Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Edimax LT-6408n +modem Huawei E3372s = brak internetu

universis 11 Aug 2020 02:43 450 7
    universis
    Level 8  
    Wiem że router to złom - ale chodzi o to żeby "przetrwać" do momentu aż przyjdzie 5G i dopiero wtedy wymienić sprzęt. Problem określiłem w temacie, a na samym modemie połączonym do laptopa - internet jest. Na routerze próbowałem już chyba wszystkich ustawień ;-) a internetu jak nie było tak nie ma. Dziś wymieniłem FW na routerze z 1.05f na 1.05f, ale to ze strony Polsat'u od którego internet, bo podobno to od Polsatu (tak mi powiedzieli w Polsacie) - jest brandowane na potrzeby Polsat'u i ponoć obsługuje modem E3372s. Mam więc pytanie: który z modemów obsługuje ten router - zwykłe czy też HiLink ?
    TomekO1976
    Level 16  
    Mam ten router od paru lat z modemem E3272. Router Edimax obsłużył ten modem dopiero jak zmieniłem firmware modemu E3272 na ten z Cyfrowego Polsatu.
    matek451
    Level 43  
    A w czym ma to pomóc koledze? Tego typu zestaw juz dawno powinien trafić do elektrosmieci choć czasami w Plusie/CP wystarcza na jego archaiczną sieć. No i skad w ogóle nadzieja ze to Zygmuntowe 5G szybko trafi pod strzechy? Póki to tylko marketingowa zagrywka i nic innego.
    universis
    Level 8  
    Hej... trzy odpowiedzi i żadna nie trafia w pytanie. No może ktoś kogo emocje mniej ponoszą odpowie na to pytanie które tu powtórzę: który z modemów obsługuje ten router LT-6408n - zwykłe czy też HiLink ?
    matek451
    Level 43  
    Pytaj tego kto ci to sprzedał czy użyczył czyli CP, ten operator oferował modem E3372S-153 HiLink http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/reg-repo/instrukcja-modem-usb-huawei-e3372.pdf więc logiczne jest ze FW 1.05F do tego szajsowatego routera powinno go obsługiwać a czy tak faktycznie jest to sam sprawdź. Ten router to od początku byl elektrozłom, nie nadawał się do obsługi modemów LTE, nie był wspierany przez Edimaxa a CP rzeźbił FW do niego ale nigdy nie udało się to zrobić sensownie, zestawy które zostały zwrócone do CP zostały przekazane do utylizacji handlarzom a ci do dziś sprzedają to g.. Januszom na Allegro i robią na nich interesy życia.
    universis
    Level 8  
    Temat rozwiązany. Piszę dopiero po kilku tygodniach żeby temat zamknąć. Zasugerowałem się tym samym numerem firmware routera : 1.05F i takie samo miał ten router. Z nikąd nie wynikało ze FW 1.05.F które wkleił Edimax różni się od tego 1.05.F od Polsat'u - zmieniłem/nadpisałem i modem ruszył. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.