Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung QE65Q60RAT - Problemy z matrycą

Krebi 10 Aug 2020 20:08 585 5
    Krebi
    Level 2  
    Witam, dotarł do mnie dzisiaj 65-calowy Samsung QE65Q60RAT. Po półgodzinnym użytkowaniu zauważyłem z bliska, że coś jest nie tak. Po pierwsze na matrycy są widoczne paski, ciągną się po całej szerokości ekranu od góry do dołu. Po 2 od połowy ekranu kolor jest słabszy, jakby ciemniejszy i bardziej wyblakły. Bawiłem się już wszelakimi ustawieniami, trybem równomiernego kontrastu ale nic to nie dało. Tak samo nic nie znalazłem na ten temat w internecie. Pytanie teraz brzmi, czy da się to jakoś naprawić i są ustawienia korygujące o których nie wiem, czy nie pozostaje nic innego jak oddać TV na gwarancję? Niżej zdjęcia.
    Samsung QE65Q60RAT - Problemy z matrycą Samsung QE65Q60RAT - Problemy z matrycą Samsung QE65Q60RAT - Problemy z matrycą Samsung QE65Q60RAT - Problemy z matrycą Samsung QE65Q60RAT - Problemy z matrycą
  • Helpful post
    dance251
    Level 31  
    Tak, to wygląda na uszkodzenie matrycy, być może podczas transportu. Proponuję odesłać do sklepu. Pytanie tylko, czy przy odbiorze od kuriera był sprawdzany bo to może oznaczać początek kłopotów (mogą nie chcieć uznać gwarancji).
    Krebi
    Level 2  
    Nie, nie był sprawdzany przy odbiorze. Dopiero sam po wyjęciu go z pudełka i chwili użytkowania stwierdziłem wadę. Póki co piszę ze sklepem i wygląda na to, że raczej bez problemu go przyjmą.
    dance251
    Level 31  
    Krebi wrote:
    Póki co piszę ze sklepem i wygląda na to, że raczej bez problemu go przyjmą.

To dobrze, trzymam kciuki ;)