Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

John Deere 6310 i Zetor 7211

Tomek asa 10 Aug 2020 13:03 606 4
 • #1
  Tomek asa
  Level 4  
  Witam mam pytanie olej w skrzyni w John jest rzadki no i jak a w zetorze zawsze był lany Hipol gęsty jak wleje rzadkiego będą wycieki gdzieś? Bo chciał bym jednym i drugim ciągnikiem kiprowac przyczepy i nie chce żeby zaraz mi pompa poszła w Zetorze a jeszcze jedno pytanie hamulce olejowe do przyczep są dobre ??
 • #2
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Raczej to w Fetorze powinien być fabrycznie zalany olej hydrauliczno-przekładniowy a nie hipol 6 jak do C330, tym bardziej że Fetor ma normalny filtr układu hydraulicznego. Zmień olej na taki sam, czyli na olej klasy UTTO. Typ oleju nie ma znaczenia czy będą wycieki czy nie. Jeśli takowe występują to należy je wyeliminować przez wymianę uszczelniaczy, uszczelek itp.
 • #3
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  BANANvanDYK wrote:
  Raczej to w Fetorze powinien być fabrycznie zalany olej hydrauliczno-przekładniowy a nie hipol 6 jak do C330, .
  Mistrzu, do Zetora szedł właśnie przekładniowy Hipol, a do C330 Lux...
  BANANvanDYK wrote:
  tym bardziej że Fetor ma normalny filtr układu hydraulicznego.
  No i co z tego, skoro hydraulika pracuje na oleju ze skrzyni biegów. Dzięki temu że jest filtr hydrauliki, pompa i siłownik podnośnika żyją dłużej niże w c360. Zalać można nawet ATF-a, tylko po co. Hipol GL-4 i będzie dobrze.
 • #4
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Chyba do C325/C328 olej Lux. Za czasów C330 był już olej Hipol 6, natomiast za czasów C330M opracowano już i wpisano do zalecanych olej Agrol U.
  W Zetorze UR1 w założeniu konstruktora był zalecany olej SAE 80W GL-4. Czechosłowacki olej PP80. Instrukcje obsługi zalecają także użycie oleju UTTO. W zasadzie można nawet użyć Agrol U.
  Orlen produkuje ten sam olej pod nazwami "Hipol 6" oraz "Hipol 80W-90". W zimę posiada znaczną lepkość i hydraulika działa opornie.
 • #5
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  BANANvanDYK wrote:
  Chyba do C325/C328 olej Lux. Za czasów C330 był już olej Hipol 6
  Raz że to praktycznie jeden i ten sam ciągnik, z tymi samymi pasowaniami, do tego właśnie instrukcja C330 podawała olej "lux" do mechanizmów skrzyni biegów. Bez problemu można zalać Hipolem - gęstrzy, wyciszy tryby.
  BANANvanDYK wrote:
  W zimę posiada znaczną lepkość i hydraulika działa opornie
  Co w zimie, w trzaskające mrozy robisz ciągnikiem? Nic. Czasami do odśnieżania tylko.