Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pro¶ba o pomoc w diagnozie silnika elektrycznego

macif 10 Aug 2020 21:54 1593 4
    macif
    Level 3  
    witam,
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, być może tak ma być...
    Myjka Black & Decker PW1700. Myjka działała 5 lat. Podczas ostatniego mycia silnik zacz±ł dziwnie zwalniać. W pewnym momencie było czuć zapach spalenizny. Wył±czyłem myjkę i przez kilka sekund się lekko dymiło. Odczekałem chwilę i na kilka sekund znowu wł±czyłem. Silnik dosyć gło¶no pracował więc rozebrałem myjkę. Wł±czyłem do pr±du sam silnik, który bardzo mocno iskrzył na szczotkach. Wyci±gn±łem szczotki. Jedna z nich była mocno zuzyta(zostało ok 1cm) . Zakupiłem nowe szczotki. Dzisiaj je zamontowałem. Iskrzenie ciut mniejsze, ale nadal mocne. przeczy¶ciłem miedĽ z któr± styka się szczotka, ale to nie pomogło.
    W internecie znalazlem sposob na sprawdzenie wirnika. Podlaczylem miernik ustawiony na Omy. Wszędzie na poszczególnych płytkach było 0,4 Oma poza dwoma płytkami, które pokazały 6,7Oma. Izolacja pod tymi płytkami była trochę "zesmażona"
    W zalaczniku zdjecie tych płytek-czy taka warto¶ć ma być?

Pro¶ba o pomoc w diagnozie silnika elektrycznego Pro¶ba o pomoc w diagnozie silnika elektrycznego
  • Helpful post
    78db78
    Level 40  
    Zanie¶ silnik tam gdzie przezwaja maj± przyrz±d do sprawdzania wirników , obstawiam zwarcie między zwojowe, nic dobrego po zadymieniu.
    macif
    Level 3  
    A da się to zwarcie sprawdzić w jaki¶ inny sposob?