Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stukanie w prawym kole na nierównościach

Maciej2020 09 Aug 2020 14:00 684 4
    Maciej2020
    Level 3  
    Cześć wszystkim, mam taki problem że stuka mi coś przy prawym kole i chciałbym się zapytać czy może być to łącznik stabilizatora. Dodam że pół roku temu mechanik mi powiedział że jest właśnie prawy łącznik do wymiany ale kompletnie o tym zapomniałem bo nie było żadnych stuków ani innych objawów. A dzisiaj pojechałem w dłuższą trasę i po 300km mi zaczęło stukać na dziurach i nierównościach w mieście (takie głuche stukanie) ale jak jade np zwykłą drogą ok 80km/h to nic nie stuka nie ma pogorszenia prowadzenia. Szukałem w internecie ale tam wszystkie objawy są takie same i do tulei i do sworznia i łącznika. Przy przyspieszaniu, hamowaniu, ani skręcaniu nic sie nie odzywa tylko na dziurach dudni. Możliwe ze to łącznik? Na pewno pojade na stację diagnostyczną ale chciałbym wiedzieć orientacyjnie na co muszę sie przygotować według tych objawów które tak nagle sie pojawiły.
    Pedros050
    Level 43  
    Tak łącznik lub sworzeń do wymiany.
    Maciej2020
    Level 3  
    No właśnie brałem pod uwagę sworzeń ale dziwne bo w maju byłem na szarpakach i mechanik powiedział ze w dobrym stanie jest zawieszenie nie ma luzów. A w styczniu mi tuleje wymieniał więc dziwna sprawa że tak nagle gdzie ja wogole po dziurach nie jeżdżę a tym bardziej w trasie gdzie to zaczęło sie odzywać.
    Pedros050
    Level 43  
    A może ci się coś popuściło nie zaszkodzi sprawdzić. Lub podjechać do diagnosty niech sprawdzi dokładnie.
    Maciej2020
    Level 3  
    No do diagnosty pojade na pewno nie ma co zwlekać.