Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Whirlpool AWE 6517/P - Pralka nie startuje

09 Aug 2020 12:32 1644 4
 • Level 2  
  Witam,
  Pralkę Whirlpool AWE 6517/P posiadam od 10 lat niekiedy były problemy z włączeniem programu, ale te co były nam potrzebne działały aż do dziś. Program codzienny 40 stopni 1h doszedł prania zasadniczego 10 minut do końca i wyskoczył błąd filtra (czerwona kontrolka). Filtr odkręciłem wyczyściłem i włączyłem start, po raz kolejny czerwona lampka na konsoli, po raz drugi odkręciłem filtr zdoiłem lewy bok pralki zdemontowałem gumową rurkę od bębna do filtra, przeczyściłem i złożyłem do kupy.

  Jednak po wciśnięciu start pralka buczy i nie startuje... Po wyłączeniu odczekaniu 15 minut i włączeniu innego programu pralka Nie startuje, tylko buczy pytanie co siadło programator czy jakaś płytka sterująca? Jednak w tym momencie nie jesteśmy w stanie kupić nowej...
  Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź oraz każdą pomoc.
  Pralka Whirlpool AWE 6517/P - Pralka nie startuje
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Helpful post
  Level 43  
  Bęben ci się kreci luźno bez paska na kole, buczenie z silnika wychodzi?
 • Level 2  
  Tak buczenie dochodzi z silnika, bęben się nie kręci .
 • Helpful post
  Level 43  
  To masz zablokowany, zdejmij pasek z koła pasowego. Jeśli dalej nie kreci masz zablokowany bęben coś jest w środku bębna. Po wyjęciu grzałki możesz sprawdzić co blokuje bęben.
 • Level 2  
  Zgodnie z zaleceniami dostałem się pralki od dołu w środku po ręcznym przesunięciu bębna natrafiłem na x2 fiszbin po usunięciu pralka zaczeła działać .