Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG7150 - Kompatybilność enkodera kołowego z MG7750

pero3782 10 Aug 2020 20:33 417 3
    pero3782
    Level 11  
    Witam

Posiadam drukarkę jak w temacie.

Do wymiany enkoder kołowy.

Po ponad 3 latach postanowiłem ją reaktywować i przywrócić do życia.

Pytanie czy z prawie identycznej drukarki 6 atramentowej model MG7750 enkoder będzie pasował ? Bo na logikę powinien.

Z kolei MG7750 ma błąd B203 i teraz pytanie czy nie lepiej ją naprawić zamiast bawić się z MG7150 ? Dodam, że w MG7150 jest fabrycznie nowa głowica.

Jest prawdopodobieństwo, że będzie kompatybilna i usunie błąd?

Od 2 lat usilnie staram się dostać enkoder jednak bez rezultatów, serwisy drukarkę zbywają i umywają ręce od chociażby podjęcia próby naprawy drukarki. Dlatego biorę się za to sam. Doświadczenie posiadam, być może minimalne ale dam radę.

Proszę o pomoc, jakieś rady bądź może ktoś posiada z was ewentualnie taką część czy możliwość naprawy.
    fifek62
    Level 23  
    A głowice w tych drukarkach nie są takie same?
    Może po prostu przełóż z Mg 7150 do MG7750 i powinna działać B203 błąd głowicy po wymianie głowicy znika.
    Ciężko dostać cześć bo każdy z tym ucieka głowice padają jak opętane prędzej dostaniesz całą drukarkę za grosze niż jakąś cześć.
    pero3782
    Level 11  
    A głowica ma jakiś własny chip ? Bo zastanawia mnie czy jak włożę z powrotem głowice na której wystąpił błąd to czy będzie już w porządku.

Nie mam chwilowo czasu się za to wziąć. Pamiętam tylko, że błąd wystąpił jakoś po podłączeniu po wifi, pobrali jakąś aktualizację i na drugi dzień błąd.

Jeszcze kwestia tuszu. Jakie polecacie oprócz cholernie drogich oryginałów do użycia z papierem Canon Platinium Pro ?

Dodano po 3 [minuty]:

Działało bez problemu do momentu aktualizacji...
    pero3782
    Level 11  
    Więc tak.

Co do głowicy jak najbardziej pasuje i działa ta z mg7150. Na tamtej uszkodzonej nawet diody poszczególnych atramentów się nie świeciły. Więc cała reszta powinna również pasować. Jutro biorę się za enkoder