w pomieszczeniu ma być bez zmian.
    Chyba, że komuś jest obojętne co widzi na ekranie. Wtedy pełna dowolność.
    Michał
    DEDMAN
    Level 17  
    waham się między tymi dwoma
    AOC 24G2U 144Hz
    oraz
    Philips 245E1S/0
    lepszy w grach i obrazie albo lepsza czcionka i filmy
    DEDMAN
    Level 17  
    kupiłem philipsa