Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Karcher puzzi - Dostała się woda i coś się spalilo

Leeszek2607 08 Aug 2020 16:34 645 11
Testo
    Leeszek2607
    Level 10  
    Prałem dywaniki samochodowe trochę piany dostało się do silnika. Wyłączył się i trochę z niego zaśmierdziało. Rozebrałem go i teraz mam dylemat co kupić czy płytka się spaliła czy silnik? Jak mogę to sprawdzić miernikiem? Taki mam silnik i taka płytkę przed nim. Dobrze, że są części zamienne do tego odkurzacza. Tylko nie wiem co kupić? Czy od razu dwa elementy się spaliły.
    :arrow: Link
    :arrow: Link
  • Testo
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Gdybyś wrzucił fotki Twoich elementów a nie ofert aukcyjnych można byłoby cokolwiek wnioskować i ukierunkować do pomiarów ewentualnych a co za tym idzie do namierzenia usterki. A tak to można tylko napisać jak to piszą specjaliści z AGD - wróżenie z fusów lub jak kiedyś Skryn pisał ,, szklana kula podpowiada,,.
  • Testo
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Płytkę masz wysmażoną na twardo ( nawet laminat odleciał) . Co prawda w sumie tam są tylko 2 diody ( na bank przebite) i kondensator ( można zmierzyć pojemność ) ale to nie ma najmniejszego sensu. Diody oberwały tam, że wysmażyło nawet punkty lutownicze ( nie wspomnę już o kościach z konektorami).
    Co do silnika to jak go sprawdzałeś po wymianie szczotek? Podpinałeś bezpośrednio pod napięcie czy poprzez tą płytkę ?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Leeszek2607
    Level 10  
    Nie podpinalem to do prądu bezpośrednio. Czyli ta płytkę już zamawiać???
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Leeszek2607
    Level 10  
    Nie ma nic więcej tylko ta płytka. Chyba aż takich zdolności nie mam. To co Ty piszesz to już za dużo. Wolę zamówić płytkę i mam nadzieję ruszy. Tylko jeszcze sprawdzę sam silnik miernikiem. Mam nadzieje ze się nie spalił.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Leeszek2607
    Level 10  
    Będę później w garażu to zrobię zdjęcia pomiarów. Jak coś będzie źle to mnie poprawisz. Szczotki wyciągnąłem obydwie i tak jak pisałem jedna się albo zawiesiła albo przypalila więc ja wymienilem. Poskladalem tylko nie wiedziałem jak sprawdzic bo dalej nie ruszył silnik. Wrócę potem zdjęcia. Dziekuje