Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWSN 10DA - Najpierw błąd E21 potem bezpieczniki i nie chce się wł

09 Sie 2020 11:30 237 8
  • Poziom 8  
    Posiadam tę pralkę już ponad 10 lat i nigdy nie było problemu do wczoraj. Najpierw przy próbie prania nie chciała ruszyć wyskoczył błąd E21. Wlączył sam program wirowanie i zaczęła kręcić wyłączyłem włączył znów progrram 45 i ruszyła pobrała wodę prała i przy wirowaniu wywaliło bezpieczniki od tej pory pralka nie włącza się nawet. Gdzie zacząć szukać wiem, że jest wiekowa ale jeśli by to było względnie opłacalne to chciałbym ją ratować.
  • Poziom 30  
    Sprawdź długość szczotek w silniku oraz czy nie wykręcił się wirnik tacho.
  • Poziom 8  
    Ok tylko , że pralka w ogóle się nie włącza wyświetlacz " ciemny" .
  • Poziom 30  
    Jeżeli wyświetlacz jest ciemny i spaliło bezpiecznik to prawdopodobnie oberwał procesor i programator do wymiany. Trzeba wezwać fachowca aby to sprawdził.
    Sprawdź czy napięcie jest w gniazdku np.suszarką.
  • Poziom 34  
    slawekz1 napisał:
    pralka w ogóle się nie włącza wyświetlacz " ciemny"

Wyjmij moduł sterujący, zrób dobrej jakości zdjęcia obu stron płytki i zamieść w temacie.
  • Poziom 8  
    Ciężko znależć dokładnie taki ale nawet gdy znajdę to zastanawiam się nad wymianą bo coś go spaliło .
  • Specjalista AGD
    Jak nie usuniesz przyczyny to nowy moduł wyleci również w powietrze. Sprawdź co jest podłączone do modułu po lewej na dole do złącza, wg fotki po lewej. Naprawdopodobniej z tamtąd pochodziło bum, przypuszczam, że może być to silnik który został zalany z cieknącego dozownika, ale musisz to zweryfikować.
  • Poziom 8  
    Ze względu na wiek pralki zdecydowałem się na zakup nowej.