Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak uruchomić AKAI S950 bez oryginalnego kabla zasilającego?

Galezow1 08 Aug 2020 12:50 399 9
    Galezow1
    Level 2  
    Cześć, chciałby się przywitać bo to mój pierwszy post.
    Ostatnio dostałem sprzęt AKAI S950 jednak bez kabla zasilającego, który praktycznie nie jest dostępnu na naszym rynku, jedynie pojedyncze w USA.
    Gniazdo to zdaje się odpowiada NEMA Type 1-15P. Wobec tego nawet nie mam jak sprawdzić czy sprzęt działa. Czy ktoś z forumowiczów jest mi w stanie poradzić czy sampler uruchomię tylko z takim kablem czy może są inne możliwości.?
    Dziękuję
    Tomek
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    arturdip
    Level 30  
    Witam.A nie można próbnie zastosować jakiś wsuwek i podłączyć(oczywiście zaizolowanych)?
  • Helpful post
    2konrafal1993
    Level 35  
    Możesz wymienić gniazdo na nasze tylko dobrze by bylo znać wymiary tego gniazda by coś dobrać. Kilkanaście minut z lutowanicą oraz śrubokrętem i masz problem kabli rozwiązany. Nie widzę sensu zamawiać oryginalnego kabla za który pewnie sobie dobrze policzą.
    misiek1111
    Level 29  
    Podaj wymiary:
    Jak uruchomić AKAI S950 bez oryginalnego kabla zasilającego?
    Przed podłączeniem, przełącznik na 240V.
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    bardzo przyjemny instrument, mam taki - ciekawe za sa takie nie poplularne jak piszesz ? ja swoj kupilem bez problemu.
    U mnie jest kabel na stale bez gniazda.
    Z tego co widze masz wersje europejska/angielska, zgadzam sie ze wymiana gniazda bedzie chyba najlepszym i najekonomiczniejszym rozwiazaniem, jezli tylko chcesz sprawdzic to kup zlacza np samochodow wsuwane do laczenia kabli to sie nazywa Abiko zainstaluj na kablu sieciowym i podlacz.
    Pozdrawiam
    Galezow1
    Level 2  
    misiek1111 wrote:
    Podaj wymiary:
    Jak uruchomić AKAI S950 bez oryginalnego kabla zasilającego?
    Przed podłączeniem, przełącznik na 240V.

Cześć, wymiary :
    A - 10 mm
    B - 2 mm
    C - 21,5 mm
    D - 13 mm

Dodano po 2 [minuty]:

Dziękuję wszystkim za pomoc. Faktycznie opcja ze złączami do sprawdzenia będzie dobra żeby sprawdzić. Po tym jednak będę chciał wymienić to gniazdo.
    Tomek
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    masz dysk systemowy? no ale i bez niego cos zacznie "migac" po wlaczeniu
    Pozdrawiam
    Galezow1
    Level 2  
    Nie mam dysku.
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    sampler nie "ruszy" bez FDD z systemem, szukaj na stronach Akai-proffesional v2.0, byla chyba i nowsza ale 2.0 jest OK, zciagasz obraz i program do nagrywania, nagrywasz na FDD i wkladasz dyskietke do samplera. jak wlaczysz zasilanie to pierwsze co zrobi to odczyta system i dopiero sie uruchomi.
    Pozdrawiam
    Galezow1
    Level 2  
    Sprzęt sprawdzony za pomocą wsuwek i połączeniu kabla zasilającego. Dziękuję